فوتبال ایران / شناسه خبر: 91606 / تاریخ انتشار : 1397/10/5 12:57
|

پاسخ پرسپولیس به سپاهان: با این بیانیه‌ها حریف ما نمی‌شوید

فکر می‌کردند به دلیل مشکلاتی که داشتیم امتیاز از دست می‌دهیم و می‌توانند به راحتی به ما غلبه کنند اما وقتی این اتفاق نیفتاد، به جوسازی‌های روی آوردند.

همه‌ی جریمه‌های کمیته انضباطی را باشگاه سپاهان پذیرفت جز آن خسارتی که باید به خاطر آسیب‌رسانی طرفدارانش به اتوبوس پرسپولیس در فرودگاه اصفهان به این باشگاه بپردازد. آنها در واکنش به رای کمیته انضباطی، به فدراسیون اتهام زدند که به قهرمان شدن پرسپولیس کمک می‌کند که البته باشگاه پرسپولیس این ادعای آنها را بی‌پاسخ نگذاشته است. به نمایندگی از این باشگاه، پندار خمارلو گفته: «اگر سپاهانی‌ها می‌خواهند ما را به تاریخ ارجاع دهند، ما هم مجبوریم گریزی به تاریخ بزنیم و آنوقت اخبار زیادی مبنی بر برخی هدایا به برخی اشخاص و مسائل دیگر بیرون می‌آید که گفتنش خوب نیست. پس آقایان ما را به تاریخ ارجاع ندهند چرا که همین تاریخ نشان می‌دهد پرسپولیس چقدر در سال‌های اخیر مظلوم واقع شده و ضرر کرده است. همان سالی که ما نایب‌قهرمان لیگ شدیم با اشتباهات عجیب و غریب داوری امتیازات زیادی از ما گرفته شد و در نهایت به خاطر تفاضل گل قهرمان نشدیم. این همه ادعا برای حمایت از یک تیم خاص یک حرف عامیانه است چرا که حتی در یک برنامه تلویزیونی هم مشخص شد پرسپولیس از داوری‌ها چقدر ضرر کرده و مطمئناً اگر به صورت موشکافانه‌تر این مسائل رصد می‌شد، ضرر کردن پرسپولیس هم بیشتر نمایان بود. امیدواریم به جای دادن بیانیه برای توجیه برخی بی‌اخلاقی‌ها کاری کنیم که فضای ورزشگاه‌ها عاری از اقدامات تلخ باشد تا همه از فوتبال لذت ببرند چون با این بیانیه‌ها کسی حریف پرسپولیس نمی‌شود.»‌

سپاهانی‌ها مدعی شده‌اند خسارت وارد شده به اتوبوس تیم حریف کیلومترها دورتر از شهر اصفهان بوده و ربطی به باشگاه آنها ندارد. مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اما این ادعای آنها را رد کرده است: «در اطلاعیه‌ی باشگاه سپاهان آمده که اتوبوس پرسپولیس کیلومترها دورتر از اصفهان سنگ خورده و آنها به این موضوع هم اعتراض دارند. ما پیش از این منتظر عذرخواهی باشگاه سپاهان به دلیل اتفاقات رخ داده بودیم اما الان می‌بینیم آنها مدعی هم هستند. اگر با آن سنگ‌هایی که به سمت اتوبوس ما پرتاب شد یک بازیکن یا مربی آسیب می‌دید تکلیف چه بود؟ چه کسی مسئولیت آن را قبول می‌کرد؟ جالب است که یکی از مسئولان این باشگاه در برنامه 90 ادعای واهی انجام می‌دهد و می‌گوید از کجا معلوم کسانی که این کار را کردند هوادار سپاهان بوده باشند! وقتی تیمی از فرودگاه خارج می‌شود مسئولیتش بر عهده میزبان است و اینطور نیست که در اصفهان اتفاقی بیفتد بعد از شیراز پلیس بیاورند. فرودگاه اصفهان جزئی از شهر اصفهان است و اینکه گفته‌اند کیلومترها دورتر این اتفاق افتاده برای ما عجیب است مگر فرودگاه اصفهان جزو شهر  اصفهان نیست؟ در ضمن هوادار چه تیمی به سمت ما سنگ پرتاب می‌کند که آنها می‌گویند کسانی که سنگ زدند هوادار ما نیستند؟‌ این حرف‌ها بیشتر از آنکه اعتراض باشگاه سپاهان باشد توجیه کردن اقدامات خطرناک هواداران‌شان است. برخی از تیم‌ها فکر می‌کردند به دلیل مشکلاتی که در کمبود بازیکن داشتیم در چند بازی آخر امتیاز از دست می‌دهیم و می‌توانند به راحتی به ما غلبه کنند، اما وقتی این اتفاق نیفتاد، با بیانیه دادن و جوسازی‌های بیهوده می‌خواهند برای پرسپولیس حاشیه بسازند اما تیر آنها به سنگ خورد.»

خمارلو سپس اعتراض باشگاه پرسپولیس به آرای کمیته انضباطی را این‌طور به زبان آورده: «ما هم از طریق رسانه‌ها متوجه صدور رأی شدیم چرا که اصل رأی هنوز به باشگاه ارسال نشده اما این آرا برای ما هم جای سؤال دارد. خارج از اینکه اخراج کمال در بازی عجیب بود، او را یک جلسه هم محروم کردند که تعجب‌برانگیز است. چون می‌خواستند یک تیم را به حق محروم کنند ما را هم محروم کردند تا ما تاوان محرومیت آنها را بدهیم. چون نمی‌توانستند تماشاگران ما را در اصفهان محروم کنند، محرومیت گریبان بازیکن ما را گرفت و مطمئناً اگر می‌توانستند هواداران ما را در اصفهان محروم کنند این کار را انجام می‌دادند. وقتی سپاهان را محروم کردند گفتند حالا پرسپولیس را هم محروم کنیم. در عصری زندگی می‌کنیم که دوربین‌های زیادی در ورزشگاه و حتی در تلفن همراه مردم وجود دارد و شک نکنید اگر هواداران ما نارنجک به زمین پرتاب کرده بودند فیلم آن تا الان از زوایای مختلف به بیرون درز پیدا می‌کرد.»

 

2 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر