ورزش جهان / شناسه خبر: 91353 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 14:47
|

جام جهانی باشگاه‌ها: رئال مادرید در آستانه ثبت رکورد جدید

رئال مادرید امشب برای سومین سال متوالی در فینال جام جهانی باشگاه‌ها به میدان می‌رود و فرصت دارد با شکست دادن العین میزبان جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

رئال در دو فینال اخیر به پیروزی رسید تا تعداد قهرمانی‌هایش در این جام به  عدد سه برسد و در کنار بارسا به پرافتخارترین تیم این تورنمنت تبدیل شود. اگر تیم سولاری امشب بتواند قهرمان امارات را شکست دهد، رکورد قهرمانی در این مسابقات را بالاتر از رقیب سنتی‌اش به تنهایی در اختیار خواهد داشت.

پس از برتری سه بر یک چهارشنبه شب مقابل کاشیما، قهرمان آسیا این دومین بازی رئال در این تورنمنت محسوب می‌شود. در بازی قبلی گرت بیل هر سه گل رئال را زد و ستاره زمین بود.

سولاری: العین روی ضربات ایستگاهی خطرناک است

سولاری در نشست خبری بازی با العین گفت:« همه از رسیدن به فینال خوشحالیم. ما تیم باتجربه‌ای در فینال‌ها هستیم و حالا شانس جدیدی برای یک قهرمانی دیگر داریم. باید تمام انرژی خودمان را در فینال بگذاریم.»

رئال امشب با العین روبرو می‌شود که توانسته با عبور از ولینگتون نیوزیلند، اسپرانس تونس و ریورپلاته آرژانتین به فینال برسد و شگتفی‌ساز شود. سولاری درباره حریف اماراتی رئال گفت:« العین را آنالیز کرده ایم و می‌دانم که از تمام ابزارشان برای پیروزی استفاده خواهند کرد. نقاط قوت‌شان را می‌شناسم. می‌دانید که از چه چیز حرف می‌زنم. تمرکز العین روی کرنرها و ضربات ایستگاهی است. بعضا اقدام به فریب داور نیز می‌کنند که این بازیکنان اسپرانس را به شدت عصبانی کرده بود. سعی داریم تا مانع استفاده العین از حربه‌های‌شان شویم.»

راموس: به دنبال رکورد هستیم

سرخیو راموس، کاپیتان رئال هم در نشست خبری در مورد مصاف با العین گفت: « این شانس را داریم تا یک بار دیگر از عنوان قهرمانی خودمان در جام جهانی باشگاه‌ها دفاع کنیم. عملکرد و رزومه بازیکنان رئال کاملا مشخص است. ما می‌توانیم تنها باشگاهی در دنیا شویم که سه بار متوالی این عنوان را کسب کرده است. انگیزه و شور بالایی داریم و می‌خواهیم با جام به خانه برگردیم. این می‌تواند از لحاظ روحی کمک بزرگی به ما باشد.»

---

او از سوالی درباره بازگشت احتمالی مورینیو به رئال خوشحال نشد و اینطور پاسخ داد: «من کسی نیستم که بخواهم در مورد مربی باشگاه تعیین تکلیف کنم. اینکه چه کسی بیاید و چه کسی برود. شما فکر می‌کنید که من به عنوان کاپیتان می گویم چه کسی سرمربی رئال شود؟ مورینیو 5 سال پیش از رئال جدا شد و هنوز هم در موردش صحبت می کنید. کمی هم به سولاری، مربی فعلی باشگاه احترام بگذارید.»

مامیچ ناامید نیست

زوران مامیچ، سرمربی العین اعتراف کرد که دو تیم فاصله زیادی با یکدیگر دارند، با این حال ناامید نیست و معتقد است که تیمش این شانس را دارد به اولین قهرمان آسیایی این مسابقات تبدیل شود.

این مربی کروات گفت: «مصاف ما و رئالی‌ها، مثل رقابت یک ماشین بامزه با یک مرسد‌س‌بنز فرمول یک است. مسلم است که رئال مادرید بزرگترین تیم حاضر در اینجا است اما یک ماشین هوشیار و بامزه می‌تواند بر مرسد‌س‌ بنز برتری پیدا کند. می‌خواهیم کار را برای رئالی‌ها سخت‌کنیم. طبیعی است که برای قهرمانی این تیم بهترین گزینه است. اما گاهی اوقات موتور خودروها درست کار نمی‌کند و ما چنین انتظاری داریم. با شایستگی به فینال رسیده‌ایم. باید بگویم تیمم بسیار با انگیزه است و اطمینان می‌دهم که با تمام توان وارد این نبرد می‌شویم.»

---

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر