فوتبال ایران / شناسه خبر: 90546 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 17:06
|
صدمات به روز نبودن قطبی در ایران

دی‌کارموی جدید در راه فولاد

قطبی اما انگار با تصویری که از آرش افشین در لیگ هفتم و هشتم داشته، او را برای پر کردن جای خالی مهاجم در تیمش انتخاب کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / حضور آرش افشین در تمرینات فولاد و احتمال به کارگیری او در پست مهاجم این تیم، ما را به یاد انتخاب پائولو دی‌کارموی برزیلی می‌اندازد در پرسپولیسی که آن روزها افشین قطبی سرمربی‌اش بود.

لیگ هفتم بود که افشین قطبی برای مربیگری را در فوتبال ایران تجربه می‌کرد. همان زمان در میان همه موفقیت‌هایی که کسب می‌کرد و محبوبیت‌هایی که برای خود می‌خرید، یک نقطه ضعف بزرگ بود که منتقدان را به سمت او حمله‌ور می‌کرد. پائولو دی‌کارمو که به انتخاب قطبی به پرسپولیس آمده بود، همان نقطه ضعف بزرگ بود.

همه نسبت به عملکرد بسیار ضعیف او انتقاد می‌کردند و قطبی به هیچ کدام از این نقدها توجهی نمی کرد. دی‌کارمو اما آنقدر ضعیف بود که بعد از پرسپولیس حتی یک پیشنهاد جدی هم نداشت و مجبور شد به کشورش برگردد و در برزیل مغازه پرنده فروشی باز کند. همان بازیکنی که قطبی او را آقای گل برزیل معرفی کرده بود و همه نقدها را به خاطرش به جان می‌خرید. قطبی اما با انتخاب دی‌کارمو همان زمان نشان داد که در انتخاب‌هایش کوچکترین وسواسی به خرج نمی‌دهد و بی‌هیچ چون و چرایی پیشنهادهایی که درباره بازیکنان به او می‌شود را می‌پذیرد.  

حالا قطبی به ایران بازگشته، این بار با پذیرفتن آرش افشین در تمرینات این تیم، تعجب همه را برانگیخته است. او با این کار نشان می‌دهد که همچنان هیچ چارچوب و معیاری برای انتخاب بازیکن ندارد که اگر این‌طور بود پیش از آنکه براساس ذهنیت پیشینش درباره افشین او را در تمرینات بپذیرد، قطعاً درباره اینکه در سال‌های اخیر در چه تیم‌هایی بازی کرده و چه عملکردی داشته، تحقیق می‌کرد و سپس تصمیم می‌گرفت.

درست است که همزمان با مربیگری افشین قطبی در پرسپولیس، آرش افشین بهترین روزهای فوتبالی‌اش را در فولاد خوزستان سپری می‌کرد اما این بازیکن بعد از شکستگی استخوان نازک نی پایش، دیگر هرگز نتوانست آن مهاجم آماده همیشگی شود. این مصدومیت کهنه هر بار که وارد مسابقات رسمی می‌شود به سراغ افشین می‌آید و مانع از این می‌شود که عملکرد خوبی داشته باشد.

قطبی اما انگار هنوز با تصویری که از آرش افشین در لیگ هفتم و هشتم داشته، او را برای پر کردن جای خالی مهاجم در تیمش انتخاب کرده است.

البته که هنوز باشگاه فولاد با افشین قراردادی نبسته و او فعلاً در تمرینات این تیم حضور دارد اما حتی انتخاب او برای اضافه شدن به تمرینات از سوی قطبی نشان می‌دهد که او در لیگ ایران هنوز خود را به روز نکرده است و این اتفاق و تصمیم‌های بعد از آن می‌تواند صدمات جدی و جبران‌ناپذیری به فولاد و خود قطبی وارد کند.

بعد از تجربه تلخ دی‌کارمو برای قطبی، او حالا باید با دید وسیع‌تری در زمینه انتخاب بازیکن تصمیم بگیرد. افشین قطبی باید بداند که هوادارانش در ایران می‌خواهند او موفقیت‌هایش را در لیگ ایران تکرار کند، نه تجربه‌های تلخ و ضعف‌هایی که از یاد آن‌ها نمی‌رود.

لیگ ایران، مربیانش، بازیکنانش و همه جزییات آن، نسبت به سال‌های قبل تفاوت‌های زیادی داشته و افشین قطبی برای موفقیت در این لیگ تحول یافته، نه تنها باید از سهل‌گیری‌های سابقش در انتخاب بازیکن فاصله بگیرد که لازم است چارچوب‌ها و معیارهای جدیدی هم برای خود تعریف کند.

 

500 - 11

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر