ورزش جهان / شناسه خبر: 91225 / تاریخ انتشار : 1397/9/28 02:17
|

سولشر، سرمربی موقت منچستریونایتد می‌شود؟

اوله گونار سولشر، مهاجم سابق منچستریونایتد گزینه اصلی برای جانشینی ژوزه مورینیو و هدایت موقت این تیم تا پایان فصل است. پس از شکست سه بر یک منچستریونایتد مقابل لیورپول مورینیو اخراج شد و باشگاه تصمیم گرفته هدایت تیم را تا پایان فصل به یک مربی موقت بسپارد.

سولشر 45 ساله، سرمربی مولده نروژ بین سال‌های 1996 تا 2007 بازیکن یونایتد بود و فلسفه باشگاه را به خوبی می‌شناسد. منچستر بعد از بازی با کاردیف در لیگ برتر هدایت تیم را به مربی موقت می‌سپارد.

---

مهاجم سابق نروژ از سال 2015 هدایت مولده را برای دومین بار به عهده دارد، ولی مسابقات باشگاهی این کشور تا ماه مارس تعطیل است. سولشر در دوره حضور یازده ساله‌اش در منچستر توانست در 366 بازی 126 گل بزند. مهمترین گل او در فینال لیگ قهرمانان مقابل بایرن مونیخ در سال 1999 بود. او با منچستر شش بار قهرمان لیگ برتر و دو بار قهرمان جام حذفی شد.

تجربه ناموفق مربیگری سولشر در کاردیف

سولشر پس از اولین دوره مربیگری‌اش در مولده که منجر به دو قهرمانی لیگ و یک جام حذفی نروژ شد، او به لیگ برتر انگلیس برگشت و در سال 2014 هدایت کاردیف را به عهده گرفت. ولی او در ماموریت نجات این تیم ناموفق بود و در چمپیونشیپ هم در حالی که تیم در رده هفدهم بود جدا شد.

رسانه‌های انگلیسی خبر می‌دهند قرار نیست مایکل کریک، دستیار مورینیو یا نیکی بات، رئیس آکادمی منچستریونایتد به عنوان سرمربی موقت انتخاب شوند. همچنین حضور لوران بلان، مدافع سابق یونایتد در این پست هم منتفی است.

بیشتر بخوانید:

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر