فوتبال ایران / شناسه خبر: 90341 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 16:41
|
از قرارداد ۴۷۰ میلیونی تا مربی ۸۰۰ هزار دلاری

فولاد چه انتظاری از قطبی دارد؟

ایران ورزشی آنلاین / فولاد خوزستان فصل قبل (هفدهم) نتایج بدی نگرفت اما هواداران این تیم نسبت به حضور سیروس پورموسوی معترض بودند و حتی در تمرینات و بازی‌ها، بارها علیه او شعار سر دادند. این مساله باعث شد یکی، دو بار پورموسوی قهر کند و برود اما به درخواست باشگاه برگشت و کار را ادامه داد. این روند تا پایان فصل ادامه داشت که باشگاه تصمیم گرفت به خواست هواداران، در مورد سرمربی آینده تیم جلسه بگذارد. در واقع اعتراض‌ها باعث شد فولادی‌ها تصمیم به چنین کاری بگیرند و هیچ خواسته مستقیمی وجود نداشت.

جلسه هیات مدیره تشکیل شد و ۳ گزینه از جمله سیروس پورموسوی، حسین فرکی و استیماچ مورد بررسی نهایی قرار گرفتند. هنوز جلسه هیات مدیره تمام نشده بود که خبر رسید حسین فرکی سرمربی فولاد شد اما بعد از جلسه مشخص شد فرصت دیگری به پورموسوی دادند. البته پورموسوی یک فصل دیگر با فولاد خوزستان قرارداد داشت که به خاطر هواداران، مسئولان فولاد تصمیم گرفتند باز هم گزینه‌های سرمربیگری را بررسی کنند. نکته جالب این است که بعد از این جلسه، اعضای هیات مدیره به صراحت اعلام کردند فولاد در لیگ هجدهم برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.

به هر حال کار با پورموسوی و البته با قراردادی به مبلغ ۴۷۰ میلیون تومان شروع شد. فولاد شروع خوبی نداشت اما رفته رفته داشت بهتر می‌شد که خبر رسید پورموسوی برکنار شد. بعد از این اتفاق، باشگاه فولاد خوزستان به دنبال سرمربی جدید بود. در این رابطه نام‌های زیادی به گوش رسید که در میان آنها گزینه‌ها خارجی هم بودند اما حبیب رضایی مدیرعامل باشگاه به صراحت اعلام کرد به دلیل نوسان نرخ دلار و بالا رفتن آن، قصد ندارند مربی خارجی به خدمت بگیرند.

فولاد خوزستان با ایلی استان و بعد از آن با عزیز فریسات مربیان تیم که دستیاران پورموسوی بودند، کار را ادامه دادند که ناگهان خبر رسید افشین قطبی با فولاد خوزستان به توافق رسید. آن هم زمانی که فریسات داشت نتایج خوبی می‌گرفت. به هر حال اولین سوالی که در ذهن خیلی‌ها به وجود آمد این بود که قرارداد افشین قطبی دلاری است یا ریالی و اینکه تکلیف بدهی مالیاتی این مربی چه می‌شود؟ البته جواب سوال اول خیلی سخت نبود اما با توجه به صحبت‌های قبلی مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان این شک و شبهه به وجود آمده بود که شاید قرارداد قطبی ریالی خواهد بود. به هر حال در همان ابتدا خبر رسید باشگاه فولاد دست به کار شد تا بدهی مالیاتی افشین قطبی را بدهد که به نظر می‌رسید حداقل بخشی از قرارداد قطبی به صورت ریالی خواهد بود اما حالا شنیده می‌شود قرارداد قطبی که به عنوان یک مربی ایرانی در فولاد مشغول به کار شد، دلاری است. آن هم به مبلغ ۸۰۰ هزار دلار برای یک فصل و نیم.

این مبلغ اگرچه برای مربیانی که خارج از کشور مشغول به کار هستند چندان زیاد نیست اما با بالا رفتن نرخ دلار در ایران، رقمی نجومی می‌شود و چیزی حدود 10 میلیارد تومان خواهد شد. نکته جالب این است که گفته می‌شود در کنار این مبلغ، باشگاه فولاد خوزستان بدهی مالیاتی افشین قطبی را هم پرداخت کرد. البته این بدهی چندان زیاد نبود.

بدهی مالیاتی قطبی ۱۷۰ میلیون تومان بود که با توجه به جریمه‌هایش به یک میلیارد و صد میلیون تومان رسید اما باشگاه فولاد برای پرداخت آن، تخفیف زیادی گرفت و در نهایت آن را پرداخت کرد.

به هر حال وقتی فولاد خوزستان از یک مربی ۴۷۰ میلیون تومانی انتظار قهرمانی داشت، حالا باید دید از این مربی چندین میلیاردی چه انتظاری دارد؟ گفته می‌شود فولادی‌ها منتظر کسب سهیمه آسیا در لیگ هجدهم از سوی قطبی هستند و قرار است در فصل بعد هم عنوانی در خور توجه برای اهوازی‌ها کسب کند. مساله‌ای که بدون شک با وجود یک سری انتظارات برآورده خواهد شد. انتظاراتی مثل جذب مهدی طارمی یا رضا قوچان‌نژاد که خیلی سخت است و البته اضافه شدن یک دروازه‌بان، یک مدافع میانی و یک هافبک بازیساز ششدانگ که این مساله هم در این مقطع زمانی بدون شک سخت و هزینه‌بر خواهد بود.

9

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر