تیم ملی ایران / شناسه خبر: 91160 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 17:32
|
قبل از کسب موفقیت توقع جشن نداریم

کی‌روش: ما برای مردم و قلب آنها بازی می‌کنیم

مهم‌ترین مطلب هم برای تیم ملی این است که بتواند قلب‌های مردم را تسخیر کند و برای آنها که ساکت هستند تلاش کند، نه تعداد محدودی که در رسانه‌ها سروصدا می‌کنند.

برای مردم بازی می کنیم نه تعداد محدودی که در رسانه‌ها سروصدا می‌کنند

تیم ملی فوتبال ایران ساعت 14:30 امروز(دوشنبه) تهران را به مقصد دوحه ترک کرد تا آخرین اردوی پیش از جام ملت‌های آسیا را برگزار کند. در این سفر 21 بازیکن به همراه اعضای کادر فنی تیم ملی حضور داشتند و ملی پوشان در حالی که شاهد حضور پررنگ رسانه‌ها در مرکز ملی فوتبال بودند اما هر چه «چشم چشم» کردند خبری از مسوولان قبل از  این سفر نبود!همین مساله باعث شد بخش عمده ای از بازیکنان  و البته سرمربی تیم ملی در مصاحبه هایشان به این مساله اعتراض کنند.البته اعتراض‌ها بیشتر سمت و سوی حمله به وزارت ورزش و مسوولان این وزارتخانه را داشت در حالی که هیچ مقام مسوولی از فدراسیون فوتبال هم در محل اردوگاه تیم ملی حضور نداشت.

 کارلوس کی‌روش پیش از سفر تیم ملی فوتبال کشورمان به قطر در واکنش به طرح موضوع بدرقه سرد و سوت و کور تیم ملی گفت:«هشت سال پیش وقتی من به ایران آمدم مشکلات و چالش‌هایی داشتیم، اما امروز ما به قطر می‌رویم و مهمترین مساله‌ای که بعد از هشت سال باقی مانده ساختمانی است که پشت سر من است و زمین و امکاناتی است که برای نسل‌های بعد ایران ساختیم. اینها می‌تواند برای نسل بعد ایران باقی بماند و این مهمترین مساله است. ما توقع مراسم و جشنی قبل از اینکه بتوانیم نتیجه‌ای برای شاد شدن مردم کسب کنیم، نداریم و احتیاجی به این مراسم نداریم. نکته‌ای که می‌توانم بگویم این است که مسئله‌ای که ما را نکشد، قوی‌ترمان می‌کند.»

کی روش در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد بازیکنان تیم ملی از عدم حضور مسوولان و عدم برگزاری مراسم بدرقه ناراحت هستند،گفت:«من عذرخواهی می‌کنم، اما به نظرم شما کلمات بازیکنان را به خوبی متوجه نشدید! بازیکنان در مورد مراسم حرف نمی‌زنند. آنها در مورد احترام صحبت می‌کنند. تنها موضوعی که بازیکنان در موردش صحبت کردند، این است که این تیم، تیم ملی ایران است و در حال حاضر به جام ملت‌های آسیا اعزام می‌شود و تنها مطلب، احترام است که شاید درک این موضوع برای چند نفر سخت باشد. الان این وظیفه من است که به عنوان سرمربی این مطلب را عرض کنم، متأسفانه در چند ماه گذشته احترامی که باید به تیم ملی گذاشته می‌شد، گذاشته نشده است و با کمال احترام باید بگویم مخصوصاً از سمت آقای وزیر. البته مهم نیست و ما به این مساله عادت کرده‌ایم. مطلبی که اهمیت دارد، بسیار ساده است، ما آماده این هستیم که توقعات را بالا ببریم و بیشتر بجنگیم و بیشتر تلاش کنیم. یک بار دیگر تأکید می‌کنم ما برای مردم بازی می‌کنیم و برای قلب آنها. در آخر هم مهم‌ترین مطلب هم برای تیم ملی این است که بتواند قلب‌های مردم را تسخیر کند و برای آنها که ساکت هستند تلاش کند، نه تعداد محدودی که در رسانه‌ها سروصدا می‌کنند.»

سرمربی تیم ملی در خصوص وضعیت مصدومان،‌ لژیونرها و لیست نهایی تیم ملی هم گفت:« همان‌طور که می‌دانید ما در مرحله نخست اردوی‌مان در قطر 21 بازیکن را در اختیار خواهیم داشت. تاریخ رسمی که باید لیست نهایی را برای جام ملت‌ها اعلام کنیم 26 دسامبر سال جاری میلادی است و در نتیجه 25 دسامبر ما لیست نهایی را اعلام خواهیم کرد. در حال حاضر 21 بازیکن در اردو داریم و 9 بازیکن هم در لیست آماده‌باش ما هستند و مطمئناً این 30 بازیکن تا سرحد توان خواهند جنگید تا تیم ملی در جام ملت‌ها موفق شود. ایمان دارم این بازیکنان، همه شانس و فرصت حضور و نشان دادن خود در جام ملت‌ها را خواهند داشت و ایمان دارم با کاری که کادر فنی تیم ملی انجام خواهد داد همه این بازیکنان آماده مسابقات خواهند بود.»

3

captcha
تازه ها
بیشتر