ورزش جهان / شناسه خبر: 90542 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 15:21
|

چلسی، امید مدعیان برای کشیدن ترمز منچسترسیتی

فصل قبل تا ماه ژانویه طول کشید که منچسترسیتی در لیگ برتر شکست بخورد. آبی‌های آسمانی پپ گواردیولا این فصل هم مهارناپذیر به نظر می‌رسند هرچند امشب در بزرگترین آزمون این فصل در استمفوردبریج به مصاف چلسی می‌روند. تیم مائوریتزیو ساری چهارشنبه باخت شوکه‌کننده‌ای مقابل ولورهمپتون متحمل شد اما کیفیت لازم برای به دردسر انداختن سیتی را بیش از همه تیم‌هایی که گواردیولا با آنها روبه‌رو شده است دارد.

البته باید به لیورپول آفرین گفت که سیتی برتری بی دردسری در صدر جدول ندارد با آنکه در طول فصل تنها دو تساوی داشتند. فاصله سیتی با قرمزها تنها دو امتیاز است در حالی که اگر فصل قبل بعد از 15 بازی 41 امتیازی می‌شدند فاصله‌شان در صدر جدول 6 امتیاز، فصل قبلش 7 امتیاز و در فصل 2016-2015 به 11 امتیاز می‌رسید. برای همین فقط هواداران چلسی منتظر پیروزی تیمشان در این بازی نیستند چون لیورپول می‌تواند با پیروزی در بازی زودتر مقابل بورنموث به صدر جدول برود. لیورپول هم که مثل سیتی بدون باخت است، در بازی چهارشنبه در زمین برنلی بدون روبرتو فیرمینو، محمد صلاح و سادیو مانه بازی را شروع کرد اما 3 بر یک به پیروزی رسید.

چلسی بهترین روزهای خود را سپری نمی‌کند و چهارشنبه برتری یک بر صفر را با باخت مقابل «گرگ‌ها» عوض کرد. این یعنی تیم مائوریتزیو ساری در پنج بازی آخرش در رقابت‌های مختلف تنها دو برد داشته در حالی که سیتی 10 تا از 11 بازی اخیرش را برده. یک دلیل دیگر برای اینکه سیتی حتی در استمفوردبریج مدعی پیروزی باشد.

---

افت غیرمنتظره هازار و چلسی

سیتی بااستعدادتر از هر تیم دیگری در لیگ برتر است و گواردیولا از تیمش بهترین بازی را می‌گیرد. این مربی اسپانیایی برای بازی سه‌شنبه با واتفورد شش تغییر در تیمش ایجاد کرد اما سیتی 2 بر یک به پیروزی رسید در حالی که می‌توانست گل‌های بیشتری هم بزند. ستاره سیتی در آن بازی ریاض محرز بود با یک گل و یک پاس گل.

ساری در هفته‌های اخیر نتوانسته از تمام توان ستاره‌هایش بخصوص ادن هازار استفاده کند. بازیکن تیم ملی بلژیک شروع فوق‌العاده‌ای داشت و تا 16 مهر 7 گل برای تیمش در لیگ زده بود اما از آن به بعد نتوانسته گلی بزند و در 11 بازی اخیرش برای چلسی و تیم کشورش ناکام بوده.

اگر چلسی، سیتی را شکست دهد، هم کورس رقابت قهرمانی را داغ می‌کند و هم خودش دوباره مطرح می‌شود. ساری به یک بازی کامل از تیمش نیاز دارد ضمن اینکه آزار باید گلزنی را دوباره شروع کند.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر