فوتبال ایران / شناسه خبر: 90560 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 17:46
|
درست نیست درباره قهرمانی حرف بزنیم

خلعتبری: جواب بی‌احترامی را یک نفر باید بدهد

باز هم می‌گویم وقتی بازیکنی گل می‌زند در زمین هر چقدر می‌خواهد شادی کند اما بعد از بازی نباید پیراهن را در بیاوری و بچرخانی. این کار درست نیست. طبیعی است آقای مهاجری هم نگفته که او چنین کاری کند.

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی/ اتفاقات پایان بازی پدیده مشهد و ماشین‌سازی تبریز آنقدر عجیب و زننده بود که زیبایی‌های فوتبال این 2 تیم فراموش شد. بعد از پایان بازی، در حالی که 2 تیم داشتند به رختکن می‌رفتند، محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع ملی‌پوش ماشین‌سازی که در بازی با پدیده گل مساوی تیمش را زده بود، پیراهن خود را درآورد و چرخاند که این مساله عصبانیت هواداران را به دنبال داشت. مساله‌ای که باثع شد داوران و حتی کادرفنی ماشین‌سازی تبریز به سختی به رختکن بروند. نکته جالب این است که اولین کسی که به این مساله واکنش نشان داد محمدرضا خلعتبری مهاجم پدیده بود. خلعتبری که ظاهرا نزدیک کنعانی‌زادگان بود، در مورد این اتفاقات، تساوی در بازی با ماشین‌سازی و... صحبت می‌کند.

- مقابل ماشین‌سازی تبریز بازی خوبی انجام دادید اما در نهایت مساوی کردید.

بله، بازی خیلی خوبی بود و واقعا حق تیم ما گرفتن 3 امتیاز بود. ما موقعیت‌های خیلی خوبی داشتیم اما متاسفانه روی 2 اشتباه خودمان گل خوردیم و در نهایت بازی با تساوی به پایان رسید.

- بعد از شکست مقابل سپاهان، کسب 3 امتیاز مقابل ماشین‌سازی خیلی می‌توانست به پدیده کمک کند اما آن را از دست دادید...

3 امتیاز این بازی برای ما خیلی مهم بود. ماشین‌سازی تیم بدی نیست و بازیکنان خیلی خوبی هم دارد. ما هم خیلی تلاش کردیم و گل هم زدیم اما روی ضربات ایستگاهی 2 گل خوردیم تا 3 امتیاز به یک امتیاز تبدیل شود.

- در پایان بازی هم اتفاقات زیادی افتاد.

کدام اتفاقات؟! اتفاقی نبود.

- بعد از بازی اتفاقات حاشیه‌ای زیادی افتاد که عجیب بود.

اتفاق خاصی نبود. طبیعی است در هر بازی یک سری اتفاقات می‌افتد که زیاد جدی نبود. فقط این را باید بگویم که هر کسی باید حد و حدود خودش را بداند. اینکه بازیکنی بخواهد بعد از بازی پیراهن در بیاورد و بچرخاند که نمی‌شود. این کارها مال زمانی است که تیم قهرمان می‌شود، نه اینکه مساوی کردید. ما هم بعد بردهایمان به رختکن می‌رویم و آنجا 20 دقیقه شادی می‌کنیم اما جلوی 20 هزار تماشاگر، پیراهن در نمی‌آوریم و بچرخانیم.

- خب فکر می‌کنی هدف کنعانی‌زادگان از این کار چه بود؟

دلیلش را نمی‌دانم. بهتر است از خودش بپرسید اما به نظرم کار درستی نبود و جز تحریک کردن تماشاگر چیزی به دنبال نداشت که من همانجا هم به او گفتم این کار را نکند.

- شما چرا به او گفتید؟ هیچ‌کس جز شما آنجا نبود؟

من نزدیک ایشان بودم و داشتم به داور خسته نباشید می‌گفتم که دیدم پیراهن را در آورد و می‌چرخاند. من هم به گفتم برو رختکن و هر چه قدر دلت می‌خواهد آنجا شادی کن.

- به هر حال جو طوری شد که برای داور هم مشکل پیش آمد.

من دوست ندارم در مورد داور اظهار نظر کنم چون آنها تلاش می‌کنند بهترین عملکرد را داشته باشند. در این زمینه جز کادرفنی، بهتر است کسی صحبت نکند. به هر حال ایشان (کنعانی‌زادگان) در آن زمان حرکت زشتی انجام داد.

- منظورم این بود که همین حواشی باعث شد داوران و کادرفنی ماشین‌سازی به سختی از زمین بیرون بروند.

برای کادرفنی ماشین‌سازی مشکلی پیش نیامد و آنها به رختکن رفتند اما برای داورها مشکل پیش آمد. به هر حال وقتی یکی بخواهد بی‌احترامی کند آدم باید جوابش را بدهد. ما یاد نگرفتیم و کادرفنی‌مان به ما یاد نداد، بی‌احترامی کنیم یا پیراهن بچرخانیم. به خوبی می‌دانیم این حرکات برای خودمان بد است. آقای گل‌محمدی همیشه روی اخلاق تاکید داشت.

- اما به نظر نمی‌رسد کادرفنی ماشین‌سازی هم از این حرکات حمایت کند.

من در مورد سرمربی، مربی و کادرفنی ماشین‌سازی نظر نمی‌دهم. باز هم می‌گویم وقتی بازیکنی گل می‌زند در زمین هر چقدر می‌خواهد شادی کند اما بعد از بازی نباید پیراهن را در بیاوری و بچرخانی. این کار درست نیست. طبیعی است آقای مهاجری هم نگفته که او چنین کاری کند. مهاجری در این شهر (مشهد) بوده و یک مربی دوست‌داشتنی و بااخلاق است.

- چرا در این بازی نیمکت‌نشین بودی؟

برای اولین بار در این فصل نیمکت‌نشین بودم. آن هم به خاطر اینکه 3 روز تمرین نکردم. من دچار گرفتگی گردن شدم که نتوانستم تمرین کنم. به همین دلیل در ترکیب اصلی نبودم و مشکل خاصی هم نیست.

- بعد از این بازی و حواشی آن، حالا باید برای بازی آخر هفته خودتان را آماده کنید. بازی مهم و حساس مقابل استقلال.

بازی سختی داریم چون استقلال 2 هفته خوب نتیجه گرفته و به روزهای خوبش برگشته اما ما تلاش می‌کنیم با دست پر برگردیم. ما با روحیه بالا در این بازی به زمین می‌رویم و هدف این است که در رده‌های بالای جدول بمانیم. این تیم ما است که می‌تواند در مورد ماندن در بالای جدول تصمیم‌گیرنده باشد که تلاش می‌کنیم بتوانیم 3 امتیاز بازی با استقلال را بگیریم.

- چقدر امیدوار به قهرمانی تیم‌تان هستید؟

الان درست نیست در مورد این مساله صحبت کنیم چون در 4، 5 هفته پایانی لیگ مشخص می‌شود چه تیمی می‌تواند قهرمان شود. به هر حال اتفاقات زیادی در یک فصل ممکن است بیفتد که شرایط را تغییر می‌دهد اما ما تلاش می‌کنیم بازی به بازی پیش برویم و نتایج خوبی بگیریم.

- مشکلات مالی تیم‌تان حل شده؟

بله، اقای سرآسیابی دنبالش است و آقای وطنخواه مدیرعامل باشگاه هم تلاش می‌کند مشکلات حل شود. امیدوارم شرایط خوب پیش برود و بتوانیم در بازی پنجشنبه مقابل استقلال هم خوب کار کنیم و پیروز شویم.

9-1

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر