ورزش جهان / شناسه خبر: 91149 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 16:53
|
لاتزیو-سویا، مهم‌ترین بازی مرحله یک‌شانزدهم

قرعه‌کشی لیگ اروپا: صفری مقابل چلسی، صادق برابر ویکتوریاپلژن

بهرنگ صفری و صادق محرمی دو بازیکنی هستند که می‌توانند حضور در این مرحله از لیگ اروپا را تجربه کنند. بهرنگ صفری با مالمو باید مقابل چلسی بازی کند و محرمی برابر ویکتوریاپلژن.

قرعه‌کشی یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا

قرعه‌کشی مرحله یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا برگزار شد و تیم‌های انگلیسی و ایتالیایی با قرعه نسبتا آسانی روبه‌رو شدند. هفته گذشته رقابت‌های دور گروهی به اتمام رسید و 24 تیم توانستند به یک شانزدهم راه یابند. 8 تیم سوم دور گروهی لیگ قهرمانان نیز به این 24 تیم اضافه شدند تا جمعا 32 تیم برای صعود به یک‌هشتم نهایی به رقابت با یکدیگر بپردازند.

16 تیم در سید یک و به عنوان سرگروه در قرعه‌کشی حضور داشتند: ناپولی، والنسیا، اینتر، بنفیکا، دیناموکیف، چلسی، سالزبورگ، زنیت، ویارئال، اینتراخت‌فرانکفورت، خنک، سویا، دیناموزاگرب، آرسنال، لورکوزن و بتیس.

16 تیم دیگر: ویکتوریا پلژن، بروژ، شاختار، گالاتاسرای، رن، باته بوریسوف، فنرباغچه، اسپورتینگ لیسبون، راپیدوین، لاتزیو، مالمو، کراسنودار، اسلاویا پراگ، زوریخ، المپیاکوس و سلتیک نیز در سید دو بودند که با انجام قرعه‌کشی حریفان خود را شناختند.

مهمترین بازی این مرحله را لاتزیو و سویا برگزار می‌کنند. هر چند نباید از اهمیت بالای بازی‌هایی چون بنفیکا-گالاتسرای، فنرباغچه – زنیت، راپیدوین- اینترمیلان و شاختار-اینتراخت‌فرانکفورت نیز به سادگی گذشت.  

ویکتوریا پلژن - دینامو زاگرب

بروژ - سالزبورگ

راپیدوین - اینتر

اسلاویا پراگ - خنک

کراسنودار - لورکوزن

زوریخ - ناپولی

مالمو - چلسی

شاختار – اینتراخت‌فرانکفورت

سلتیک - والنسیا

رن - بتیس

المپیاکوس - دیناموکیف

لاتزیو - سویا

فنرباغچه - زنیت

اسپورتینگ لیسبون - ویارئال

باته بوریسوف - آرسنال

گالاتاسرای - بنفیکا

بازی های دور رفت، 20 و 21 فوریه برگزار خواهد شد و میزبانی فینال رقابت‌ها نیز بر عهده کشور آذربایجان و شهر باکو است.

نکته جالب دیگر، حضور دو بازیکن ایرانی در دور یک‌شانزدهم نهایی مسابقات است. بهرنگ صفری و صادق محرمی دو بازیکنی هستند که می‌توانند حضور در این مرحله از لیگ اروپا را تجربه کنند. بهرنگ صفری با مالمو باید مقابل چلسی بازی کند. حریف پرقدرتی که از حالا و برای صعود، بخت بیشتری نسبت به مالمو دارد. صفری این فصل و در مرحله گروهی 6 بازی برای مالمو انجام داد و یکی از ارکان اصلی خط دفاع این تیم سوئدی بود. او که با پیراهن شماره 4 برای مالمو بازی می‌کند، در 33 سالگی امیدوار است افتخاری جدید همراه این تیم قدیمی کسب کند.

---

صادق محرمی اما هرگز در رقابت‌های اروپایی برای دیناموزاگرب بازی نکرده و مترصد فرصتی است تا این طلسم را بشکند و بتواند تجربه بازی در چنین سطحی را نیز به‌دست بیاورد. محرمی در مرحله گروهی، تنها 2 بار روی نیمکت دینامو نشست و باقی بازی‌ها را از روی سکو تماشا کرد. حریف دیناموزاگرب در این مرحله ویکتوریابلژن از جمهوری چک است. حریفی که اسم و رسم چندانی ندارد اما قدرتمند است و در مرحله گروهی شگفتی ساخته.

حالا امیدمان به حضور او و البته یک ایرانی- سوئدی به نام بهرنگ صفری است تا لیگ اروپا را با جذابیت بیشتری دنبال کنیم.

 

1

captcha
تازه ها
بیشتر