فوتبال ایران / شناسه خبر: 90367 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 18:06
|
زنان پا به توپ می‌شوند

فوتبال زنان به صرف صبحانه!

لیگ فوتبال زنان از جمعه در حالی برگزار می شود که ساعت برگزاری عجیب آن قطعا کیفیت رقابت ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد اگرچه این لیگ با حضور مدعیان قدیمی جذابیت های خاص خودش را خواهد داشت.

ایران ورزشی آنلاین / فوتبال زنان اگرچه هنوز نتوانسته همپای فوتسال در میادین بین المللی بدرخشد اما محبوبیت و مقبولیت و البته طرفدارانش دست کمی از فوتسال زنان ندارد. لیگ فوتبال بانوان در سال های اخیر به رغم کمبود امکانات و مشکلات همیشه برگزار شده و می توان امیدوار بود تداوم این لیگ سبب شده تا آرام ارام کاستی ها و مشکلات مرتفع شوند و تاثیر منفی این کمبودها روی کیفیت بازی ها کمرنگ و کمرنگ تر شود. فصل جدید رقابت های لیگ برتر بانوان اما در سال جاری خیلی دیرتر از حد معمول و همیشه برگزار می شود.

فصل جدید لیگ برتر بانوان بعد از یک تاخیر طولانی از جمعه 16 آذر در شهرهای مختلف آغاز می شود. تاخیری که البته که دلیل نسبتا منطقی دارد.  حضور تیم های ملی فوتبال بانوان در تورنمنت های مختلف سبب شد تا کمیته برگزاری مسابقات و کمیته بانوان در یک تصمیم منطقی لیگ را عقب بیاندازند تا تیم ملی فارغ البال و بدون مشکلات همیشگی درگیری با باشگاه ها و لیگ بتواند خود را مهیای رقابت ها کند. تصمیمی که البته نتیجه مثبتی داشت و موفقیت تیم های ملی فوتبال را در تورنمنت های مختلف به همراه داشت.

در هفته های اخیر تیم ملی جوانان در مقدماتی جام ملت های آسیا شرکت کرد و تیم ملی هم در بازی های مقدماتی المپیک 2020 توکیو حاضر شد و در ادامه شاهد حضور تیم ملی در تورنمنت کافا بودیم و همه اینها دلایلی شد که فصل جدید بازی های لیگ برتر به تاخیر بیافتد.

نکته جالب در برگزاری بازی های لیگ برتر بانوان شروع مسابقات از ساعت 10 صبح است! ساعاتی که مردم ایران در روزهای تعطیل سفره صبحانه را پهن می کنند! یک تصمیم عجیب و غیرمنطقی و غیر حرفه ای که قطعا ریزش شدید تماشاگر و رسانه ها را به همراه خواهد داشت چرا بعید است خانم ها در چنین ساعاتی آنهم در یک روز تعطیل برای تماشای بازی های لیگ برتر وارد استادیوم شوند و مثل همیشه این لیگ جذاب سوت و کور و با کمترین بازتاب برگزار خواهد شد.

گلاره ناظمی داور مطرح فوتسال کشورمان که به زودی برای قضاوت جام ملتهای اروپا راهی پرتغال می شود و مسئول برگزاری بازی های لیگ برتر بانوان است در این باره می گوید: واقعیت این است که ما هم علاقمند هستیم بازی ها را در ساعت بهتری و همانند آقایان برگزار کنیم اما شرایط و هم چنین امکانات سخت افزاری این اجازه را به ما نمی دهد.

از سوی دیگر علاوه بر عدم توجه کافی، این تایم عجیب سبب پایین آمدن کیفیت بازی ها خواهد شد. بی تردید برگزاری بازی های لیگ برتر در ساعات اولیه صبح طبیعتا باعث پایین آمدن سطح کیفی بازی ها می شود به این دلیل بازیکنی که قرار است ساعت 10 صبح وارد زمین شود باید چند ساعت قبل از ورود به زمین غذای مورد نیاز را میل کند تا در جریان بازی کالری کافی برای دویدن و هم چنین نبردهای فیزیکی داشته باشد و این تصمیم ساعت خواب بازیکنان را کوتاه خواهد کرد.

در فصل جاری در لیگ برتر بانوان شاهد حضور 12 تیم هستیم. مهمترین نکته فصل جاری بازگشت ملوان منحل شده به جدول بازی ها با مربیگری مریم ایراندوست است. تیمی که با یک تصمیم عجیب و خلق الساعه توسط باشگاه ملوان منحل اعلام شد اما کادر فنی دوست داشتنی و بازیکنان این تیم با تلاشی وافر و عاشقانه این تیم را دوباره از نو ساخته اند و حالا به لیگ برتر فوتبال سلامی دوباره خواهند داد تا جذابیت بازی ها با حضور این تیم ریشه دار و قدیمی بالا و بالاتر برود. قطعا بازی های ملوان با حضور مریم ایراندوست مربی این تیم اگر با حضور فرزند خردسالش که در تمرینات این تیم حضوری پررنگ و فعال دارد، همراه شود جذابیتی دوچندان خواهد داشت.

حضور سپاهان و ذوب آهن دو باشگاه ریشه دار اصفهانی در لیگ نیز بر هیجان و داغی رقابت ها خواهد افزود. به ویژه اینکه سپاهان و ذوب آهن جزو تیم های مدعی این لیگ هستند.

برنامه هفته اول بازی های لیگ برتر بانوان از این قرار است با این توضیح که بازی ها جمعه 16 آذر ساعت 10 آغاز می شود:

* نماینده شیراز – راه یاب ملل مریوان

* شهرداری سیرجان – ملوان

* پارس جنوبی بوشهر- شهرداری بم

* سپیدار مازندران – ذوب آهن

* پالایش گاز ایلام – همیاری آذربایجان غربی

* سپاهان – استقلال خوزستان

12

captcha
تازه ها
بیشتر