ورزش جهان / شناسه خبر: 91359 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 15:16
|

پنج دلیل بارسا برای انتخاب موریو

بارسلونا برای بازار ماه ژانویه جیسون موریو را از والنسیا خرید تا خط دفاعی‌اش را تقویت کند. نشریه مارکا به 5 دلیل این باشگاه برای خرید بازیکن کلمبیایی خفاش‌ها اشاره کرده است.

1- زمانی برای تطبیق وجود ندارد

موریو به بازی در اسپانیا عادت دارد و با تیم‌های گرانادا، کادیس، لاس‌پالماس و والنسیا در لالیگا بازی کرده است. دوران بازی او در والنسیا خوب شروع شد اما با ورود مارسیلینو و چند مورد مصدومیت، او برای رسیدن به اوج مشکلاتی داشته است.

2- او بازیکن غیراسپانیایی محسوب نمی‌شود

موریو تابعیت اسپانیایی دارد و به این ترتیب اضافه کردن نام او به ترکیب بارسلونا برای آبی ‌و ‌اناری‌ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. دردسری که فصل گذشته جذب یری مینا برای بارسا ایجاد کرد.

3- قرارداد بستن با موریو فشار اقتصادی روی باشگاه ندارد

باشگاه بارسلونا کاملاً مشخص کرده بود که برای ژانویه یک بازیکن جدید می‌خواهد و قصد ندارد پول زیادی بابت او بدهد. موریو همان گزینه است. او که به ندرت برای والنسیا بازی کرد، ممکن است با قراردادی کم‌هزینه تا 2 میلیون یورو راهی بارسلونا شود.

4- عمق دفاعی

از نظر منطقی بارسلونا به خاطر مصدومانش باید وارد بازار شود و مصدومیت‌های اخیر توماس فرمالن و ساموئل اومتیتی هم نیاز به انجام این کار را تشدید می‌کند. خرید موریو گزینه‌های والورده در قلب دفاع را بیشتر می‌کند.

5- جوان اما باتجربه

جیسون موریو با تنها 26 سال سن هنوز زمان زیادی برای ادامه دادن به حرفه‌اش دارد اما تا همین حالا هم بازی برای دو تیم بزرگ مانند اینتر و والنسیا را تجربه کرده است و برای تیم ملی کلمبیا هم به میدان می‌رود. با توجه به این موارد، ارنستو والورده می‌داند مدافعی دارد که برای نیمه دوم فصل می‌تواند روی او حساب کند.

 

---
 
بیشتر بخوانید:
captcha
تازه ها
بیشتر