جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 91416 / تاریخ انتشار : 1397/10/2 13:15
|
سعید با پرواز لندن - دوحه در اردوی تیم ملی

ملاقات رو در رو / تصمیم کی‌روش درباره عزت‌اللهی

قرار است در اردوی قطر، پزشکان تیم ملی MRI عزت‌اللهی را ببینند، مشورت کنند و البته منتظر ملاقات رو در روی سعید با کارلوس کی روش باشند.آنوقت می‌توانند درباره حضور یا غیبت سعید در جام ملت‌ها نظر بدهند.

عزت‌اللهی به جام ملت‌ها می‌رسد؟

امیر اسدی/ سعید عزت‌اللهی بعد از انجام 4 بازی درخشان و کم‌نقص در ترکیب ردینگ، در پایان هفته دوازدهم با آسیب‌دیدگی از ناحیه تاندون مواجه شد و به همین دلیل حدود 2 ماه و نیم است که پا به توپ نشده و توفیقی در حضور در زمین پیدا نکرده.سعید در هفته نهم، 68 دقیقه مقابل هال‌سیتی بازی کرد و ردینگ این بازی را با نتیجه 3 بر صفر برد. هفته دهم نوبت به حضور عزت‌اللهی مقابل برنتفورد رسید که این بازی در حضور 90 دقیقه‌ای سعید با تساوی 2 بر 2 تمام شد. هفته یازدهم و در روز شکست یک بر صفر ردینگ برابر کوئینزپارک‌رنجرز- تیم استیو مک لارن- عزت‌اللهی 79 دقیقه در زمین حضور داشت و سرانجام در حضور کامل سعید برابر وست‌برومویچ، ردینگ شکست با نتیجه 4 بر یک را متحمل شد.

---

آخرین بار، 14 مهر بود که سعید عزت‌اللهی را در زمین فوتبال و یک دیدار رسمی دیدیم. در بازی ردینگ مقابل وست‌برومویچ از هفته دوازدهم چمپیونشیپ. از آن زمان تا امروز، ردینگ 11 بازی انجام داده و سعید در هیچ‌یک از آن‌ها حضور نداشته. عزت‌اللهی روی هم 4 بازی برای ردینگ انجام داد و 327 دقیقه در زمین حضور داشت. او رفته رفته در ترکیب تیم انگلیسی جا می‌افتاد که آسیب‌دیدگی سراغش آمد و این موقعیت را از او گرفت. سعید در انگلیس و زیر نظر متخصص تاندون در لندن، مراحل درمان خود را سپری کرد تا شاید بتواند زودتر از موعد به زمین برگردد و هم برای ردینگ و هم تیم ملی ایران بازی کند.

سعید عزت‌اللهی قطعا به جام ملت‌های آسیا می‌رسد اما سوال اینجاست که از بازی چندم و با چه شرایطی؟ آیا بازیکنی که حدود 3 ماه از آخرین حضورش در یک بازی رسمی می‌گذرد، می‌تواند همچنان به بازی‌های درخشانش در ترکیب تیم ملی ادامه بدهد؟ حرفه‌ای این است که به بازیکنی که از مصدومیت برگشته، وقت و زمان داد و در موردش حوصله کرد تا به شرایط آرمانی نزدیک شود.

---

کارلوس کی‌روش هم درباره سعید عزت‌اللهی همین برنامه را دارد. او هنوز می‌داند که آیا می‌تواند در امارات از وجود کلیدی‌ترین هافبک تیمش بهره ببرد یا نه. به همین دلیل سعید را به اردوی قطر فر خوانده تا شرایط او را از نردیک ببیند و آنوقت درباره حضور یا عدم حضور او در لیست نهایی تیم ملی نظر بدهد.

هافبک ایرانی ردینگ در پرواز لندن به دوحه نشست و یک‌شنبه به اردوی تیم ملی در قطر رسید. او در این اردو، مراحل درمان خود را به پزشکان تیم ملی شرح  و آن‌ها را در جریان آخرین شرایط  خود قرار می‌دهد. اگر همه چیر بر وفق مراد بود، نام عزت‌اللهی در لیست تیم ملی نوشته می‌شود. در غری اینصورت نمی‌توانیم شاهد حضور هافبک دفاعی مقتدر تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باشیم.

---

قرار است در اردوی قطر، پزشکان تیم ملی MRI  عزت‌اللهی را ببینند، با یکدیگر مشورت کنند و البته منتظر ملاقات رو در روی سعید با کارلوس کی روش باشند. آنوقت می‌توانند درباره حضور یا غیبت سعید در جام ملت‌های آسیا نظر نهایی خود را اعلام کنند. عزت‌اللهی که همیشه نشان داده برای بازی در تیم ملی تمام انرژی‌اش را صرف می‌کند و از جان مایه می‌گذارد، امیدوار است تا در امارات هم عضوی از فهرست ایران باشد. فقط می‌ماند همان صبر و حوصله‌ای که درباره‌اش نوشتیم. اینکه سعید 3 ماه دور از فوتبال بوده و به یکباره نمی‌تواند وارد ترکیب تیم ملی شود، یک مسئله طبیعی است. فقط می‌ماند یکی دو هفته درمان و استفاده کوتاه از این بازیکن – حداقل در 2 بازی نخست جام ملت‌ها- تا او به شرایط مطلوب برسد و در مرحله حذفی به همان هافبک کلیدی تیم ملی تبدیل شود.

---

در این شرایط، می‌توانیم شاهد حضور هافبک 22 ساله تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باشیم. به نظر می‌رسد کی‌روش هم چنین برنامه‌ای در سر دارد. مگر اینکه نظر پزشکان تیم ملی چیز دیگری باشد.  

 

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر