ورزش ایران / شناسه خبر: 91046 / تاریخ انتشار : 1397/9/25 14:03
|

ایران ورزشی آنلاین / تنیس، این روزها حال خوبی ندارد. سعی کرده در مسیر برگزاری انتخابات، قدم به قدم با قانون پیش برود اما جالب است که زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون اعلام نمی‌شود. حرف‌هایی هم که در پس این تعلل شنیده می‌شود، نه تنها جالب، که تاسف آورند. مهلت قانونی مجید شایسته گذشته و گویا  عدم تمایل به ادامه مدیریت رییس فدراسیون تنیس، مسائلی را ایجاد کرده است. به طوریکه نه سرپرستی تعیین می شود تا کارهای فدراسیون دنبال شود، نه زمان برگزاری مجمع انتخاباتی اعلام می‌شود. کامیار کیمیایی، دبیر فدراسیون تنیس  و دبیر مجمع با هر بار پیگیری درباره تاریخ مجمع یک پاسخ مشخص دارد." هنوز وزارت اطلاعی نداده." او این بار هم با مرور  مقدماتی که انجام شده، همین حرف را با ادبیاتی دیگر تکرار می‌کند:« با پیگیری که انجام دادیم تایید صلاحیت کاندیداها آمده است اما باید وزارت ورزش تاریخ برگزاری مجمع را مشخص کند که هنوز این کار را انجام نداده است.»

او در پاسخ به این پرسش که از وزارت ورزش نپرسیده‌اند که چرا انتخابات فدراسیون برگزار نمی شود؟ توضیح قابل تاملی می‌دهد:« ما مرتب داریم پیگیری می کنیم. اما می گویند منتظر باشید. فدراسیون تنیس هیچ مشکلی برای برگزاری مجمع انتخاباتی ندارد  و آماده است. امیدوارم هر چه زودتر مجمع برگزار شود تا برنامه‌های آینده تنیس را با رییس جدیدی که انتخاب می شود، دنبال کنیم.»

با توجه به پایان دوره چهارساله شایسته، او از 19 آبان به بعد، نمی‌تواند امور جاری فدراسیون را دنبال کند و در این شرایط بلاتکلیفی است که کیمیایی درباره مشکلات به وجود آمده، توضیحاتی می‌دهد:« در حال حاضر برای فدراسیون سرپرست انتخاب نشده است. طبق قوانین وزارت ورزش وقتی برای فدراسیونی سرپرست انتخاب نشود، تا برگزاری مجمع رییس قبلی خودش سرپرست می شود اما هنوز حکم سرپرستی هم برای شایسته زده نشده است. خود من هم به عنوان دبیر مجمع انتخاب شده‌ام و مشکلی برای انجام کارهای جاری  و موردی فدراسیون نیست اما باید وزارت ورزش یا حکم سرپرستی بزند و یا تاریخ برگزاری انتخابات را مشخص کند.»

این شرایط در حالی در تنیس پیش آمده که فدراسیون انجمن‌های ورزشی هم وضعیت مشابهی دارد. دوره مدیریت محمد علیپور هم 17 آبان به پایان رسیده و کارهای مربوط به ثبت نام از کاندیداهایش هم انجام شده اما تصمیمی در مورد زمان برگزاری مجمع گرفته نشده و همه بلاتکلیف کارشان را دنبال می‌کنند.

این وضعیت در شرایطی پیش آمده که یکی از نقدهای معاون قهرمانی وزارت ورزش در بدو ورودش به این معاونت، به تاخیر در برگزاری انتخابات بود و وقتی کارش را شروع کرد، اولویتش را در تعیین تکلیف فدراسیون‌ها گذاشت. او حتی دی ماه 96 گفت: « بر اساس تحقق شعار قانونمندی و نظم بخشی سریع‌تر تلاش کردیم انتخابات فدراسیون‌هایی که دوره چهار ساله آنها به اتمام رسیده یا با سرپرست اداره می‌شوند را برگزار کنیم. سعی می‌کنیم مجمع انتخاباتی هر فدراسیون را قبل از اتمام دوره چهار ساله برگزار کنیم تا هیچ فدراسیونی نباشد که با سرپرست اداره شود.»

با وجود این نگاه اما جالب است که حالا حداقل تکلیف فدراسیون‌هایی که ثبت نام‌شان انجام شده و نتیجه استئلام وضعیت کاندیداها نیز اعلام شده، روشن نمی‌شود. درست است که به خاطر قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها، وزارت ورزش با تعداد زیادی از فدراسیون‌های بلاتکییف مواجه شده اما تعیین زمان برگزاری مجمع دو فدراسیونی که همه کارشان انجام شده، چقدر کار پیچیده‌ای است که قدمی برایش برداشته نمی‌شود؟

وقتی این شرایط پیش می‌آید این ذهنیت جان می‌گیرد که شاید گزینه‌هایی که حضور دارند یا شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند، مثل روسای فعلی فدراسیون‌ها، مورد نظر مسوولان تصمیم گیر نیستند. اما اگر همین موضوع را هم بپذیریم، باز راهی نیست و باید انتخابات برگزار شود، مگر اینکه بخواهند راه دیگری بروند. شش ماه از ثبت نام بگذرد و بعد حرف از ثبت نام مجدد زده شود یا روسای فعلی فدراسیون انقدر خسته شوند که تصمیم به استعفا بگیرند. که این روش‌ها جز اینکه تبعات ناخوشایند برای این رشته‌ها دارد، عایدی دیگری در پی ندارد.

 

4/2

captcha
تازه ها
بیشتر