فوتبال ایران / شناسه خبر: 90565 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 17:22
|

امیر قلعه‌نویی پیش از بازی تیمش مقابل پرسپولیس می گوید:« بازی‌های سپاهان و پرسپولیس همیشه جذاب بوده و حساسیت خاص خودش را داشته است. خوشحالیم که دو تیم در بهترین شرایط با  یکدیگر مسابقه می‌دهند. سپاهان هفته به هفته بهتر شده است و ما باز هم جای کار داریم. امیدوارم با یک بازی منطقی سه امتیاز بازی با پرسپولیس را بگیریم، چون لیاقت آن را داریم. در هر صورت اینها حرف‌های بیرون از بازی است و واقعیت فوتبال زمانی است که داور سوت را می‌زند. فکر می‌کنم بعد بازی برابر پدیده بازیکنان به مرز خودباوری رسیده‌اند. تیم پرسپولیس هم تیم بزرگی است و مربی بزرگی هم دارد. این تیم بازیکنان بزرگی هم دارد و برخلاف اینکه می‌گویند دست این تیم بسته است، من نظر دیگری دارم و معتقدم این‌گونه نیست. آنها 12 ، 13 بازیکن خوب دارند که چهار سال است باهم بازی می‌کنند، شاید خسته باشند، اما از نظر کیفیت جزو تیم‌های خوبی هستند که تا فینال لیگ قهرمانان آسیا هم صعود کرده‌اند.» او به احتمال بازی تدافعی پرسپولیس اینطور واکنش نشان می دهد:« فوتبال دو ساختار دفاعی و حمله دارد. هر کدام از این دو ساختار هم برای یک تیم لازم است. مثال آن هم استقلال خوزستان است، وقتی قهرمان شد. این تیم براساس ساختار دفاعی و بسته نگه داشتن‌ دروازه‌اش قهرمان شد. ما هم برای بازی مقابل پرسپولیس دو هدف داریم، هدف اول  پیروزی در بازی و هدف دوم هم گل نخوردن است. در هر صورت برانکو براساس دارایی‌های تیمش یک «پلنی» را تا نیم‌فصل برای پرسپولیس ترسیم کرده است که باید به آن احترام بگذاریم.»

قلعه‌نویی اشاره ای به انتقادات برانکو از داوری‌ها دارد:« من ارادت خاصی به برانکو دارم و ایشان از دوستان نزدیک من است و در زمان حضورم در تیم ملی همه تجاربش از تیم ملی را در اختیار من گذاشت که من همیشه از او تشکر می‌کنم. ببینید همان‌طور که بازیکنان پرسپولیس خسته هستند شاید برانکو هم خسته بوده است، چون ایشان معمولاً از این مصاحبه‌ها نمی‌کند. بیایند داوری‌ها  را کارشناسی کنند و هر تیمی که سود برده و ضرر کرده است را بگویند. من اینجا اعلام آمادگی می‌کنم که ما و تیم پرسپولیس هرکدام بیشتر سود بردیم، از امتیاز‌مان کم کنند. اگر ما بیشتر سود بردیم از ما کم کنند و اگر آنها بیشتر سود بردند از آنها کم کنند. یقیناً شما بدانید که سپاهان در این فصل حداقل شش امتیاز از اشتباهات داوری ضرر کرده است.»

سرمربی در باره داوری بازیها معتقد است:« پاک‌ترین و بهترین قسمت فوتبال ما داوران هستند. آنها اشتباه دارند، ولی اشتباهات‌شان سهوی است. آقای زاهدی‌فر یکی از بهترین داوران ماست. همه داوران ما خوب هستند و همه در حد آقای فغانی مطرح هستند و ان‌شاءالله بستری فراهم شود که همه مثل آقای فغانی پیشرفت کنند. ما به داوری احترام می‌گذاریم. شما ببینید بیشترین ضرر را سپاهان از داوری کرده است، اما بازهم به داوران احترام می‌گذاریم.»

230-9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر