ورزش جهان / شناسه خبر: 91241 / تاریخ انتشار : 1397/9/28 15:43
|

آرسنال - تاتنهام، این بار در جام اتحادیه

هوگو لوریس به آرسنال هشدار داده تاتنهام مصمم است انتقام باخت اخیر لیگ برتر را در دیدار امشب در مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام اتحادیه انگلیس بگیرد. تیم مائوریسیو پوچتینو دو هفته بعد از شکست تلخ 4 بر 2 مقابل همسایه و رقیب همیشگی‌اش در دربی شمال لندن به ورزشگاه امارات برمی‌گردد. تاتنهام در آن بازی 2 بر یک پیش بود اما در نیمه دوم از هم پاشید و آرسنال بعد از پیروزی 2 بر صفر فصل قبل، دومین برد متوالی‌اش را برابر اسپرز به دست آورد.

در بازی دو هفته قبل به دلیل شادی گل تحریک‌آمیز اریک دایر، بازیکنان آرسنال با او درگیر شدند. پیر امریک اوبامیانگ هم گلش را مقابل هواداران تاتنهام جشن گرفت و به سوی او پوست موز پرتاب شد تا تماشاگران هم از درگیری بی‌نصیب نباشند. برای زیادترشدن جو مسموم اطراف این بازی، بازیکنان آرسنال در شبکه‌های اجتماعی کری خواندند و برند لنو، دروازه‌بان آرسنال تصویری از تیم در حال شادی منتشر کرد که از سوی مربی آرژانتینی تاتنهام این اقدام توهین‌آمیز تلقی شد، هرچند پوچتینو تاکید داشت پیشرفت تاتنهام در دوران مربیگری او باعث شده عقده‌ای درباره پیروزی بر آرسنال نداشته باشند و پیروزی در دربی را اوج فصل خود توصیف کنند.

 

---

حالا کاپیتان تاتنهام و تیم ملی فرانسه تاکید دارد تیمش می‌خواهد آن باخت دردناک را جبران کند: «شاید خوب شد دو هفته قبل در لیگ برتر باختیم تا برای این بازی انگیزه بیشتری داشته باشیم. حس بدی نسبت به آن باخت نداریم و می‌خواهیم از این فرصت برای صعود استفاده کنیم. هر باختی تلخ است اما اگر 2 بر یک پیش باشید، تلخی‌اش بیشتر است. درست است که آرسنال تیم باکیفیتی است و شکست دادنش سخت شده اما ما کیفیت لازم برای این کار را داریم.»

پوچتینو و همتایش روی نیمکت آرسنال، اونای امری این شانس را دارند که در آستانه برنامه شلوغ کریسمس به بازیکنان کلیدی‌شان استراحت بدهند اما لوریس معتقد است تاتنهام که با وجود موفقیت‌های بسیار هنوز با پوچتینو جام نبرده باید این رقابت‌ها را جدی بگیرد: «باید در هر رقابتی با تمام توان بازی کنیم، البته در طول یک فصل اولویت‌هایی وجود دارد اما این بازی جام اتحادیه است و اگر پیروز شویم به نیمه‌نهایی می‌رویم. این یک دربی است و آماده‌سازی تیم زحمت زیادی ندارد چون به اندازه کافی برای چنین مسابقه‌ای هیجان و انگیزه وجود دارد.»  تاتنهام بعد از قهرمانی سال 2008 در جام اتحادیه انگلیس جامی نگرفته.

باخت به آرسنال، تنها شکست اخیر تاتنهام

باخت تاتنهام در آخرین سفرش به «امارات» تنها شکست این تیم در 11 بازی اخیرش بوده است. از جمله نتایج باارزش اسپرز در این دوره تساوی یک بر یک در نوکمپ برابر بارسلونا است که باعث صعود این تیم به مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد. تاتنهام سه بازی‌اش در لیگ برتر بعد از شکست برابر آرسنال را برده از جمله دیدار شنبه با برنلی که با گل وقت‌های تلف‌شده کریستین اریکسن به دست آمد.

آن طرف، آرسنال یکشنبه به تیم در منطقه سقوط ساوتهمپتون 3 بر 2 باخت تا بعد از 22 بازی طعم شکست را بچشد و نقاط ضعف دفاعش بیشتر به چشم بیاید. آرسنال در این بازی هلدینگ، سوکراتس و موستافی، سه مدافع میانی اصلی‌اش در این فصل را در اختیار نداشت و مجبور شد از کوچیلنی که بعد از هفت ماه برگشته و ژاکا و لیش‌اشتاینر که مدافع میانی تخصصی نیستند استفاده کند. هر سه گل ساوتهمپتون روی ضعف قلب دفاع آرسنال به دست آمد و امری باید امیدوار باشد که امشب این اشتباهات تکرار نشود. سوکراتس پس از پشت سر گذاشتن محرومیتش اجازه بازی دارد، ولی هلدینگ و موستافی همچنان غایبند و بیرین هم به فهرست مصدومان اضافه شده.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر