فوتبال ایران / شناسه خبر: 90428 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 17:47
|
قهرمانی جام ملت‌ها باعث شد همه ما دیده شویم

فرزانه توسلی یکی از ۱۰ دروازه‌بان برتر جهان

از اینکه نه تنها من بلکه فوتسال بانوان ایران دیده می‌شود واقعا خوشحالم و فکر می‌کنم قهرمانی در جام ملت‌ها کاری کرد که تک تک بازیکن تیم ملی درجهان دیده شوند.

گلر ایرانی انتخاب سایت فوتسال پلنت

فرزانه توسلی دروازه‌بان تیم فوتسال بانوان ایران که در جام ملت‌های فوتسال بانوان آسیا عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داد، از طرف سایت فوتسال پلنت در لیست ده نفره برترین دروازه بانان سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

توسلی بعد از انتخابش گفت:«این انتخاب شدن به خاطر قهرمانی در جام ملت‌های فوتسال بانوان آسیا است چون تیم ما در تورنمنت و بازی‌های جهانی حضور نداشته و قطعا به خاطر قهرمانی آسیا است.از اینکه نه تنها من بلکه فوتسال بانوان ایران دیده می‌شود واقعا خوشحالم و فکر می‌کنم قهرمانی در جام ملت‌ها کاری کرد که تک تک بازیکن تیم ملی درجهان دیده شوند.»

وی ادامه داد:«با وجود تیم‌هایی مثل ژاپن و تایلند که صاحب سبک در فوتسال هستند و برنامه ریزی‌هایشان نسبت به ما بهتر است به گونه‌ای که دائما در تورنمنت‌های جهانی شرکت می‌کنند اما تیم ملی ایران در سال‌های 2015 و 2018  قهرمان جام ملت‌های فوتسال بانوان آسیا شد.بازیکنان ما همیشه یک سال در اردو هستند و بعد به مسابقات اعزام می‌شوند پس قهرمانی در این شرایط پتانسیل بالای فوتسال بانوان ایران را نشان می‌دهد. تیمی که سال 2015 قهرمان می‌شود و با همه سختی‌هایی که وجود دارد از عنوان قهرمانی خود دفاع می‌کند مشخص است که پیشرفت کرده است. »

توسلی در پایان گفت:«شاید این عنوان فردی باشد ولی می‌دانیم که اگر مجموعه یک تیم عملکرد خوبی نداشته باشد این عناوین فردی هم کسب نمی شود.شاید اگر در آسیا قهرمان نمی‌شدیم من هم جزو 10 بازیکن برتر نبودم. به همین دلیل از هم تیمی‌هایم و افرادی مثل آقای فراشی،آقای صانعی و خانم مظفر تشکر می‌کنم.»

گفتنی است از هرگروه پنج نفر انتخاب می‌شوند به این صورت که به بهترین دروازه بان امتیاز پنج و به ترتیب این امیتازات کم می شود.نتیجه نهایی این گروه ها ۱۰ دی ماه اعلام می شود.

3-270

 

captcha
تازه ها
بیشتر