ورزش جهان / شناسه خبر: 91740 / تاریخ انتشار : 1397/10/8 15:38
|

لیورپول – آرسنال: توپچی‌ها بدون اوزیل در خانه صدرنشین بی‌شکست

لیورپول تا میانه مسیر این فصل لیگ برتر (19 بازی) عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و علاوه بر شکست‌ناپذیری توانسته با هفت امتیاز بیشتر از منچسترسیتی صدرنشین شود. با این حال کلوپ به شاگردانش هشدار داده که در دو بازی آینده کار سختی در پیش دارند و نباید حریفان را دست کم بگیرند. اولین بازی سخت آنها ساعت 21 امشب در آنفیلد مقابل آرسنال است و پنجشنبه باید در خانه سیتی، مدافع عنوان قهرمانی به میدان بروند.

بازی رفت دو تیم در ورزشگاه امارات با تساوی یک بر یک به پایان رسید و لیورپول بعد از آن توانسته در لیگ برتر به هشت برد متوالی برسد.  

کلوپ: آرسنال تیم خطرناکی است

تیم کلوپ این روزها در اوج آمادگی است و چهارشنبه موفق شد نیوکاسل را با 4 گل شکست دهد، با این حال کلوپ معتقد است تیمش می‌تواند از این هم بهتر شود.

او در نشست خبری پیش از این بازی گفت: «آرسنال در وضعیت خوبی قرار دارد. آنها تیم فوق‌العاده‌ای ‌دارند و همینطور یک مربی فوق‌العاده. پس شکست دادن‌شان کار بسیار سختی خواهد بود. این بازی کاملاً با بازی‌های قبلی‌مان فرق دارد. اگر ما به آنها اجازه دهیم دست به ضد حمله بزنند، مانند ضدحملاتی که نیوکاسل داشت، فکر نمی‌کنم که شانسی برای شکست دادن‌شان داشته باشیم چون آرسنال در ضدحملات واقعا قوی است. پس ما باید از جهات زیادی پیشرفت کنیم.»

کلوپ اضافه کرد: «با این حال یک طرف دیگر ماجرا هم این است که ما 51 امتیاز داریم و این باورنکردنی است. ما نیم فصل اول را بدون شکست تمام کردیم. این اتفاق خوبی است و ما بابت آن احساس خوبی داریم. تنها مشکلی که داریم این است که نیم فصل دوم از شنبه شروع می‌شود. چیزی که ما در اردوی پیش فصل در تابستان به بازیکنان گفتیم دنبالش هستیم، ایجاد یک بستر خوب در نیم فصل نخست، برای کسب موفقیت در نیم فصل دوم بود.  فکر می‌کنم که ما در نیم فصل نخست آن بستر را فراهم کرده‌ایم و حالا باید بر پایه آن به کارمان ادامه دهیم. کاری را که تا الان انجام داده‌ایم باز هم باید تکرار کنیم و تکرار کنیم. ما روی بازی بعدی‌مان تمرکز کرده‌ایم.»

غایبان پرشمار آرسنال در آنفیلد

اونای امری که تابستان گذشته جانشین ونگر شد در آرسنال شروع خوبی داشت، ولی بحران مصدومیت در هفته‌های اخیر روی عملکرد این تیم تاثیر منفی زیادی داشت و به روند 22 بازی بدون شکست پایان داد. آرسنال بیشترین ضربه را از مصدومیت مدافعانش خورد و در غیاب هلدینگ، موستافی، بیرین و مونرئال از فرم خوبش فاصله گرفت.

برای این بازی سوکراتس تنها مدافع میانی آماده آرسنال است و امری باید از بین موستافی و کوچیلنی که تازه از مصدومیت برگشته‌اند، یکی را انتخاب کند. بیرین و مونرئال (احتمالا) دو غایب دیگر خط دفاعی آرسنال خواهند بود.

بحران مصدومیت‌ها به نیمه تهاجمی هم رسیده و پس از خبر غیبت شش هفته‌ای مخیتاریان، خبر رسید که اوزیل هم به خاطر مصدومیت زانو به لیورپول نرفته.

---

امری درباره این بازی سخت گفت: «در حال حاضر لیورپول بی‌شکست است و آنها می‌توانند فصل را همینطور به پایان ببرند. من سه سال پیش در فینال لیگ اروپا با سویا به مصاف لیورپول رفتم و آنها را بردم اما ببینید که آنها چه فرآیندی را تاکنون طی کرده‌اند. آنها الگوی خیلی خوبی برای ما هستند. نها قبلا به لیگ قهرمانان نمی‌رسیدند و حالا الگوی ما شده‌اند. ما باید از خودمان توقع بالایی داشته باشیم اما نیاز به زمان و صبر داریم و این خیلی مهم است.»

امری درباره تفاوت این بازی با بازی فت دو تیم هم گفت: «اول اینکه آنها معمولا در ورزشگاهشان با تماشاگرهایی که دارند احساس فوق‌العاده‌ای دارند. جو ورزشگاه یک امتیاز مهم برای آنهاست. اما ما هم بازیکنانی داریم که عادت دارند در بازی‌های بزرگ به میدان بروند، از جمله در خانه لیورپول. ما می‌دانیم که اوضاع برای ما دشوار است اما این آزمون بسیار بزرگی خواهد بود. من انگیزه زیادی دارم و مشتاق آن هستم که واکنش‌مان در مقابل آنها را ببینم. همچنین، حالا که نیمه اول فصل تمام شده، ما جایگاه خوبی داریم و 38 امتیاز کسب کرده‌ایم که البته خیلی خوب نیست اما هر چه باشد بد هم نیست. ما باید در نیمه دوم فصل تلاش کنیم که بهتر شویم و فاصله‌مان با دیگر تیم‌ها را کم‌کم با عملکرد خوبمان کاهش بدهیم.»

آرسنال در آخرین بازی‌اش چهارشنبه در خانه برایتون به تساوی یک بر یک رسید و تعویض اوزیل بین دو نیمه جنجال زیادی به پا کرد، ولی امری گفت که این تنها یک تصمیم تاکتیکی بوده.

مربی اسپانیایی برای این بازی اوزیل را ندارد و احتمالا از رمزی و ایووبی به عنوان هافبک تهاجمی استفاده خواهد کرد.

دوئل اوبامیانگ و صلاح

امشب اوبامیانگ و صلاح، مهاجمان دو تیم هم دوئل جذابی دارند. مهاجم گابنی آرسنال با 13 گل زده بهترین گلزن این فصل لیگ برتر است و اوزیل با 12 گل در تعقیب اوست.

در بازی رفت میلنر برای لیورپول گل زد که امشب به دلیل مصدومیت غایب است. زننده گل تساوی آرسنال هم لاکازت بود که امشب احتمالا بازی را از روی نیمکت شروع خواهد کرد.

---

 

captcha
تازه ها
بیشتر