ورزش جهان / شناسه خبر: 91357 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 15:03
|
کشف درخشان سانتیاگو سولاری

یورنته، دوای درد رئال

یورنته، دوای درد رئال

خوسه فلیکس دیاس - مارکا / کشف بزرگ سانتیاگو سولاری در رئال مادرید است. معلوم نیست مصدومیت کاسمیرو علت دادن شانس به این بازیکن بوده یا اینکه مربی آرژانتینی قبل از آن هم برای استفاده از او برنامه داشته؛ هر چه باشد سولاری تنها کسی بود که جرات کرد و به این بازیکن بازی داد و ثمره‌اش را هم خودش برد. ما درباره مارکوس یورنته حرف می‌زنیم که فصل قبل سختی‌های زیادی را تحمل کردزین‌الدین زیدان به ندرت به او بازی داد و همینطور خولن لوپتگی اما مصدومیت کاسمیرو به او اجازه داد راه‌حل نقص‌های خط میانی رئال مادرید باشد و یورنته دودستی این موقعیت را چسبید.

 

---

خون سفید رئال در رگ‌های او جاری است و اگر کسی شک دارد، مصاحبه هفته گذشته پدر و عمویش را بخواند که گفته بودند از بچگی عاشق مادرید بوده و پا جای پای این دو نفر گذاشته که هر دو پیراهن سفید تیم را به تن کرده‌اند. حالا مارکوس آن را پوشیده و اگرچه زمانی طولانی از آن موقع گذشته اما این انتظار ارزشش را داشت. وقتی در بازی چهارشنبه برابر کاشیما آنتلرز کار کمی سخت شد، یورنته یک درس تاکتیکی داد. خودش را در موقعیتی گذاشت که ارتباط میان بازیکنان تیم ژاپنی را قطع کند و مقابل دفاع قرار گرفت تا از هر کسی که نیاز دارد، حمایت کند. با وجود تسلطش بر دفاع، در حمله هم موثر و خطرناک بود. خودباوری لازم را به دست آورده اما خودش را راحت نمی‌کند. تیمش 3 بر صفر جلو بود و کار تمام شده به نظر می‌رسید اما برای اینکه مانع بروز یک ضدحمله خطرناک از سوی سرجینیو شود، با سرعت تمام می‌دوید. این درک او از فوتبال است؛ سختکوشی و مبارزه برای رسیدن به هدف و از همین راه اعتماد همه را جلب کرده. او توانش را نشان داده و اینگونه مشخص می‌شود چرا به خاطر یک فصل بازی قرضی در ویتوریا محبوبیت بالایی در این تیم دارد.

سختی بازی در جام جهانی باشگاه‌ها زیر نورهای روشن ابوظبی او را پریشان نکرده و همچنان به بازی‌های خوبش ادامه می‌دهد، امشب نوبت العین است که با پیروزی برابر ریورپلاته همه را شگفت‌زده کرده.

بیشتر بخوانید:

captcha
تازه ها
بیشتر