فوتبال ایران / شناسه خبر: 91681 / تاریخ انتشار : 1397/10/7 13:51
|
انتقال بازیکن ایرانی، این بار به لیگ عراق

الزوراء با حاتمی و نوری مقابل ذوب‌آهن

الزوراء برای حضوری قدرتمنددر لیگ قهرمانان آسیا 2 بازیکن ایرانی جذب کرده است. ابتدا میلاد نوری که به عنوان بازیکن آزاد با این باشگاه قرارداد بست و سپس فرزاد حاتمی که عضو اکسین بود.

انتقال دو بازیکن ایرانی به الزوراء

انتقال بازیکنان ایرانی به لیگ‌های امارات و قطر را بارها دیده‌ایم اما هرگز تصور نمی‌کردیم روزی برسد که در لیگ عراق هم بازیکنانی از کشورمان را ببینیم. در سال‌های اخیر، لیگ عراق پیشرفت کرده و بازیکنانی از اقصی‌نقاط جهان در این کشور بازی می‌کنند. از برزیل گرفته تا بوسنی، صربستان و حالا ایران.

در لیگ عراق، مبلغ قراردادها برای ستاره‌ها افزایش پیدا کرده، به طوری که ارقامی در حدود 300 تا 400 هزار دلار هم صرف خرید بازیکن یا مربی می‌شود. به همین دلیل، تیم‌های عراقی به دنبال جذب بازیکنانی هستند که بتوانند بدرخشند و تأثیرگذار باشند.

الزوراء از جمله تیم‌هایی است که این فصل و بعد از قانون جدیدی که شامل باشگاه‌های عراقی شده، در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کند. این تیم برای حضوری قدرتمند، 2 بازیکن ایرانی جذب کرده است. ابتدا میلاد نوری که به عنوان بازیکن آزاد با این باشگاه قرارداد بست و سپس فرزاد حاتمی که گفته می‌شود با مسئولان باشگاه الزوراء به توافق نهایی رسیده است.

---

میلاد نوری بدون تیم بود اما فرزاد حاتمی ابتدای فصل و بعد از دو فصل بازی برای تراکتورسازی، از این تیم جدا شد تا پیراهن اکسین در لیگ یک را بپوشد. او حالا با الزوراء به توافق رسیده تا نیم‌فصل دوم لیگ عراق و همچنین بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را همراه این تیم سپری کند.

---

الزوراء در لیگ قهرمانان آسیا در گروه ‌A  قرار دارد. این تیم با الوصل همگروه است اما نام سایر رقبای الزوراء بعد از برگزاری بازی‌های پلی‌اف مشخص می‌شود. ذوب‌آهن در یکی از بازی‌های پلی‌اف باید مقابل الریان قطر قرار بگیرد تا بعد از پیروزی مقابل این تیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

تقابل احتمالی میلاد نوری و فرزاد حاتمی با ذوب‌‌آهن تماشایی خواهد بود. بخصوص که این دو بازیکن مدتهاست که از سطح نخست فوتبال ایران دور شده‌اند و می‌توانند با پیرهن الزوراء خودی نشان بدهند.  قرار است این دو بازیکن ایرانی هفته آینده به بغداد بروند و پس از انجام تست‌های پزشکی به تمرینات این تیم اضافه شوند. الزوراء فصل قبل عنوان قهرمانی لیگ عراق را به‌دست آورد و سرمربیگری‌اش هم بر عهده ایوب اودیشو 58 ساله است.

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر