ورزش جهان / شناسه خبر: 91403 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 19:19
|

بازگشت آرسنال به مسیر پیروزی

آرسنال پس از دو شکست متوالی مقابل ساوتهمپتون در لیگ برتر و تاتنهام در جام اتحادیه توانست برنلی پایین جدولی را سه بر یک شکست دهد. ستاره آرسنال در این بازی اوبامیانگ بود که دو گل زد و به صدر جدول گلزنان برگشت، ولی نباید از بازی خوب مسعود اوزیل که بعد از مدت‌ها به ترکیب اصلی برگشته بود، گذشت.

هافبک آلمانی که بازوبند کاپیتانی را به دست بسته بود، در دقیقه 14 با پاسی استثنایی دفاع فشرده میزبان را باز کرد تا اوبامیانگ با پاس به عقب کولاسیناچ دروازه برنلی را باز کند.

امری که در هفته‌های اخیر به دلیل مصدومیت مدافعانش در این خط مشکل دارد، برای این بازی به دفاع چهار نفره برگشته بود و مونرئال در کنار سوکراتس در قلب دفاع بازی می‌کرد، ولی مصدومیت و خروج مدافع اسپانیایی مربی آرسنال را مجبور کرد قبل از نیمه اول لیش‌اشتاینر را به زمین بفرستد و به دفاع سه نفره برگردد.

اوزیل در اوج

آرسنال در شروع نیمه دوم توسط اوبامیانگ به گل دوم رسید. سازنده گل این بار لاکازت بود. به نظر می‌رسید با این گل کار تمام شده، ولی برنلی آن قدر به ارسال توپ‌های بلند ادامه داد تا اینکه در دقیقه 63 توسط بارنز به گل رسید. ضعف خط دفاع آرسنال روی این گل یک بار دیگر مشهود بود.

برنلی با این گل به بازگشت امیدوار شد و هیجان به بازی برگشت، ولی خط دفاع آرسنال دیگر مرتکب اشتباه نشد و ایووبی تازه‌وارد در آخرین ثانیه‌ها روی یک ضدحمله و پاس اوزیل گل سوم را زد. آرسنال با این برد 37 امتیازی شد و اوبامیانگ با 12 گل در جدول گلزنان بالاتر از محمد صلاح ایستاد.

 

---

 

---

 

captcha
تازه ها
بیشتر