فوتبال ایران / شناسه خبر: 91738 / تاریخ انتشار : 1397/10/8 16:20
|
یک نامه همه معادلات جانشین جلالی را به هم زد

نکونام از پیکان رانده، از نساجی مانده

فرکی از این اتفاقات هیچ خبری نداشت: «تا الان هیچ تماسی از سوی باشگاه پیکان با من صورت نگرفته و بحثی در مورد حضور من در این تیم نبوده.»

سمیرا شیرمردی / جواد نکونام که پنجشنبه به عنوان سرمربی جدید پیکان انتخاب شد، خیلی زود کارش را در این تیم شروع کرد تا از دیگر تیم‌ها عقب نمانند. نکونام با رویای کسب سهمیه آسیا، با پیکان قراردادی یک و نیم ساله امضا کرد اما این رویا خیلی زود به باد رفت. وقتی هاشم یکه‌زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نامه‌ای به محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان تاکید کرد، حضور جواد نکونام در این تیم را منتفی کنند. با این اتفاق، حالا نام حسین فرکی به عنوان سرمربی جدید پیکان مطرح می‌شود اما فرکی اطلاعی از این اتفاقات ندارد و به صراحت می‌‌گوید تا الان از سوی باشگاه پیکان هیچ تماسی با او گرفته نشده.


همانطور که انتظار می‌رفت پنجشنبه گذشته جواد نکونام به عنوان سرمربی جدید پیکان معرفی شد. مراسم معارفه هم خیلی زود برگزار شد تا او کارش را زودتر شروع کند. بعد از این انتخاب، بازیکنان زیادی مصاحبه کردند و حضور جواد نکونام را اتفاق مثبتی می‌دانستند که می‌تواند انگیزه بازیکنان را بالا ببرد. یکی از تجربه لالیگایی نکونام تعریف و تمجید می‌کرد، دیگری از فاصله سنی کمی که با بازیکنان دارد و ارتباط دوستانه با او. به هر حال به نظر می‌رسید بازیکنان از این انتخاب خیلی خوشحال بودند و داشتند خودشان را آماده می‌کردند تا کنار جواد نکونام روزهای خوبی را تجربه کنند اما هنوز یکی، 2 روز هم از حضور نکونام در پیکان نگذشته بود که یک نامه همه چیز را تغییر داد. هاشم یکه‌زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نامه‌ای خطاب به محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان، حضور نکونام در این تیم را منتفی اعلام کرد: «نظر به این که سیاست‌های حاکم بر باشگاه فرهنگی و ورزشی در درجه نخست، احترام به مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و بدیهی است کسب هرگونه موفقیت، مقام و عنوانی با زیر پا گذاشتن این مسئولیت ارزشی ندارد. علی‌رغم این که هیچ علاقه‌ای به دخالت در امور اجرایی باشگاه را ندارم، حسب وظیفه به عنوان سیاستگذار باشگاه پیکان اعلام می‌کنم احترام به تیم‌های دیگر به خصوص تیم‌های شهرستانی لیگ برتر با طرفدارانی عاشق، پرشور و دلسوز شرط اصلی فعالیت‌های اصلی آن باشگاه است. بنابراین انتخاب سرمربی از این تیم‌ها اکیداً ممنوع بوده و باشگاه فقط مجاز به انتخاب سرمربی از میان سرمربیانی است که قبل از اتمام نیم فصل لیگ برتر 97 به عنوان سرمربی آزاد شناخته شوند.»

در این نامه، چند نکته وجود داشت. اول اینکه یکه‌زارع از واژه «اکیدا» استفاده کرد که با این اتفاق کاملا مشخص است که جواد نکونام دیگر تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند شانسی برای حضور در پیکان داشته باشد. نکته دیگر هم در مورد انتخاب سرمربی جدید بود. وقتی که مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو پیشنهاد کرد از سرمربیان آزاد استفاده شود. با این مساله همه ذهن‌ها به سمت حسین فرکی رفت. اتفاقا خیلی زود هم خبر رسید باشگاه پیکان به دنبال مذاکره با حسین فرکی است تا او را به عنوان سرمربی جدید معرفی کنند اما فرکی از این اتفاقات هیچ خبری نداشت: «تا الان هیچ تماسی از سوی باشگاه پیکان با من صورت نگرفته و بحثی در مورد حضور من در این تیم نبوده.»

با این صحبت‌ها شاید تصور می‌شد مسئولان باشگاه پیکان قبلا با فرکی مذاکره کردند و حالا برای انتخاب او به عنوان سرمربی، نیازی به مذاکره دوباره نیست. چراکه بعد از اینکه مجید جلالی از سرمربیگری پیکان کنار برود، بلافاصله خبر رسید حسین فرکی جانشین او شده اما این مساله خیلی زود منتفی شد. فرکی در رابطه با اینکه آیا قبلا از سوی باشگاه پیکان صحبتی با او شده یا نه، توضیح می‌دهد: «نه، قبلا هم هیچ صحبتی با من در مورد حضور در پیکان صورت نگرفته.»

اگرچه تا الان هیچ صحبتی با حسین فرکی برای حضور در پیکان صورت نگرفته اما به نظر می‌رسد او گزینه اصلی این باشگاه باشد چراکه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد از مربیان آزاد استفاده شود که در این برهه زمانی، تنها چند مربی هستند که چنین شرایطی دارند که اکثر آنها شاید به دلایلی با سیاست‌های باشگاه پیکان جور در نیایند. به هر حال در این برهه، به جز حسین فرکی که از او به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری پیکان یاد می‌شود، پرویز مظلومی، فیروز کریمی، عبدا... ویسی، صمد مرفاوی و چند مربی دیگر بدون تیم هستند.

در مورد آینده جواد نکونام همه چیز مبهم است. نکونام بدون شک دوست ندارد با چنین شرایطی، به نساجی برگردد و کار خود را در این تیم ادامه دهد. او حتی برای هواداران نساجی نامه خداحافظی نوشته که با این اتفاق بعید است دیگر بخواهد به آنجا برگردد اما حالا دیگر تیمی نمانده که بخواهد نکونام را به خدمت بگیرد. اکثر تیم‌ها سرمربی خود را شناخته‌اند و دیگر خبری از تغییر نیست. با این اتفاق می‌شود گفت نکونام حالا از پیکان رانده و از نساجی مانده است. اتفاق تلخی که شاید او را از اهدافش فعلا دور کند. مگر اینکه اتفاق عجیب دیگری بیفتد که فعلا بعید به نظر می‌رسد.

9-1

 

captcha
تازه ها
بیشتر