ورزش ایران / شناسه خبر: 90331 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 15:24
|
استقبال بهداد از اعزام به دوره بین‌المللی سه ماهه مربیگری وزنه‌برداری

سلیمی: شاید هدایت تیم مخابرات را در لیگ سال آینده قبول کنم

بهداد سلیمی با تاکید بر این موضوع که او از اعزام شدن به دوره مربیگری بین‌المللی مجارستان استقبال می‌کند معتقد است که حضورش در این کلاس می‌تواند برای او و وزنه‌برداری ایران مفید باشد.

اعزام سلیمی به دوره مربیگری بین المللی وزنه برداری

بهداد سلیمی قهرمان طلایی وزنه‌برداری المپیک لندن با تاکید بر این موضوع که او از اعزام شدن به دوره مربیگری بین‌المللی مجارستان استقبال می‌کند معتقد است که حضور او در این کلاس می‌تواند برای او و وزنه‌برداری ایران مفید باشد. بهداد سلیمی درباره حضور خود در یک دوره سه ماهه مربیگری که با همکاری IOC و فدراسیون جهانی وزنه برداری درمجارستان برگزار می شود می‌گوید:« کمیته ملی المپیک کارهای مربوط به این کلاس بین‌المللی را انجام می‌دهد. البته مسئولان کمیته المپیک از فدراسیون وزنه‌برداری درخواست کردند یک نفر را معرفی کند که فدراسیون هم من را معرفی کرد. هنوز زمان برگزاری دقیق این دوره سه ماه مربیگری مشخص نیست اما در سال ۹۸ برگزار می‌شود. مطمئنا این اتفاق، اتفاق خوبی برایم به مشار می‌رود چون با حضور در این کلاس پربار می‌توانم به دانش و تجربه خود اضافه کرده کمک می کند و برای آینده وزنه‌برداری ایران مثمر ثمر باشم.»

سلیمی در مورد طولانی بودن این دوره مربیگری تاکید دارد:«درست است که این دوره یک مقدار طولانی است اما برای پیشرفت در سطح فنی لازم است این کلاس را پشت سر بگذارم.»

 قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که با توجه حضورش در این دوره مربیگری ، به نظر می رسد بیشتر به سمت کارهای فنی سوق داده می شود تا مدیریتی، می‌گوید:« برای افزایش تجربه و دانش به روز ورزشی‌ام لازم  است این دوره را بروم اما من به هر دو بخش فنی و مدیریتی علاقه مندم. به هر حال اما بیشتر نظرم روی حوزه‌های مدیرتی در ورزش است و به کارهای مدیریتی علاقه دارم. اما درکنار سیستم مدیرتی دوست دارم کارهای فنی  را هم پی‌گیری کنم. فکر می کنم حضور در این دوره مربیگری از لحاظ فنی خیلی کمکم می‌کند.»

قهرمان وزنه برداری المپیک لندن در مورد تصمیم کمیته ملی المپیک مبنی براینکه جزو کارشناسان در مجمع عمومی کمیته باشد، تاکید دارد:« خدا را شکر عملکردم در بحث وزنه برداری طوری بوده که علاقه مند به همکاری هستند. آقای شهنازی و مخصوصا آقای صالحی امیری خیلی به من لطف دارند و دوست دارند همکاری کنیم. امیدوارم همکاری ها چه با فدراسیون و چه با کمیته ملی المپیک مثمر ثمر باشد و در بخش هایی باشد که توانایی انجام کمک و خدمت داشته باشم.»

بهداد سلیمی در پاسخ به این پرسش که در نظر دارد با کمیته ملی المپیک بیشتر همکاری کند مثلا برای دوره بعد آیا دوست دارد وارد کمیسیون ورزشکاران شود یا خیر اعتقاد دارد:« بله، قطعا اگرشرایط مهیا باشد برای دوره های بعدی سعی می کنم در این حوزه هم ورود کنم.»

سلیمی از پیشنهاد شرکت مخابرات به او برای راه اندازی باشگاه و مدیریت این تیم برای حضور در لیگ وزنه‌برداری خبر می‌دهد:« با توجه به اینکه من در شرکت مخابرات مشغول به کار هستم، مدیریت این مجموعه پیشنهاد دادند که به بحث تیم داری در وزنه برداری ورود کنم و باشگاه برای شرکت مخابرات احداث کنم. به نظرم پیشنهاد خوبی است و قصد دارم زیربنای آن را آماده کنم. هر کاری که به وزنه‌برداری کمک کند را انجام می دهم. شرکت مخابرات پتاسیل بالایی دارد که می توان از آن برای کمک به وزنه برداری استفاده کرد.»

5/ 580

captcha
تازه ها
بیشتر