ورزش جهان / شناسه خبر: 91224 / تاریخ انتشار : 1397/9/28 01:40
|

العین، فینالیست شگفتی‌ساز جام جهانی باشگاه‌ها 

ریورپلاته بعد از پیروزی در فینال جنجالی جام لیبرتادورس و صعود به جام جهانی باشگاه‌ها، حذف تحقیرآمیزی از این مسابقات داشت و مغلوب العین شد. این بازی در وقت قانونی و اضافه با تساوی 2-2 به پایان رسید و میزبان توانست در ضربات پنالتی به برتری 4-5 برسد.

العین که با استفاده از امتیاز میزبانی و به عنوان قهرمان امارات در این مسابقات شرکت کرده، در دقیقه سوم توسط مارکوس برگ، مهاجم سوئدی‌اش به گل رسید، ولی سانتوز بوره با دو گل متوالی در دقایق 11 و 16 قهرمان آمریکای جنوبی را پیش انداخت. کایو، مهاجم برزیلی العین در دقیقه 51 گل تساوی را زد تا بازی به وقت اضافه برود.

---

العین در دقیقه 118 می‌توانست به گل برتری برسد، ولی فرانکو آرمانی، دروازه‌بان ملی‌پوش ریور با مهاری دیدنی کمک کرد بازی به ضربات پنالتی برود. بازیکنان میزبان موفق شدند هر پنج ضربه را به گل تبدیل کنند، در حالی که خالد عیسی، دروازه‌بان العین موفق شد آخرین پنالتی ریور که توسط انزو پرز ملی‌پوش زده شد را مهار کند.

العین پیش از این موفق شده بود ولینگتون نیوزیلند، قهرمان اقیانوسیه و اسپرانس تونس، قهرمان آفریقا را حذف کند و شنبه در فینال با برنده بازی رئال مادرید – کاشیما آنتلرز روبرو می‌شود.

قهرمانی ریورپلاته، هیاهو برای هیچ

ریورپلاته برای رسیدن به این مسابقات در جنجالی‌ترین فینال جام لیبرتادورس هموطنش، بوکاجونیورز را شکست داده بود. بازی رفت دو تیم در زمین بوکا با تساوی 2-2 به پایان رسید و بازی برگشت به دلیل حمله هواداران ریور به اتوبوس حریف لغو شد تا دو هفته دیرتر در سانتیاگو برنابئو برگزار شود. ریور در این بازی به پیروزی سه بر یک رسید و دور از خانه جام را بالای سر برد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر