جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 91646 / تاریخ انتشار : 1397/10/5 17:28
|
فعلا 12- 11 به نفع لژیونرها

تقسیم نسبی قوا بین ستاره‌های لژیونر و داخلی تیم ملی

حضور 11 بازیکن از لیگ ایران در لیست نهایی نشان می‌دهد کی‌روش برای مسابقات آسیایی نگاه ویژه‌ای به عمکرد تیم‌های لیگ برتری داشته و حتی اگر بازی‌ها را کمتر از نزدیک دیده باشد کیفیت های‌شان را می‌شناسد.

تقسیم نسبی قوا بین ستاره‌های لژیونر و داخلی تیم ملی

لژیونرها یا بازیکنان داخلی؟این سوال بزرگی است که حداقل تا سوت پایان بازی سوم در مرحله گروهی جام ملتها نمی توان پاسخ روشنی به آن داد.یادمان نرفته در جام جهانی اخیر در شرایطی که همه روی لژیونرهای مطرح مان حساب می‌کردند بازیکنان لیگ برتر خودما در حد ستاره درخشیدند و بعضی شان حالا در قامت لژیونر وارد جام متها خواهند شد.

حالا اما حضور 11 بازیکن از لیگ ایران در لیست نهایی تیم ملی نشان می‌دهد کی روش نگاه ویژه ای به عمکرد تیم های لیگ برتری داشته  و حتی اگر بازی ها را کمتر از نزدیک دیده باشد کیفیت هایشان را خوب می شناشد. البته همچنان حضور لژیورها در تیم ملی پررنگ تر است و شاید اگر مصدومیت قلی‌زاده، کاوه رضایی و عزت اللهی نبود، سهیمه این گروه بیشتر هم می‌شد اما حالا 47.8 درصد ملی پوشان از لیگ هستند و 52.2 درصد هم از تیم های خارجی. حضور 9 ستاره از لیگ های اروپایی هم نشان می دهد تیم ایران از این جهت کلکسیون قابل احترامی است.

در حال حاضر لیگ قطر با امید ابراهیمی، مهدی طارمی و رامین رضاییان در تیم ملی ایران رکورد زده اما اگر مصدومیت کاوه رضایی، قلی‌زاده و عزت‌اللهی نبود و این سه در لیست جای می گرفتند، در آن صورت لیگ انگلستان و بلژیک با حضور سه بازیکن ایرانی رکورد بیشترین تعداد ملی پوش ایرانی در جام ملت‌ها را به خود اختصاص می دادند.

در بین دروازه بان هایمان یک لژیونر داریم، در خط تقریبا شرایط بر ابر است اما در خط میانی داخلی ها جلوتر هستند .با این حال در خط حمله یک بازیکن داخلی دربین لزیونرها محاصره شده است.

به هر حال در این جدال نه چندان محسوس فعلا بازی 12 به 11 به سود لژیونرهاست اما باید دید در ترکیب اصلی چه اتفاقتی می افتد.

3-270

 

captcha
تازه ها
بیشتر