ورزش جهان / شناسه خبر: 91235 / تاریخ انتشار : 1397/9/28 15:16
|

رئال مادرید - کاشیما: نیمه‌نهایی جام جهانی باشگاه‌ها

امشب در دومین بازی نیمه‌نهایی جام جهانی باشگاه‌ها، رئال مادرید مقابل کاشیما آنتلرز، قهرمان آسیا قرار می‌گیرد و پس از شگفتی‌سازی العین و صعود این تیم به فینال حریف آسیایی را دست کم نخواهد گرفت.

این بازی فرصتی برای سولاری است که اولین قهرمانی را به عنوان سرمربی رئال مادرید به دست آورد، از طرف دیگر ناکامی در این تورنمنت فشار روی او را بیشتر خواهد کرد. رئال مادرید در 4 سال گذشته سه بار قهرمان این جام شده و این بار هم برای فتح جام دو حریف آسیایی در پیش دارد.

---

مربی آرژانتینی درباره اهمیت این قهرمانی در آینده حرفه‌اش در رئال گفت: «من همان حسی را دارم که در روز اول کارم در رئال و همچنین دوران بازیگری داشتم. هر روز در کارم با تمام وجود تلاش کرده‌ام. این نگاهی است که به فوتبال دارم.»

دومین مصاف رئال مادرید و کاشیما

کاشیما دو سال قبل به عنوان میزبان در جام جهانی باشگاه‌ها حضور داشت و توانست به فینال برسد. این تیم در فینال هم رئال مادرید را به دردسر انداخت، ولی در نهایت تیم زیدان توانست در وقت اضافه به برتری 4 بر 2 برسد و قهرمان شود.

سولاری درباره تقابل دوباره رئال با کاشیما گفت: « آنها را تیمی می‌بینم که نسبت به دو سال پیش تجربه بیشتری دارند. آن‌ها به عنوان قهرمان آسیا آمده اند. سه یا چهار بازیکن خارجی با کیفیت بالایی دارند. تیمی سریع و پر تحرک هستند که مستقیم فوتبال بازی می‌کنند. مهاجمین سریعی دارند. حریف قابل احترامی هستند و بازی زیبایی خواهد بود.»

کاشیما که با پیروزی مقابل پرسپولیس توانست قهرمان آسیا شود، در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات گوادالاخارای مکزیک را سه بر دو شکست داد و امشب هم می‌خواهد بختش را برای شکست رئال مادرید امتحان کند.

---

گو ایوا، سرمربی کاشیما درباره بازی مقابل قهرمان سه سال اخیر اروپا گفت: «فکر نمی کنم رئال نسبت به دو سال قبل فرق چندانی کرده باشد. البته که آنها دیگر رونالدو را ندارند ولی بازیکنان مستعد و آینده‌داری در این تیم بازی می کنند و قدم‌های رو به جلویی نیز برداشته‌اند. آسنسیو، ناچو، لوکاس از نظر من بازیکنان فوق‌العاده‌ای هستند. ما نگران قدرت رئال هستیم. بحران در رئال؟ در اسپانیا فقط به این مساله اعتقاد دارند و از نظر ما رئال تیمی بحران زده نیست.»

او درباره شرایط تیم خودش اضافه کرد: «بر خلاف رئال ما تفاوت زیادی نسبت به دو سال پیش کرده‌ایم. هم در کادر مدیریت و هم در ترکیب بازیکنان. سوزوکی و میسائو را در اختیار نداریم که بازیکنان مهمی هستند ولی به تیمم ایمان دارم و با انگیزه پیروزی برابر رئال قرار می گیریم.»

 

  

 

captcha
تازه ها
بیشتر