فوتبال ایران / شناسه خبر: 91132 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 15:34
|
پرسپولیس دنبال جانشینِ قنبرپور

بازگشت پیروانی یا سرپرستی باقری؟

کریم باقری و محسن خلیلی به عنوان گزینه‌های جانشینی قنبرپور معرفی شده‌اند و به اندازه آنها، افشین پیروانی هم برای بازگشت شانس دارد.

ایران ورزشی آنلاین / بعد از اعلام محرومیت 5 ساله‌ی افشین پیروانی پرسپولیسی‌ها برای بازگشت او خیلی منتظر ماندند. کمیته استیناف اما در بررسی پرونده و صدور رای نهایی آنقدر تعلل کرد که باشگاه مجبور شد  یک سرپرست جدید را برای تیم برانکو معرفی کند و این سرپرست کسی نبود جز مصطفی قنبرپور که پیش‌تر به عنوان مدیر آکادمی باشگاه فعالیت می‌کرد.

این انتخاب البته باب میل برانکو ایوانکوویچ نبود و نارضایتی او از عملکرد سرپرست جدید را بارها شنیدیم اما باشگاه انگار دیگر حوصله‌ی تغییر نداشت که تا امروز با قنبرپور ادامه داده و تازه چند روز است که شایعه‌ی تغییر سرپرست را می‌شنویم. راست و دروغش گردن راوی اما فارس خبر داده که برخی از مسئولان باشگاه پرسپولیس در تلاشند تا با انتخاب یک جایگزین برای پست سرپرستی تیم پرسپولیس، پایان کار قنبرپور در این سمت را رقم بزنند.

گویا مصطفی قنبرپور به روزهای پایانی کارش در پرسپولیس نزدیک شده و حتی قرار است به او گفته شود که دیگر به فعالیت خود ادامه ندهد. به همین دلیل بود که او روز یکشنبه به باشگاه پرسپولیس رفت تا ایرج عرب را ببیند و با او صحبت کند اما موفق نشد. با این حال چیزی که قطعی به نظر می‌رسد، این است که برخی از مسئولان نه چندان رده‌بالای باشگاه پرسپولیس خواهان قطع همکاری با قنبرپور هستند و حتی تلاش‌هایی برای انتخاب جایگزین او انجام شده است.

توضیحات فارس درباره این تغییر، خواندنی است: «برخی افرادی که سمت سازمانی در پرسپولیس نداشتند و به عنوان پیمانکار با این باشگاه قرارداد امضا کرده بودند، با روی کار آمدن مدیر جدید اختیار عمل بیشتری پیدا کرده و مذاکراتی را برای انتخاب جانشین قنبرپور انجام دادند. در حالی که کریم باقری چند سال است به عنوان مربی در کادر فنی پرسپولیس حضور دارد، با او تماس گرفته و خواسته‌اند به عنوان سرپرست کار کند که اگر بپذیرد، مربی - سرپرست خواهد شد. همه این اتفاقات در حالی رقم خورده که مسئولان باشگاه پرسپولیس قصد رسانه‌ای کردن این اتفاقات را نداشتند و می‌خواستند در سکوت خبری این تغییر و تحولات را انجام دهند اما هنوز معلوم نیست کریم باقری که پیش‌تر اعلام کرده بود پرسپولیس هر کاری بتواند برای این باشگاه انجام می‌دهد، حاضر به پذیرش پست جدید خواهد شد یا نه. از طرف دیگر مسئولان باشگاه پرسپولیس باید وضعیت قنبرپور را هم مشخص کنند که طبق پیگیری‌ها به نظر می‌رسد به زودی این تغییر و تحولات یا حداقل بخشی از آن اتفاق خواهد افتاد.»

شرایط قنبرپور در پرسپولیس اینگونه است که عملا حرفش به عنوان سرپرست بُرش ندارد و برانکو هم از اینکه سرپرست تیمش اقتدار لازم را ندارد، ناراضی است. شنیده می‌شود برانکو ترجیح می‌دهد سرپرستی در تیمش کار کند که حرفش خریدار داشته و همچنین بتواند کار‌ها را دست بگیرد تا حرف بازیکنان و کادرفنی را به گوش باشگاه برساند. این‌ها مواردی است که جایگاه قنبرپور را متزلزل کرده و مسئولان باشگاه پرسپولیس هم این روز‌ها دنبال کسی هستند که اقتدار لازم را در تیم داشته باشد.

فارس ادعا کرده بود که قرار شده قطع همکاری با قنبرپور را به او اعلام کنند و گویا فعلا کار تا اینجا پیش رفته که باشگاه شرایط کاری سرپرست تیم را به مصطفی قنبرپور اعلام کرده و از او خواسته‌ اگر نمی‌تواند کار‌ها را به خوبی انجام دهد، کنار برود تا شخص دیگری جایش را پُر کند .در این میان که باشگاه پرسپولیس دنبال سرپرست می‌گردد، از نام‌های متخلفی یاد می‌شود که یکی از آنها هم افشین پیروانی است که 7 ماه بعد از اعلام محرومیتش، با حکم کمیته استیناف فدراسیون فوتبال تبرئه شد و حتی شنیده بودیم که قرار است به عنوان مدیرعامل به پرسپولیس برگردد.

هنوز اما باشگاه موضع خود را در قبال او مشخص نکرده و معلوم نیست که پیروانی برمی‌گردد یا نه. همان‌طور که سرپرستی کریم باقری فعلا در حد حرف است. البته نام محسن خلیلی هم مثل روزهای بعد از محرومیت پیروانی دوباره مطرح شده اما ظاهرا در مورد او هم به اجماع نرسیده‌اند که معرفی جانشین قنبرپور اینقدر طول کشیده است.

 

2 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر