تیم ملی ایران / شناسه خبر: 91347 / تاریخ انتشار : 1397/10/1 13:07
|
تمرین پنالتی برای موفقیت در جام ملت‌ها

بیرانوند ۲ - کی‌روش یک؛ شماره یک برنده دوئل با سرمربی

تنها یکی از پنالتی‌های سرمربی تیم ملی به گل تبدیل شد تا بیرانوند دوئل با کی‌روش را بدون مهار حتی یک شوت به سود خود تمام کند. اینجا ثابت می‌شود شانس هم در این بخش، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

تمرین پنالتی کی‌روش با بیرانوند

سال 2015 بود که تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در ضربات پنالتی مغلوب عراق شد و از صعود به نیمه‌نهایی باز ماند. همین مسئله و احتمال حضور ایران در بازی‌های حذفی باعث شده تا کی‌روش تدابیر ویژه‌ای برای ضربه‌های پنالتی در نظر بگیرد. بر این اساس و با تصمیم کادر فنی تیم ملی، بازیکنان برای دومین روز متوالی علاوه بر انجام امور تمرینی، زمان خاصی را برای زدن ضربه‌های پنالتی اختصاص دادند. آن‌ها در دو گروه زرد و سفید تقسیم شدند و به سه دروازه‌بان تیم پنالتی زدند تا در صورت صعود به حذفی جام ملت‌های آسیا ، آمادگی کافی داشته باشند.

---

علاوه بر بازیکنان تیم ملی، کارلوس کی‌روش هم یاد جوانی افتاد و چند ضربه پنالتی زد که البته شوت‌های او تنها یک گل به همراه داشت. سرمربی تیم ملی ایران ،3 ضربه پنالتی به علیرضا بیرانوند زد که شوت اول او به تیرک افقی دروازه برخورد کرد، دومین ضربه او از سمت راست به بیرون رفت، ولی سومین شوت کی‌روش به کنج دروازه رفت و تبدیل به گل شد.

علیرضا بیرانوند این دوئل را بدون مهار حتی یک پنالتی به سود خود تمام کرد تا ثابت شود شانس هم در این بخش، نقش مهمی را ایفا می‌کند. 

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر