فوتبال ایران / شناسه خبر: 90369 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 18:16
|
اعتراض به داوری برابر با جریمه انضباطی

فاز تازه دعوای داوران و باشگاه‌ها

اصفهانیان به جای اینکه با پذیرش برخی اشتباهات، باشگاه‌ها را نسبت به داوری‌ها خوش‌بین کند، با ارجاع اعتراض ها به کمیته انضباطی، رابطه با باشگاه‌ها را مخدوش‌تر می‌ کند.

ایران ورزشی آنلاین / اعتراض‌ به داوری‌ها وارد فاز تازه‌ای شده است. بعد از اعتراض‌ها و بیانیه‌های پی‌درپی باشگاه‌ها نسبت به قضاوت داوران در بازی‌های لیگ، بالاخره فریدون اصفهانیان در کلاس یک روزه الیت فوتبال درباره این اعتراض‌ها حرف زد و آب پاکی را روی دست باشگاه‌ها ریخت تا احتمالاً تلاشی کرده باشد در جهت جمع کردن بساط این نوع اعتراض‌ها.

اصفهانیان در سخنرانی خود رسیدگی به مسئله باشگاه‌هایی که علیه داوری‌ها بیانیه می‌دهند را به کمیته انضباطی می‌سپارد: « این اقدام اصلا حرفه ای نیست و هدف باشگاه ها تحت تاثیر قرار دادن داوران است. از کمیته انضباطی می خواهم با این باشگاه ها به صورت جدی برخورد کند. داوران ما بدون هیچ چشم داشتی در مسابقات لیگ قضاوت می کنند و امیدوارم روزی آنها به حق واقعی خود در فوتبال برسند.»

او می‌گوید: «داوران ما با صداقت کامل قضاوت می کنند و اگر اشتباهی وجود داشته باشد کاملا غیر عمد بوده است. در جام جهانی که عالی ترین سطح مسابقات فوتبال است هم شاهد اشتباهات داوری بودیم که امری طبیعی است.»

این صحبت‌های اصفهانیان را البته دیگر داوران حاضر در این کلاس یک روزه هم تکمیل کردند و با گفتن از عملکرد قابل قبول داوران در رقابت‌های لیگ، داوری‌های لیگ این فصل را به نوعی کم‌اشتباه‌ می دانند.

به عنوان مثال محمدحسین زاهدی‌فر، داور فوتبال ایران می ‌گوید: «با توجه به فشار بازی این اتفاق طبیعی است، اما خود باشگاه ها قبول دارند اشتباه امری طبیعی در مسابقات است.»

در تأیید حرف‌های اصفهانیان و زاهدی‌فر، درباره انتقادهایی که مربیان و باشگاه‌ها نسبت به داوری‌ها مطرح می‌کنند، تأکید می کند: «توانایی داوری ما در سطح دنیا و آسیا مشخص است و داوران ملی ما هم کیفیت مناسب کار خود را دنبال می کنند.»

پکیج این مصاحبه ها روی سایت رسمی فدراسیون فوتبال را باید به حساب پاسخی گذاشت که کمیته داوران به همه بیانیه‌هایی داده که در طول این مدت علیه داوری‌ها صادر شده است.

داوران به نوعی اعتراض باشگاه‌ها را به خاطر تحت تأثیر قرار دادن داوران می‌دانند و هیچ اشتباهی را که شایسته این اعتراض‌ها و بیانیه‌ها باشد را قبول نمی کنند.

این صحبت‌های داوران البته از سوی باشگاه‌ها هم بی پاسخ نمانده است. باشگاه نساجی به عنوان یکی از باشگاه هایی که مدعی است بیشترین ضرر را از سوی داوری‌ها متحمل شده و بارها علیه کمیته داوران بیانیه داده، به سرعت نسبت به این اظهارنظرها واکنش نشان داده است. محمد کاظمی، معاون باشگاه نساجی مازندران می‌گوید: «ما به کمیته داوران نامه نوشتیم، رئیس هیات استان هم نامه نوشته اما توجهی به آن نشده است. 7 بازی حق ما خورده شده و ما خواسته‌ایم به این اشتباهات رسیدگی شود. وقتی پاسخ قانع کننده نمی‌بینیم و از طرفی متهم هم می‌شویم این برای ما و مردم مازندران دردناک است.»

کشمکش‌ها بین داوران و باشگاه‌ها همچنان ادامه دارد و اصفهانیان به جای اینکه با پذیرش برخی اشتباهات و برنامه‌ریزی برای بهبود عملکرد داوران، باشگاه‌ها را نسبت به داوری‌ها خوش‌بین کند، با ارجاع اعتراض ها به کمیته انضباطی، رابطه با باشگاه‌ها را مخدوش‌تر می‌کند. راهکاری که هرگز به حل مشکلات نمی انجامد.

 

500 - 11

captcha
تازه ها
بیشتر