ورزش ایران / شناسه خبر: 90536 / تاریخ انتشار : 1397/9/17 15:16
|
حضور سرزده افسران وادا دراردوی وزنه‌برداری

بهداد نبود، رستمی و براری تست دوپینگ دادند

افسران وادا(آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ) با حضور سرزده در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان از ستاره‌های بازنشسته و فعال وزنه‌برداری ایران تست دوپینگ گرفتند.

رستمی و براری تست دوپینگ دادند

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در راستای مبارزه با پدیده دوپینگ سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را در پیش گرفته که شامل حضور سر زده ماموران کنترل دوپینگ وادا در کشورهای مختلف و گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران است.

در همین راستا ماموران وادا به صورت سر زده وارد ایران شدند تا با حضور در اردوی تیم ملی از ورزشکاران کشورمان تست دوپینگ بگیرند. این اتفاق در حالی است که معمولا تا پیش از این، ورزشکاران قبل از مسابقات تست دوپینگ انجام می‌دادند اما این بار  فدراسیون جهانی بعد از مسابقات جهانی وزنه‌برداری ترکمنستان با حضور درکمپ تمرینی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان اقدام به این کار کرده است.

همچنین در راستای پروژه‌ای به نام "آدامز" ماموران کنترل دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بر اساس اطلاعات آدرس ورزشکاران به منزل  ورزشکاران یا محل دیگری مراجعه و اقدام به گرفتن تست دوپینگ از آنها می‌کنند.

البته نکته جالب توجه، بودار و صد البته تعجب برانگیز در خصوص حضور سرزده افسران کنترل دوپینگ وادا، درخواست آنها از فدراسیون وزنه‌برداری برای گرفتن تست دوپینگ از برخی وزنه‌برداران بازنشسته و خداحافظی کرده با دنیای قهرمانی مثل (بهداد سلیمی) ستاره فوق سنگین کشورمان بود! ضمن اینکه با توجه به عدم حضور برخی چهره های فعال و عنوادار وزنه‌برداری ایران همچون سهراب مرادی،سعید علی‌حسینی، رضابیرالوند، علی هاشمی، سیدایوب موسوی و...، در اولین اردوی تیم ملی بزرگسالان قبل از اعزام به تورنمنت قطر کاپ، ماموران وادا درزمان حضورشان تنها موفق شدند از (کیانوش رستمی، محمدرضا براری از تیم ملی بزرگسالان و نیز محمد شهاب انداز و محسن ایمانی از تیم جوانان) به صورت رندمی تست دوپینگ بگیرند.

captcha
تازه ها
بیشتر