ورزش جهان / شناسه خبر: 91219 / تاریخ انتشار : 1397/9/27 18:07
|

جام جهانی با 48 تیم/مسوول قطری: هیچ جزئیاتی نداریم

باید به خاطر بسپاریم که قطر برنده میزبانی جام جهانی 2022 فوتبال با مشارکت 32 تیم شدو عملی شدن این طرح تنها در صورت موافقت قطر است.

پاسخ ناصر الخاطر درباره شایعه 48 تیمی شدن جام جهانی

ناصر الخاطر معاون دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر درباره افزایش تعداد تیم‌های این جام به 48 تیم گفت:« قطر در این باره تصمیم نمی‌گیرد و جزئیات این طرح با مطالعه و ارزیابی شرایط توسط فیفا مشخص خواهد شد. این کار هم‌اکنون تحت بررسی و مطالعه دقیق فیفا قرار دارد و هیچ اطلاعاتی درباره روند این موضوع نداریم.»

معاون دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی 2022 ادامه داد:«انتظار می‌رود که مطالعه فیفا شامل بررسی مواردی از جمله سازماندهی رقابت‌ها، ورزشگاه‌های موردنیاز، تعداد بازی‌ها و محل تمرین آماده‌سازی تیم‌ها در طول یک روز در صورت افزایش تیم‌ها شوند. باید به خاطر بسپاریم که قطر برنده میزبانی جام جهانی 2022 فوتبال با مشارکت 32 تیم شد.»

وی در خصوص اینکه مطرح شدن نام کشورهای همسایه هم بیشتر برای شراکت در بحث توریست است، گفت:« فیفا در حال بررسی امکان عملی شدن این طرح است نه در فرآیند رایزنی.هیچ جزئیاتی نداریم تا دقیقا بدانیم این بررسی‌ها برای امکان پذیری به چه صورت است. پس ما نمی‌دانیم برنامه به چه صورت بوده و این برنامه بر اساس چند روز و چند مکان است. پس برای ما جواب دادن به این سؤال بسیار سخت است. عملی شدن این طرح تنها در صورت موافقت قطر است. الان خیلی زود است که بگوییم ممکن است یا غیرممکن. من جواب این سؤال را نمی‌دانم.»

3-220

captcha
تازه ها
بیشتر