ورزش ایران / شناسه خبر: 90720 / تاریخ انتشار : 1397/9/19 18:32
|
پرداخت تهاتری قرارداد

یک خانه نیمه کاره برای ۱۳ نفر!

باشگاه شهرداری تبریز برای مطالبات قرارداد رکابزنان در سال ۹۶ یک واحد آپارتمان به ۱۳ نفر داده است!

ایران ورزشی آنلاین / همیشه پرداخت کالا به جای رقم قرارداد یا پاداش به ستاره ها در ورزش ایران رواج داشته. اتفاقی که بیشتر در فوتبال رخ داده است. ماجرای پورشه های رویانیان به ستاره های پرسپولیس و یا حواله های آهن به بازیکنان سپاهان شاید پررنگ ترین نمونه از این اتفاق باشند.

در سایر رشته ها نیز گاها ستاره های دانه درشت از این قاعده مستثنی نبوده اند اما آنچه در تبریز و برای رکابزنان باشگاه شهرداری رخ داده، یک اتفاق عجیب و غریب است که نمونه مشابهی ندارد. باشگاه شهرداری تبریز برای پرداخت مطالبات خود به دوچرخه سواران این تیم یک واحد آپارتمان نیمه کاره اهدا کرده که با توجه به رکود بازار مسکن تاریخ تکمیل آن مشخص نیست و عجیب تر اینکه این واحد را نه برای یک نفر بلکه به تمامی اعضای تیم یعنی 13 نفر در نظر گرفته که در میان این 13 نفر یک بازیکن خارجی نیز حضور دارد که اصلا مقیم ایران نیست و البته رقم قراردادش دلاری است!

سعید صفرزاده رکابزن ملی پوش شهرداری ابعاد تازه ای این ماجرای عجیب را فاش کرده است. صفرزاده درباره پرداخت نشدن مطالبات رکابزنان تیم شهرداری تبریز بیان کرد: باشگاه شهرداری تبریز برای قرارداد سال ۹۶ و ۹۷ به تیم دوچرخه سواری خود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهکار است. البته برای قرار سال ۹۶ مزایده ای یک واحد آپارتمان به ما داند که ۴-۵ سال دیگر تحویل داده می‌شود و به دلیل گرانی مصالح ساختمانی فعلا ساخت و سازش تعطیل شده است! این واحد آپارتمان برای ۱۳ نفر(ورزشکاران و پرسنل تیم) است. نکته جالب این است که ما یک رکابزن از قزاقستان هم داشتیم که با دلار چهار هزارتومان با او قرارداد بستند. البته چند ماه از حقوقش را قادر میزبانی از جیب خودش دلار خرید  و به او داد اما چند ماه دیگر هم طلب دارد و باید با این وضعیت دلار بعد از فروش این واحد آپارتمان طلب او را هم پرداخت کنیم. البته اصلا معلوم نیست این واحد آپارتمان چه زمانی تبدیل به پول شود. بچه ها هم به من وکالت دادند که دنبال کارها باشم، هر بار که تماس می گیرند و سوال می کنند چه زمانی به پول می رسند به آنها می گویند فعلا روی این پول اصلا حساب نکنند.

او ادامه داد: خودم مدتی پیش با پیگیری زیاد توانستم با شهردار نشستی داشته باشم و شهردار هم در نامه ای به زیرمجموعه خود دستور داد که با توجه به وضعیت مالی نه چندان خوب رکابزنان، پرداخت مطالباتشان پیگیری شود اما متاسفانه زیر مجموعه شهردار رفتار خوبی نداشتند و همین مسئله باعث شد من خودم بی خیال شوم. از طرفی سازمان ورزش شهرداری ۴-۵ ماه است که رییس ندارد از این رو هیچ کسی در آنجا مسئولیت گردن نمی گیرد و حتی  ۴-۵ میلیون برای اعزام تیم هزینه نشد تا لیگ برتر را از دست ندهیم.

قهرمان ایران در مورد نگرانی هایی که نسبت وضعیت دوچرخه سواری جاده ایران، با توجه به نبود تیم های باشگاهی خوب وجود دارد، تصریح کرد: قبلا دو تیم باشگاهی داشتیم که در مسابقات شرکت می کردند و هم برای المپیک امتیاز جمع می کردند و هم ورزشکاران آماده بودند. به نظرم ۹۰درصد علت اینکه ما در رقابت‌های جاده بازی های آسیایی نتیجه خوبی نگرفتیم به دلیل این بود که در طول سال یکی، دو مسابقه بیشتر شرکت نکردیم . در حالی که دوچرخه سواران استقامتی باید در چند تور پشت سر هم شرکت کنند تا به آمادگی برسند اما ما در هیچ مسابقه ای نبودیم چون فدراسیون پول نداشت. از آن طرف هم وضعیت باشگاه شهرداری تبریز و پیشگامان خراب بود.

رکابزن ملی پوش ایران در پاسخ به این پرسش که بعد از دوماه از برگزاری تور ایران – آذربایجان جوایز آن  پرداخت شده است یا خیر، تاکید کرد: فعلا خبری از پرداخت جوایز تور نیست. البته قرار بود که بعد از مشخص شدن نتایج تست دوپینگ ، جوایز را بدهند و معمولا جواب تست ها ۲۰ روز بعد از ارسال، می آید و اگر مشکلی باشد به خود رکابزن، فدراسیون و باشگاه ایمیل می زنند. پارسال هم بعد از هشت ماه جوایز پرداخت کردند البته بجای پرداخت ارز، معادل ریالی آن را دادند و در حالی که آن موقع قیمت دلار ۸۴۰۰ تومان بود اما با دلار ۴هزار تومانی جوایز ما را محاسبه و پرداخت کردند. همچنین سال گذشته می خواستند جوایز ما را به حساب باشگاه واریزکنند اما چون ما از وضعیت باشگاه اطلاع داشتیم و می دانستیم پول به حساب باشگاه واریز شود نمی توانیم آن را بیرون بکشیم، بنابراین با کمک قادر میزبانی توانستیم جوایزمان را خودمان بگیریم اما امسال قادر میزبانی هم نیست و نمی دانم تکلیفمان چه می شود. حالا باید به اداره کل ورزش و جوانان بروم و ببینم جوایز چه زمانی پرداخت می شود.

صفرزاده در مورد برنامه خود برای حضور در تیم ملی جاده نیز گفت: فعلا که تیم ملی جاده مربی ندارد  و تا وقتی مربی هم نباشد فکر نمی کنم اردویی باشد. شاید بعد از مسابقات قهرمانی آسیا پیست وضعیت تیم جاده مشخص شود. البته خودمن تا یک ماه و نیم دیگر بدنسازی دارم و اگر دراین مدت هم اردوی باشد نمی توانم بیایم واما بعد از آن اردو باشد می آیم.

او در پاسخ به این پرسش که به فکر پیوستن با تیم های خارجی نیست، گفت: بله، دارم با تیم های خارجی رایزنی می‌کنم حالا باید دید چه می‌شود.

12

captcha
تازه ها
بیشتر