ورزش جهان / شناسه خبر: 90581 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 18:16
|

دلیل عجیب درد کمر اوزیل: پنج ساعت بازی کامپیوتری در روز!

یک پزشک ورزشی برجسته گفته که مشکلات کمر مسعود اوزیل شاید به این دلیل است که او هر روز پنج ساعت وقت صرف بازی با کامپیوتر می‌کند.  بازی امروز آرسنال برابر هادرزفیلد پنجمین بازی متوالی است که این بازیکن آلمانی از دست داده است. گفته می‌شود دلیل غیبت او مشکل از ناحیه پشت و کمر است.

طرفداران آرسنال به پورتال مخصوص آمار بازی ویدئویی «فورتنایت» مراجعه کرده‌اند که در آن می‌توان دید هر حساب کاربری چقدر به این بازی پرداخته است. این پورتال نشان می‌دهد حساب کاربری اوزیل 5221 مسابقه انجام داده که هر کدام از بازی‌ها هم حدود 20 دقیقه به‌طول انجامیده است. این یعنی او در 72 روز، 1740 ساعت بازی کرده است. به این ترتیب آمار او می‌شود میانگین پنج ساعت بازی در هر روز.

اینگو فروبوز، پزشک ورزشی و استاد دانشگاه علوم ورزشی کلن گفته که چنین حجمی از بازی کردن ممکن است دوران ورزشی اوزیل را تحت تاثیر قرار دهد: «بله، فورتنایت می‌تواند دلیل درد پشت او باشد. چند ساعت بی‌حرکتی برای بدن یک ورزشکار حرفه‌ای بسیار سریع‌تر از یک فرد غیر ورزشکار تبعات خود را نشان می‌دهد. دلیلش این است که ساختار فیزیکی بدن اوزیل کاملا متناسب با تمرینات پرفشار شده است اما کسی که ورزشکار حرفه‌ای نیست، این مشکلات را حس نمی‌کند.»

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر