ورزش ایران / شناسه خبر: 90824 / تاریخ انتشار : 1397/9/21 15:35
|

شروع دیرهنگام در مسیر المپیک توکیو

این کمیته در حالی شکل گرفته که یک سال و نیم تا بازی های المپیک 2020 باقی مانده و تازه ورزش ایران به فکر انجام اقداماتی در راستای المپیک پیش رو افتاده است.

ایران ورزشی آنلاین /شروع دیرهنگام در مسیر المپیک توکیو

با تصمیم ستاد عالی بازی‌های المپیک قرار بر این شد که با تشکیل یک کمیته کارشناسی برنامه فدراسیون‌ها برای المپیک 2020 بررسی شود. ستاد عالی بازی‌های آسیایی و المپیک روز شنبه با حضور مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تشکیل جلسه داد و رسما برنامه این ستاد برای بازی‌های المپیک 2020 شروع شد. طبق توافق صورت گرفته قرار شد کمیته‌ای متشکل از نمایندگان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش تشکیل شود تا با دعوت از فدراسیون‌ها، برنامه‌های آنها را در بازی‌های المپیک 2020 مورد ارزیابی قرار دهد. در همین راستا مشخص شده که اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک و علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش، نمایندگان کمیته و وزارت در این بخش هستند.

اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در این رابطه می‌گوید:« ما در ابتدا از رشته‌های مدال‌آور شروع می‌کنیم. 4-5 رشته‌ای را که می‌دانیم مدال دارند دعوت می‌کنیم و برنامه‌هایشان بررسی می‌شود. در ادامه به رشته‌هایی می‌پردازیم که سهمیه می‌گیرند اما مدالی در المپیک ندارند. وزیر ورزش خواسته جلسات ستاد فشرده‌تر برگزار شود من هم بعد از هماهنگی با آقای رغبتی جلسات را شروع می‌کنیم.»

این کمیته در حالی شکل گرفته که یک سال و نیم تا بازی های المپیک 2020 باقی مانده و تازه ورزش ایران به فکر انجام اقداماتی در راستای المپیک پیش رو افتاده است. المپیک توکیو با المپیک های قبلی متفاوت است و تیم‌ها شرایط سختی برای کسب سهمیه المپیک دارند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر