ورزش جهان / شناسه خبر: 91115 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 01:34
|

بارسا به صدر برگشت / مسی 10  از 10

سویا و اتلتیکو مادرید توانسته بودند برای ساعاتی صدر جدول را با بارسا شریک شوند، ولی تیم کاتالان با پیروزی 5 بر صفر در خانه لوانته رتبه اول لالیگا را به تنهایی تسخیر کرد. ستاره بارسا در این بازی کاپیتانش، لیونل مسی بود که سه گل زد و دو گل ساخت.

والورده مجبور شده بود برای این بازی از آرایش 2-5-3 استفاده کند و در شروع بازی مقابل لوانته میزبان دقایق سختی داشت. اولین فرصت جدی بازی را هم لوانته خلق کرد و شوت سنگین بواتنگ از درون محوطه جریمه با برخورد به تیر افقی دروازه ترشتگن به زمین برگشت، ولی بارسا توانست یک دقیقه بعد به گل برسد. بازیکنان بارسا در این لحظه با پرسینگ توپ را پشت محوطه جریمه لوانته گرفتند و مسی پس از حرکتی عرضی توپ را به دهانه دروازه سانتر کرد که سوارز با ضربه‌ای هوشمندانه توانست دروازه را باز کند.

بارسا، از شروع سخت تا پایان آسان

---

اشتباه بازیکنان لوانته در دقیقه 43 یک بار دیگر برای آنها گران تمام شد. بوسکتس توپی که لو رفته بود را برای مسی فرستاد و او با فراری سریع آن را به گل دوم بارسا تبدیل کرد. مسی در شروع نیمه دوم توانست دو بار دیگر دروازه میزبان را باز کند. در دقیقه 47 او سانتر آلبا را با یک بغل پای دقیق به تور دروازه رساند. 13 دقیقه بعد او این بار سانتر ویدال از سمت راست را به گل تبدیل کرد.

در دقیقه 88 که تیم لوانته از هم پاشیده بود، پیکه موفق شد با حرکتی که از محوطه جریمه خودی شروع شد تا نزدیکی دروازه حریف پیش برود و گل آخر بازی را بزند. او با چند پاس توپ را به محوطه جریمه لوانته رساند و توانست پاس دقیق مسی را با ضربه‌ای خونسردانه به گل پنجم تبدیل کند.

بارسا با این برد 34 امتیازی شد و صدر جدول لالیگا را حفظ کرد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر