تیم ملی ایران / شناسه خبر: 91204 / تاریخ انتشار : 1397/9/27 17:27
|
از کفاشیان به عنوان نیب رئیس استفاده می کنیم

تاج زمان مجمع، نام اسپانسر و تاریخ مراسم بدرقه تیم ملی را فراموش کرد!

وزارت امور خارجه توصیه‌های جدی در این مورد به ما داشته است. شرایط ما در امارات خاص است. ما به نوعی آنجا میزبان هستیم و هم میهنان ما همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنند، باید ببینیم چه پیش می‌آید.

تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است

مهدی تاج که برای افتتاح زمین چمن مصنوعی در مرکز ملی فوتبال حضور داشت در باره گلایه های اعضای تیم ملی قبل از سفر به قطر گفت:«هرچه به جام ملت‌ها نزدیک می‌شویم کشور پشت تیم ملی قرار می‌گیرد.مربیان و باشگاه‌ها کمک می‌کنند.حمایت از تیم ملی حمایت از کشور است.اگر تیم ملی به جام ملت‌های آسیا نمی‌‌رفت گویی 4 سال خاک مرده به تیم ملی می‌پاشیدند و رسانه‌ها در حالت خمودی قرار می‌گرفتند.امیدوارم همه از جام ملت‌ها و بازی‌های تیم ملی لذت ببرند. تیم ملی هم شرایط خوبی دارد.» تاج همچنین گفت:«من از همه منتقدان و افرادی که منتقد نیستند تشکر می‌کنم.برداشتم این است که صحبت‌ها خیرخواهانه است.هر قدمی که برای تیم ملی برداشته می‌شود به نفع همه است .تیم ملی نتیجه بگیرد به نفع همه است. هیچ کس از عدم نتیجه گیری تیم ملی سود نمی‌برد همه متضرر می‌شوند حالا عده‌ای بیشتر عده‌ای کمتر.»

فارغ از کسب هر نتیجه‌ای کارلوس کی‌روش به ایران بازمی‌گردد؟

 این موضوعی است که الان نباید در مورد آن صحبت کنیم. باید دید چه پیش می‌آید، در ادامه مفصل با کی روش راجع به این مسائل صحبت می‌کنیم. ما دو روز قبل با او جلسه‌ای داشتیم و باید تمام تلاشمان این باشد که تیم ملی به مقام قهرمانی برسد. ما زحمت زیادی کشیدیم و کادر فنی هم شناخت خوبی دارد. امیدوارم نتایج قابل قبولی کسب کنیم. همه تلاشمان را کردیم و هواپیمای اختصاصی در اختیار تیم ملی قرار دادیم. دستمان خالی‌تر از همیشه است، اما با همین دست‌ها کارهای مهمی کردیم. شما همین امروز مجموعه پک را دیدید که چه کیفیت بالایی دارد و افتخاری برای کشورمان است.

بالاخره پاداش های بازیکنان تیم ملی پرداخت شد؟

 پاداش‌های تیم ملی را هم تهیه کردیم، بخشی از پاداش را بدهکار بودیم که به بازیکنان دادیم. پاداش‌هایی را هم که بدهکار بودیم را پرداخت کردیم و مقدار کمی باقی مانده است. پاداش‌های قطر را هم پیش‌بینی می‌کنیم و پاداش‌های جام ملت‌ها را هم مشخص خواهیم کرد.امیدواریم همه بتوانند عملکرد خود را به خوبی انجام دهند، تیم ملی در جام ملت‌ها به موفقیت برسد.

چرا برای تیم ملی مراسم بدرقه نگرفتید؟

 قرار نبود بدرقه‌ای به این شکل داشته باشیم. ما در جزیره کیش مراسم بدرقه‌ای را پیش‌بینی کردیم. قبل از حضور در امارات آخرین جایی در کشورمان که تیم بزرگسالان حضور پیدا می‌کند جزیره کیش است. زمان این مراسم مشخص است اما الان حضور ذهن ندارم.زمان لندینگ هواپیما برای حرکت به سمت کیش و... مشخص است و همه چیز برنامه ریزی شده است.

هفته قبل مباحثی در مورد مذاکره کی‌روش با فدراسیون کلمبیا مطرح شد. آیا فدراسیون به این موضوع ورود کرده است؟

الان فقط باید روی جام ملت‌ها تمرکز کنیم، هم ما و هم کی‌روش تمام حواسمان به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا است.

آیا داشتن توقع قهرمانی از تیم ملی بجا است؟

 سوال بسیار خوبی مطرح کردید. اینکه از الان توقع قهرمانی ایجاد کنیم، کار درستی نیست.البته اینکه ما به کسب قهرمانی امید داریم امید درستی است. به هر حال ما همه امکانات لازم را داریم و تیم مان شرایط خوبی داشته است. انتظارمان این است که بهترین نتایج را بگیریم. شما همین الان می‌بینید چه امکانات خوبی در این مجموعه فراهم است. البته فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، شما دیدید در جام ملت‌های ۴ سال قبل چه اتفاقی افتاد، اما ما امیدواریم نتیجه مطلوبی کسب کنیم.

با استعفای علی کفاشیان از سرپرستی کمیته فوتسال آیا باز هم در فدرسیون حضور خواه د اشت؟

کفاشیان همچنان به عنوان نایب رئیس اول حضور دارد و از او استفاده می‌کنیم. کفاشیان از کمیته فوتسال استعفا داده است و این کار را خودش انجام داد.من هم صادق پرهیزگار را به عنوان سرپرست انتخاب کردم. سرپرست را رئیس فدراسیون انتخاب می‌کند اما رئیس باید در هیأت رئیسه انتخاب شود.

چه زمانی مجمع برگزار می‌شود؟

زمان دقیقش را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۱۷-۱۶ دی‌ماه این مجمع برگزار می‌شود.

چه تدابیری برای حضور ایرانیان در ورزشگاه‌های کشور امارات اندیشیده‌اید؟

وزارت امور خارجه توصیه‌های جدی در این مورد به ما داشته است. شرایط ما آنجا خاص است. ما به نوعی آنجا میزبان هستیم و هم میهنان ما همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنند، باید ببینیم چه پیش می‌آید. بازی‌های ما همه پرهوادار خواهد بود و به بهترین شکل تیم کشورمان را حمایت می‌کنند. توصیه من این است که بلیت‌فروشی آغاز شده و اقدامات لازم صورت بگیرد. این بلیت‌فروشی روی سایت ما وجود دارد، اگر بلیت‌فروشی از طریق سایت به طور کامل انجام نشد، کمیته بازاریابی تصمیمات دیگری می‌گیرد که من از آن بی‌اطلاع هستم. این کار برای مرحله اول است، اگر از مرحله دوم هم بالاتر رفتیم، بلیت‌فروشی در همانجا انجام می‌شود.

اصفهانیان گفته سیستم VAR سیصد هزار دلار برای هر ورزشگاه هزینه لازم دارد اما مازیار ناظمی گفته این هزینه کمتر است و حتی از این سیستم در والیبال استفاده می‌شود.

در برنامه نود همگان دیدند همه باشگاه‌ها ضرر کردند و همه سود کردند. یکی کمتر یکی بیشتر این به این مفهوم است داوری ما جانبدارانه نیست و ممکن است داوران سهوی اشتباه کنند. من از داوری به خاطر زحماتی که می‌کشند تشکر می‌کنم و از آنها حمایت کامل را دارم.اینکه باید داوری را باید تقویت کنیم تا اشتباهات تاثیرگذار کمتر شود حرف درستی است. در هیات رئیسه ما نیمی از صحبت‌ها فقط بحث داوری بود. من یک گزارش کامل دادم. سیستم VAR را باید بپذیریم اما الزاماتی دارد. اول اینکه فیفا تایید کند و بپذیرد. منم نامه نوشته‌ام. دوم اینکه این سیستم مولفه‌هایی می‌خواهد اینکه زیر 1.5 دقیقه نتیجه را به اطلاع تماشاگر برسانی. نمی‌توانیم 5 دقیقه بازی را نگه داریم، دوربین‌ها را ببینیم اینکه این دوربین خوانا نبود و سراغ دوربین دیگری برویم. پس تجهیزات و زیرساخت‌های پیشرفته می‌خواهد. اگر قرار است ما  یک نمونه امتحان کنیم که این نمونه در شهید دستگردی امتحان می‌شود و شما می‌توانید ببینید. اگر انجام شد و دیدیم مثبت است ادامه می‌دهیم. ضمن اینکه این موضوع در وظیفه صاحبان زمین است. سپاهان ورزشگاه عالی نقش جهان را دارد که سیستم گذاشتن در آن کار سختی نیست. یا ورزشگاه فولاد خوزستان، یا امام رضا (ع)، یا ذوب‌آهن که آقای آذری زحمت زیادی کشیده و چمن خوبی ساخته در این ورزشگاه‌ها هم سیستم گذاشتن سخت نیست. همه باشگاه‌ها می‌توانند. ورزشگاه آزادی هم که میزبان بازی‌های استقلال و پرسپولیس است می‌تواند این کار را انجام دهد در کنار آنها فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند.

مجری نصب این سیستم و امکاناتش باشگاه‌ها هستند یا صاحبان زمین؟

صاحبان زمین. مثلا باشگاهی مالک استادیوم آزادی نیست. چون استقلال و پرسپولیس در ‌آن بازی می‌کنند کمک کنند این سیستم اجرا شود. فدراسیون فوتبال هم کمک می‌کند. امروز به اصفهانیان گفتم این ارقام را از کجا آورده است؟ نظر من هم این است هزینه کمتر می‌شود. فیفا هم باید مجوز بدهد. دوربین‌ها باید کامل و استاندارد باشد، نمی‌توان سرهم‌بندی کرد باید فیفا هم مجوز بدهد. حالا جلو برویم ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

ظاهرا اسپانسر تیم ملی هم تغییر کرده.

تیم ملی اسپانسر جدید گرفته و در هیات رئیسه تصویب شده است. قرارداد فناپ هم خاتمه پیدا کرد. قرار است در مراسم بدرقه در کیش از اسپانسر رونمایی شود.

یعنی اسپانسر هواپیمایی تابان نیست؟

 خیر،تابان اسپانسر هواپیماست و اسم اسپانسر جدید را نمی‌دانم.حضور ذهن ندارم. این موضوع امروز در هیات رئیسه تصویب شده است. حالا باید درباره رقم و مسائل دیگر صحبت کنیم. همه چیز خوب پیش برود آیندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.البته بگویم این هواپیمایی تخفیف 50 درصدی می دهد.

3

captcha
تازه ها
بیشتر