ورزش جهان / شناسه خبر: 90569 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 17:45
|

ریوالدو: توپ طلا باید به رونالدو می‌رسید

ریوالدو، ستاره سابق برزیل و بارسلونا معتقد است کریستیانو رونالدو باید برنده جایزه توپ طلا می‌شد. توپ طلا دوشنبه شب به لوکا مودریچ، هافبک کروات رئال مادرید داده شد و رونالدو در این رده‌بندی در پله دوم ایستاد.

ریوالدو که خودش در سال 1999 فاتح این عنوان شده، در این باره گفت: «نظر دادن در این رابطه همیشه دشوار است. لوکا مودریچ عملکرد خوبی در سال 2018 داشت و او قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کرده و به کرواسی کمک کرد در جام جهانی به فینال برسد اما اگر من مجبور بودم بهترین بازیکن سال را انتخاب کنم به رونالدو رای می‌دادم. رونالدو فصل گذشته با گل‌های فراوان همانند گل فوق‌العاده برابر یوونتوس با رئال مادرید فاتح اروپا شده و در جام جهانی نیز چهار گل شامل هت‌تریک برابر اسپانیا به ثمر رساند پس بیش از همگان لایق دریافت توپ طلا بود. همچنین لیونل مسی نیز حداقل باید در بین سه نفر اول قرار می‌گرفت.»

---

ریوالدو اضافه کرد: «صادقانه بگویم نمیتوانم بفهمم چرا شرایط تغییر کرده و دیگر تمرکز روی مسی و رونالدو نیست زیرا هر دوی آنها فصلی خوب داشتند. برخی از افراد معتقدند تغییر باشگاه رونالدو باعث از دست دادن جایزه شده اما من با این نظریه موافق نیستم زیرا لحظات تعیین کننده رونالدو قبل از انتقال به یوونتوس و در مادرید رقم خورده بود. به نظر من فقط قرار بود تنوعی در تاریخ ایجاد شده و یک نفر به جای رونالدو و مسی انتخاب شود اما هر دوی آنها در باشگاه های خود تعیین کننده بودند و هیچ دلیلی برای تغییر نظرات وجود نداشت.»

رونالدو جمعه شب در ترکیب اصلی یوونتوس برابر اینتر قرار داشت، ولی نتوانست گلی بزند. او در این فصل سری A توانسته ده بار با پیراهن یوونتوس گل بزند.

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر