فوتبال ایران / شناسه خبر: 90409 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 16:08
|

2.24 میلیون دلار سهم الهلال از جام جهانی 2018

با توجه به حضور 10 بازیکن الهلال در مرحله نهایی این رقابت‌ها این باشگاه پاداشی معادل مبلغ دو میلیون و 24 هزار دلار دریافت می‌کند که بالاترین پاداش در بین باشگاه‌های آسیایی است.

الهلال و بیشترین سهم از جام جهانی بین تیم های آسیایی

باشگاه الهلال عربستان با توجه به تعداد 10 ملی‌پوش در ترکیب تیم ملی فوتبال این کشور در صدر جدول پاداش‌های جام جهانی فوتبال 2018 بین باشگاه‌های آسیایی قرار گرفته است. بر این اساس، طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال 209 میلیون دلار به تمام باشگاه‌هایی پرداخت خواهد شد که نمایندگانی در مسابقات جام جهانی روسیه داشته‌اند.

با توجه به حضور 10 بازیکن الهلال در مرحله نهایی این رقابت‌ها این باشگاه پاداشی معادل مبلغ دو میلیون و 24 هزار دلار دریافت می‌کند که بالاترین پاداش در بین باشگاه‌های آسیایی است. باشگاه الاهلی عربستان در این رده بندی جایگاه دوم را در اختیار دارد و پاداشی معادل یک میلیون و هشتصد و نود هزار دلار دریافت خواهد کرد.

یکی از دلایل اصلی این انتخاب عدم حضور ملی پوشان فوتبال عربستان در کشورهای خارجی و خصوصا باشگاه‌های اروپایی است که موجب می‌شود تمامی بازیکنان تیم ملی این کشور از باشگاه‌های عربستانی انتخاب شوند، بر خلاف روالی که در سایر کشورهای قدرتمند فوتبال آسیا از جمله ایران، استرالیا، کره‌جنوبی و ژاپن جریان دارد و اکثر ملی پوشان این کشورها در لیگ‌های اروپایی عضویت دارند.

3-185

captcha
تازه ها
بیشتر