فوتبال ایران / شناسه خبر: 90392 / تاریخ انتشار : 1397/9/14 13:54
|
سپاهان یکی از رقبای ما برای قهرمانی است، نه اصلی‌ترین رقیب‌مان

برانکو: حمایت نمی‌خواهیم، فیرپلی را رعایت کنند

باید شکایت کنیم چرا که اشتباهات داوری از حد و مرز خود گذشته است. ما فقط می‌خواهیم همه چیز فیرپلی باشد و دنبال این نیستیم که حمایت‌مات‌مان کنند.

ایران ورزشی آنلاین / بعد از آن سه‌شنبه‌ی پر از خشم، برانکو ایوانکوویچ دوباره مقابل خبرنگاران ایستاد و از پیروزی برابر ذوب‌آهن گفت: «بازی با ذوب‌آهن بازی خیلی سختی بود و پیروزی بسیار مهمی را به دست آوردیم. همین پیر وزی‌هاست که شخصیت بالای تیم ما را نشان می‌دهد. ذوب‌آهن تیمی بسیار بهتر از آنچه در جدول است، نشان داد و مطمئنم منصوریان این تیم را به روز‌های خوبش برمی‌گرداند. البته این تیم همیشه جلوی پرسپولیس خوب بازی می‌کند.»

او صحبت را با تحسینِ شاگردانش ادامه داد: «بازیکنان ما واقعاً در شرایط سختی به میدان می‌روند و بسیار خسته هستند. باید به آنها تبریک بگویم که توانسته‌اند نتایج خوبی را بعد از فینال لیگ قهرمانان کسب کنند. بعد از آن بازی، تیم ما با تحلیل بدنی و روحی مواجه شد و سخت بود که بعد از آن بتوانیم کیفیت خود را حفظ کنیم اما در چهار بازی بعد از فینال سه برد و یک مساوی کسب کردیم که نتایج خیلی خوبی است. در حال حاضر هم دو بازی سخت دیگر باقی مانده تا بازیکنان به استراحت نیم‌فصل بروند.»

آقای سرمربی اما وقتی از او  پرسیدیم برای تعطیلات نیم‌فصل چه برنامه‌ای دارد، خستگی تیمش را به رخ کشید: «تعطیل، تعطیل، تعطیل!» در نشست خبری بعد از پیروزی برابر ذوب‌آهن برانکو ادعا کرده بود فشارهایی وجود دارد تا پرسپولیس قهرمان نشود و همچنان روی حرفش ایستاده: «وقتی یکسری اتفاقات را می‌بینم، متوجه می‌شوم که کار را برای ما به نهایت سختی می‌رسانند تا نتوانیم قهرمان شویم. از داوری‌ها گرفته تا بازی‌هایی که باید در روز‌های فیفا انجام دهیم و موارد دیگر. البته من از این ناراحت نیستم که تیمم هر پنج روز یک بار به میدان می‌رود چرا که ما در لیگ قهرمانان آسیا بودیم و تا فینال هم پیش رفتیم. در این شرایط طبیعی است که بازی‌های ما فشرده برگزار شود اما در کل برای پرسپولیس در شرایط سخت‌تر نسبت به تیم‌های دیگر بازی می‌گذارند.»

ایوانکوویچ تا توانست، به داور بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن توپید و امروز هم گفت که با شکایت باشگاه از این داور موافق است: «بله، باید شکایت کنیم چرا که اشتباهات داوری از حد و مرز خود گذشته است. ما فقط می‌خواهیم همه چیز فیرپلی باشد و دنبال این نیستیم که حمایت‌مات‌مان کنند. خودتان می‌بینید که داوری‌ها چقدر علیه پرسپولیس بوده است.»

این عادت برانکو است که همیشه حریفانش را قدرتمندتر از آنچه هستند، معرفی کند اما این بار با سیاستی متفاوت به استقبال سپاهان که خبرنگاران آن را اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس در راه قهرمانی می‌دانند، رفته است: «نه، سپاهان اصلی‌ترین رقیب ما نیست، بلکه یکی از رقبای ماست. پیش از این هم گفته‌ام که سه دربی در این فصل داریم. اول استقلال، بعد تراکتورسازی و حالا هم سپاهان که قطعاً بازی بسیار مهمی برای ماست. البته بازی‌های دیگر هم خیلی مهم هستند.»

از همه جالب‌تر اما واکنش مرد کروات به انتخاب رسن و مودریچ به عنوان بهترین بازیکنان عراق و جهان است: «مسی و رونالدو پیش از این به خاطر تبلیغاتی که روی آنها می‌شد، عنوان بهترین بازیکن جهان را کسب می‌کردند اما در این دوره نتوانستند طاقت بیاوردند که یکی بهتر از آنها با شایستگی این عنوان را کسب کرده است. به عنوان مربی سابق مودریچ و یک کروات از این انتخاب بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم. بعد از اینکه ژاوی و اینیستا نتوانستند این عنوان را کسب کنند، خوشحالم که مودریچ این افتخار بزرگ را به دست آورد. او در همه انتخاب‌ها یکی از سه گزینه بود و این نشان می‌دهد که در سن 32 سالگی چقدر حرفه‌ای زندگی می‌کند. مودریچ به همه فوتبالیست‌های این درس را داد که در سن 32 سالگی هم می‌شود با تلاش و انگیزه بالا بهترین بازیکن جهان شد. خیلی خوشحالم که مودریچ در جهان، بشار رسن در عراق، سیدجلال در ایران و بیرانوند تا حدی در آسیا عنوان بهترین بازیکنان را کسب کردند. این باعث افتخار و خوشحالی من است که شاگردانم چنین عناوین مهمی را به دست آورده‌اند. آنها بهترین هستند.»

 

2 – 670

captcha
تازه ها
بیشتر