فوتبال ایران / شناسه خبر: 90377 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 19:52
|

علیرضا منصوریان، سرمربی جدید ذوب‌آهن بعد از شکست یک بر صفر مقابل پرسپولیس در باره شرایط تیمش گفت: «در تیم ما اولین چیزی که حتی مهم‌تر از مسائل تاکتیکی است، مسائل روحی است. تیم ما فصل را با شرایط روحی خوبی شروع کرد، اما رفته رفته روحیه بازیکنان دچار اُفت شد. اُفت روحی روی توان بدنی هم تأثیر می‌گذارد. با این حال باید به امید نمازی تبریک بگویم که پیش از حضور من در ذوب‌آهن تیم خوبی را تشکیل داده است.«

او در باره بازی اتفاقات حین بازی اضافه کرد: «به نظرم شکل و روند بازی ما هم بسیار خوب بود. در پایان بازی هم که 10 نفره شدیم، این تیم پرسپولیس بود که در یک سوم دفاعی خود قرار داشت. ما 10 نفره بودیم و آنها در دفاع بودند، چون می‌دانستیم فشردگی مسابقات پرسپولیس خیلی زیاد است، با 13، 14 بازیکن لیگ را شروع کرده و ادامه داده است، طبیعی بود که خسته شوند. ما هم می‌توانستیم در اواخر بازی از موقعیت‌های خود استفاده کنیم، اما از ضربات ایستگاهی استفاده نکردیم. می‌دانستیم پرسپولیس روی ضربات آزاد و کاشته‌ها می‌تواند به گل برسد. روی اشتباهی که نمی‌شود گفت فردی، بلکه اشتباهی بود که مجموعه کرد، گل خوردیم. حریف نیز به آن گل بسنده کرد. می‌دانستیم حریف از دقیقه 75 به لحاظ بدنی کم می‌آورد، چون پنج شش بازی است که پشت سر هم فشرده بازی می‌کند و خستگی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا از تن‌شان خارج نشده است. متأسفانه اخراجی دادیم، اما فوق‌العاده از بچه‌های‌مان راضی هستیم، چون میل به تغییر نتیجه داشتند. اگر خوش شانس بودیم، همانطوری که کاشته گل خوردیم، با کاشته نیز می‌توانستیم گل بزنیم.»

منصوریان اشاره ای به عملکرد مظاهری دارد: «طبیعی است وقتی دروازه‌بان‌ها درون دروازه قرار می‌گیرند، مسابقه آنها یک نفره است. وقتی دروازه‌بانی باشید که 90 دقیقه خوب باشید و یک اشتباه کنید، تمام بار تیم روی دوش شماست، اما دروازه‌بان ما روز بسیار خوبی داشت. مظاهری نشان داد که حضورش در جام جهانی بی‌دلیل نبوده و یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران است.» 

ذوب‌آهن در فاز حمله حرف زیادی برای گفتن نداشت و منصوریان امیدوار است که با استفاده از تعطیلات نیم فصل این شرایط را تغییر دهد: «تیم ما روندش تغییر خواهد داد و این قول را به هواداران ذوب‌آهن می‌دهیم که تیم خوبی را در آینده می‌بیننددر چند پست ترمیم خواهیم داشت. البته باید بگویم که جوان‌های خوبی هم داریم. با این حال باید به تیم پرسپولیس هم تبریک بگویم که خوب بازی کرد. هر چند از ابتدای بازی هم ریسک نکردند که خیلی بالا بازی کنند و از نیمه اول در یک سوم دفاعی خود بودند. ما باید در 50 روز تعطیلات نیم‌فصل وضعیت فیزیکی تیم‌مان را بالاتر بیاوریم. در فوتبال ایران مسائل فیزیکی مهم‌تر از مسائل تاکتیکی است. اتحاد و همدلی به تیم ما بازگشته و جدا از هفته پانزدهم که میزبان نفت مسجدسلیمان هستیم، در تعطیلات شاکله تیم را عوض می‌کنیم. نه شأن و جایگاه ذوب‌آهن اینجاست و نه با روندی که داریم، اینجا می‌مانیم. بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان کل فیزیک تیم را تغییر می‌دهیم.»

منصوریان درباره اینکه بازوبند کاپیتانی را برای روحیه دادن به محسن مسلمان سپرده بود، اینطور توضیح داد: «مسلمان از سال 85 در ذوب‌آهن بوده و پس از قاسم حدادی‌فر قدیمی‌ترین بازیکن ماست. البته ما این موضوع را در تیم از بین بردیم که این بازوبند یک تکه پارچه است و اصل شخصیت بازیکنان است که باید ببینیم شخصیت بازیکنان چطور است. خیلی از بازیکنان حتی بدون سابقه زیاد در زمین و بدون بازوبند کاپیتان هستند. به رسم قدیم، بازیکنانی که سابقه بیشتری دارند، بازوبند کاپیتانی را هم می‌بندند. همان‌طور که گفتم ما هم موضوع کاپیتانی را در تیم‌مان از بین برده‌ایم و این مسائل مهم نیست.»

او اشاره ای به بازی بعدی تیمش دارد: «ما در بازی بعدی قطعاً برای سه امتیاز به زمین می‌رویم. تن تیم نباید به باخت عادت کند و این عادت خطرناک است. در تلاش هستیم که این عادت را از تیم جدا کنیم. نیم‌فصل دوم باید برای بچه‌ها تعریف جام حذفی داشته باشد و نگاه پلی‌آفی داشته باشیم. نگاه ما به بالای جدول است، نه صدر جدول و پایین جدول و پلکانی بالا می‌رویم. چند سال پیش شرایط برای گل‌محمدی نیز همین‌طور بود که نیم‌فصل اول شرایط خوبی با تیمش نداشت و نیم‌فصل دوم بهتر شد. خودم در نفت تهران بودم و اگر غفلت می‌کردیم سهمیه آسیا را از دست می‌دادیم. به نظرم، خوش‌شانس هم بودیم. اصلاً رؤیاپردازی نمی‌کنیم و فقط بازی به بازی سعی می‌کنیم سه امتیاز بازی‌ها را جمع کنیم. کل لیگ از هفته بیست‌وششم تا سی‌ام تکلیفش مشخص می‌شود.»

منصوریان در مورد اینکه ذوب‌آهن تمرکزی که باید در زمین داشته باشد را ندارد و آیا فکر می‌کند بتواند تیمش را از این شرایط خارج کند، گفت: «ما در تیم نفر بزرگ‌تر به نام قاسم حدادی‌فر داریم که قبل از مصدومیت بازیکنی با استاندارهای بالای آسیا بود. او ابزار خوبی برای تیم است. بچه‌های تیم ما خیلی خوب هستند. ما فقط مظلوم هستیم و جسارت و زیاده‌خواهی را باید در بین بازیکنان تقویت کنیم. باید در یکی دو پست تیم را تغییر دهیم. بازیکنان جوان می‌توانند مکمل‌های خوبی بوده و بعد یکی دو سال دیگر تعیین‌کننده باشد. در مورد سعید آذری (مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن) هم باید بگویم که از صمیم قلب خوشحالم در ذوب‌آهن هستم و خیلی دوست داشتم با این مرد کار کنم. او تمام حواشی تیم را خودش حل می‌کند و سرمربیان راحت کارشان را انجام می‌دهند. از او ممنون هستم. من اول انتخاب شدم و بعد انتخاب کردم. نمی‌توانم بگویم جلوتر از سعید آذری انتخاب شده باشم. وقتی این پیشنهاد را داد، خیلی خوشحال شدم. من انتخابی از بین دو سه تیم داشتم و با فراغ بال انتخاب کردم. خودم دوست داشتم در ذوب‌آهن کار کنم و باید از آذری و هیئت مدیره کارخانه تشکر کنم که ذوب‌آهن را به من سپردند.»

اوحرفهای در باره داوری بازی دارد: «سیدعلی داوری فوق‌العاده خوبی کرد. هم داوری ایشان و هم داوری بازی ما با فولاد خوب بود. داوری پوست‌اندازی کرده و داور خیلی خوب سوت می‌زد. در این فشار جمعیت و فشاری که کادر فنی پرسپولیس روی او گذاشته بود، با استاندارهای اول آسیا قضاوت کرد. کمک او که سمت من بود، فیزیک فوق‌العاده خوبی داشت، چون باختیم این حرف را می‌زنم نه اینکه برده باشیم. داوری خیلی تغییر کرده و یکی از دلایل اصلی‌اش امیدواری علیرضا فغانی به داوری است. اعتراض‌ها هم طبیعی است، چون می‌خواهیم جریان بازی را به نفع ما عوض شود. کلاً اگر به ما مربیان اجازه بدهند، می‌خواهیم سوت داور را بگیریم و خودمان قضاوت کنیم!»

captcha
تازه ها
بیشتر