تیم ملی ایران / شناسه خبر: 91360 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 15:59
|
پاسخ رضاییان به منتقدان تیم‌ملی:

وقتی در تیم نیستید، دهان‌تان را ببندید

درست نیست که بگوییم موفقیت تیم‌ملی برایمان مهم است و وقتی دعوت نمی‌شویم، آن حرف‌ها را بزنیم. اگر مردی، زمانی که در تیم‌ملی هستی حرف بزن و وقتی نیستی، دهانت را ببند.

آخرین فهرست تیم‌ملی، منتقدان تازه‌ای داشت: بازیکنان پرسپولیس. هم کمال به تندی از کی‌روش و انتخاب‌هایش انتقاد کرد، هم سروش رفیعی و به نظر می‌رسد رامین رضاییان می‌خواسته به آنها پاسخ بدهد که گفته: «من اگر در لیست تیم‌ملی نباشم، دلیلی ندارد واکنشی نشان بدهم چون برای من فقط موفقیت تیم‌ملی مهم است. درست نیست که بگوییم موفقیت تیم‌ملی برایمان مهم است و وقتی دعوت نمی‌شویم، آن حرف‌ها را بزنیم. اگر مردی، زمانی که در تیم‌ملی هستی حرف بزن و وقتی نیستی، دهانت را ببند. شما نمی‌توانید زمانی بگویید یک فرد خوب است و زمان دیگری بگویید بد است. اگر زمانی هم آن فرد بدی کرد باید به خاطر خوبی‌ها فراموش کنید چون شاید به خاطر خوبی‌های او تو الان به اینجا رسیده باشی. این اتفاق برای من رخ داده و من همیشه قدردان کادر فنی و مربیان تیم‌ملی هستم.»

رضاییان صحبت‌هایش را این‌طور ادامه داده: «وقتی در زمین هستیم، همه نگرانی‌ها و مشکلات را فراموش می‌کنیم و فقط به خوشحال کردن مردم ایران فکر می‌کنیم چون ما سرباز تیم‌ملی هستیم. در حال حاضر هم با کادر فنی و بازیکنان می‌خواهیم مثل یک زنجیر همه دست به دست هم بدهیم و دل مردم ایران شاد کنیم. مثل جام جهانی که می‌دیدیم مردم در خیابان‌ها خوشحالی می‌کردند و این برای ما نعمت و انرژی بزرگی بود. مطمئنا اگر اتفاقاتی که می‌خواهیم پله پله رخ دهد، دوباره می‌توانیم دل مردم را شاد کنیم. فوتبال این‌گونه است و می‌تواند اشک شوق برای مردم به همراه بیاورد.»

رویارویی با یمن، ویتنام و عراق هم مورد دیگری است که رامین درباره‌اش صحبت کرده: «چالش خوبی در انتظار ماست. این بازی‌ها کمک می‌کند بازی به بازی بهتر شویم و بتوانیم تاکتیک‌های مد نظر مربی را اجرا کنیم. اگر تاکتیک‌های کادر فنی را در زمین پیاده کنیم، به هدفی که داریم می‌رسیم. نباید حتی یک بازی را هم دست کم بگیریم. کی‌روش همیشه می‌گوید در زمین مسابقه باید طوری از حریف پیش باشید که یک گل برای داور و یا اشتباهات بازیکن خودتان کنار بگذارید چون در فوتبال اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. در جام ملت‌های قبلی برابر عراق بازی کردیم و بازی با نتیجه سه بر سه به پایان رسید و در نهایت هم در پنالتی باختیم. مطمئنا اتفاقات آن بازی باز هم خواهد بود اما می‌رویم که بجنگیم و بهترین نتیجه را بگیریم. البته معتقدم شانس هم در فوتبال مهم است و امیدوارم این شانس با ما همراه باشد.»

همه از این تیم‌ملی توقع قهرمانی دارند اما رامین رضاییان رقم زدن این موفقیت را آسان نمی‌داند: «هیچ قهرمانی‌ای ساده به دست نمی‌آید. هیچکس را در دنیا پیدا نمی‌کنید که راحت به قهرمانی رسیده باشد. برخی هم که می‌گویند قهرمانی ساده است، نباید این حرف‌ها را بزنند چون در گذشته هم تیم‌ملی شرایط سختی را سپری کرده و نتوانسته به آن هدفی که داشته، برسد. بنابراین رسیدن به این هدف که قهرمانی است، بسیار سخت است. در کل معتقدم بازی با بازی متفاوت است. در جام جهانی همه فکر می‌کردند اسپانیا به ایران ۱۰ گل بزند یا کریستیانو رونالدو به ایران ۵ گل بزند و یا ایران باید آرژانتین را در جام جهانی برزیل شکست می‌داد. می‌خواهم بگویم همین‌گونه شاید یمن مقابل ایران خوب دفاع کند ما هم هر چه بزنیم گل نشود. فوتبال همین است. همان کاری که ما برای اسپانیا کردیم شاید اینجا رقبا برای ما به اجرا در بیاورند.»

و این هم بخش پایانی صحبت‌های رامین: «برخی بزرگان فوتبال فکر می‌کنند واقعا کاری که پیش رو داریم ساده است. البته آن‌ها هم به خاطر قدرت تیم‌ملی چنین تفکری دارند اما اینکه می‌گویند تیم‌ملی باید قهرمان شود، درست نیست. تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا تمام تلاشش را می‌کند و ما هم فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم اما بایدی نداریم. فوتبال ورزش اتفاقات است و ما همیشه مثل سرباز با تمام وجود برای تیم‌ملی بازی می‌کنیم. خوشبختانه اتحاد خوبی در تیم‌ملی داریم و مطمئنا با همین اتحاد برابر رقیبان قرار خواهیم گرفت.»

 

2 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر