ورزش جهان / شناسه خبر: 91112 / تاریخ انتشار : 1397/9/26 00:54
|
لیورپول 3 - منچستریونایتد یک

لیورپول با درخشش شکیری صدر را پس گرفت

لیورپول با درخشش شکیری صدر را پس گرفت

لیورپول با درخشش بازیکن ذخیره‌اش، خردان شکیری منچستریونایتد را سه بر یک شکست داد و به صدر جدول برگشت. لیورپول میزبان در نیمه اول توانست با گل زیبای دقیقه 24 سادیو مانه پیش بیفتد، ولی منچستر 9 دقیقه بعد توسط لینگارد بازی را به تساوی کشاند. این گل تقریبا بر خلاف جریان بازی و روی اشتباه آلیسون به ثمر رسید که در مهار یک سانتر ساده ناموفق بود. دروازه‌بان برزیلی لیورپول در روزهای گذشته بابت درخشش مقابل ناپولی تمجید شده بود و برخی معتقد بودند که جای ده‌خئا به عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ برتر را گرفته، ولی اشتباه امروزش نشان داد که هر بازیکنی ممکن است مرتکب لغزش شود.

لیورپول نیمه دوم را تهاجمی شروع کرد، ولی وقتی حملاتش به نتیجه نرسید، کلوپ تصمیم گرفت شکیری را به زمین بفرستد. مهاجم سوئیسی  در دقیقه 73 موفق شد ریباند شوت مانه را با شوتی با پای راست که در میانه راه منحرف شد به زیر طاق دروازه بکوبد.

شکیری در دقیقه 80 این بار پشت محوطه جریمه در موقعیت شوت قرار گرفت که ضربه‌اش با پای چپ برای دومین بار ده‌خئا را تسلیم کرد. لیورپول با این برد 45 امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر از سیتی صدر جدول را پس گرفت.

کلوپ: به خاطر آلیسون پیروز شدیم

---

کلوپ بعد از این برد مهم گفت: «زمان ورود شکیری به میدان بد نبود زیرا ما به یک بازیکن گلزن نیاز داشتیم اما جنگندگی او و نمایشی که ترکیبی از یک فوتبال واقعی و مبارزه طلبی برابر یک تیم بزرگ است بسیار خوب بود. منچستریونایتد علاقه ای به ارائه فوتبال دفاعی نداشت اما ما به آنها اجازه پیشروی نمی دادیم. بعد از دریافت گل بازیکنانم می خواستند به خاطر آلیسون پیروز شوند و آنها در کنار هم این کار را انجام دادند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر