فوتبال ایران / شناسه خبر: 91536 / تاریخ انتشار : 1397/10/3 17:30
|

امیدها آماده یک برد دیگر/ بی‌خیال سفر ۱۰ ساعته به امان

در مرحله اول بازى‌هاى مقدماتى با دو تیم یمن و عراق هم گروه هستیم. اردن‌، سوریه و عمان ‌شباهت‌هاى زیادى به حریفان ما دارند و از این جهت براى ما اهمیت دارد که با چنین تیم‌هایى روبرو شویم.

امیدها آماده یک برد دیگر

تیم امید بعد از دو دیدار با سوریه و یک مسابقه با عمان فردا(سه شنبه) در چهارمین بازى تدارکاتى مقابل اردن قرار مى گیرد.اعضاى تیم امید صبح یکشنبه تهران را به مقصد قطر ترک کردند و از طریق دوحه راهى امان پایتخت اردن شدند کاروان تیم امید ساعت 22 و 30 دقیقه شب به عمان رسید تا مسیری 10 ساعته را برای یک سفری که حدود 2 ساعت بیشتر با ایران فاصله ندارد طی کند. این پرواز طولانی باعث خستگی اعضای تیم شد اما آنها حالا مصمم اند تا برد دیگری به دست بیاورند.

صبح امروز اما حمید استیلی دیر تیم امید در ولین اقدام با حضور در ورزشگاه الکرامه شهر امان کیفیت زمین چمن این ورزشگاه را مورد بررسى قرار داد.همچنین اعلام شد با توجه به شرایط جوى و غبارآلودگى آسمان اردن مسابقه تیم هاى امید ایران و اردن پیش از تاریکى هوا از ساعت ١٥ (به وقت محلى) در ورزشگاه مدینه الریاضیه شهر اربد برگزار خواهد شد.

زلاتکو کرانچار در خصوص بازى مقابل اردن گفت:«این مسابقه در چارچوب اردوى دى ماه برگزار مى‌شود و هدف ما حفظ استمرار در انجام مسابقات بیشتر براى اعضاى تیم و ایجاد هماهنگى مناسب بین نفرات است. همچنین مى‌خواهیم از تیم‌هاى غرب آسیا شناخت بیشتری پیدا کنیم چراکه در مرحله اول بازى‌هاى مقدماتى با دو تیم یمن و عراق هم گروه هستیم. اردن‌، سوریه و عمان ‌شباهت‌هاى زیادى به حریفان ما دارند و از این جهت براى ما اهمیت دارد که با چنین تیم‌هایى روبرو شویم.

سرمربى تیم امید ادامه داد:«در این بازى کیفیت و شایستگى خودمان را ثابت مى کنیم همچنین نشان مى‌دهیم  پیروزى‌هاى قبلى ما اتفاقى نبوده است. مى‌خواهیم این آمادگى را در یک بازى خارج از خانه نشان بدهیم. اردن هم حریف قدرتمندى است و انگیزه‌هاى زیادى براى تقابل با تیم ما دارد.»

از سوی دیگر ماهر طعمه مدیر تیم المپیک اردن در خصوص بازى مقابل ایران گفت:«تجربه خوبى از بازى با تیم‌هاى ایرانى داریم و قطعا مسابقه فردا (سه شنبه)مقابل تیم المپیک ایران هم فرصت بسیار خوبى براى ماست. فوتبال ایران جایگاه و موقعیت پیشرفته اى در آسیا دارد و یکى از قدرت هاى برتر فوتبال قاره محسوب مى‌‌شود. امیدوارم شاهد یک بازى زیبا و مفید براى هر دو تیم باشیم.»

وی افزود:‌«تیم ما کمتر از یک ماه پیش تشکیل شده و تنها دو مسابقه مقابل عمان در مسقط برگزار کرده‌ایم. مى‌دانیم که تیم امید ایران از ماه ها قبل شکل گرفته و اعضاى این تیم بازى هاى زیادى در کنار هم انجام داده اند. ما در مرحله مقدماتى با تیم هاى کویت، سوریه و قرقیزستان هم گروه هستیم بر همین اساس برنامه ویژه‌اى براى استفاده از تجربه این مسابقه داریم و مى‌خواهیم بازیکمان‌مان را در یک مسابقه سخت برابر ایران به خوبى آزمایش کنیم.»

اما عارف آغاسى که به همراه تیم امید در اردن حضور دارد در خصوص برنامه هاى آماده سازى تیم امید گفت:«بعد از بازى‌هاى آسیایى خوشبختانه تیم ما رها نشد و به صورت پیاپى بازى ها و اردوهاى آماده سازى بسیار خوبى داشتیم. حمایتى که از برنامه هاى تیم امید صورت گرفته موجب تقویت روحیه اعضاى تیم شده و بچه ها به خوبى مى دانند چه وظیفه سنگینى دارند.»

 آغاسى اضافه کرد:«صعود به المپیک براى مردم ما خیلى مهم است و برنامه هاى کادر فنى که با حمایت فدراسیون اجرایى مى شود براى آماده کردن یک تیم مدعى اهمیت زیادى دارد.خوشبختانه جو روانى اردوها هم بسیار مفید است و بچه ها رابطه بسیار صمیمى و نزدیکى با هم دارند.خوشبختانه در ٣ بازى گذشته پیروز شدیم و مى خواهیم علاوه بر برآورده کردن انتظارات کادر فنى در همه بازى ها هم پیروز باشیم و به بردن عادت کنیم.»

 مدافع میانی تیم امید در پایان گفت:«ما بعد از بازى هاى جاکارتا مسابقات خوبى برگزار کرده ایم و حالا براى بازى با اردن در این کشور حضور داریم.این مسابقات هم به کادر فنى کمک مى کند تا آمادگى بچه ها را ارزیابى کنند و هم بهترین تجربه ممکن براى ماست که با قدرت و سبک بازى تیم هاى مختلف آسیا مخصوصا تیم هاى عربى آشنا شویم.»

نخستین تمرین شاگردان کرانچار امروز(دوشنبه) ساعت ١٧ در امان برگزار شد.

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر