ورزش ایران / شناسه خبر: 90329 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 14:32
|
دبیر فدراسیون وزنه‌برداری به جای عذرخواهی دنبال پرتقال فروش می‌گردد

بیرانوند: برخی مغرضانه دنبال مچ‌گیری از فدراسیون هستند!

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری درحالی معتقد است برخی بدنبال مچ‌گیری از فدراسیون و بزرگنمایی اعزام نشدن وزنه‌برداران به مسابقات جهانی هستند که بی تردید براساس شواهد موجود فدراسیون مقصر اصلی این ماجرااست!

عذر بدتر از گناه

محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری درحالی معتقد است برخی بدنبال مچ‌گیری از فدراسیون و بزرگنمایی اعزام  نشدن وزنه‌برداران به مسابقات جهانی هستند، که بر اساس شواهد موجود فدراسیون مقصر اصلی این ماجرا است. محسن بیرانوند درباره عدم اعزام تیم وزنه‌برداری نوجوانان به مسابقات جهانی آمریکا می گوید:«سال گذشته هم برای اعزام تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان به آناهیم آمریکا با مشکلات زیادی مواجه شدیم!(البته گویا دبیر فدراسیون وزنه‌برداری فراموش کرده که سال قبل اگرچه اندکی تیم ملی وزنه‌برداری برای اخذ ویزای آمریکا با مشکلاتی خودساخته مواجه شد که بازهم ربطی به سیستم صدور ویزای این کشور نداشت، اما بدون اینکه وزنه‌برداری از قافله جهانی جا بماند تیم با ترکیب کامل به ینگه دنیا اعزام شد و برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی از سکوی قهرمانی جهان بالا رفت.)

بیرانوند درباره اظهارات دبیر فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا مبنی بر اینکه چندین بار به ایران برای هماهنگی حضور در مسابقات جهانی ایمیل زده‌اند، اما پاسخی دریافت نکرده‌اند،می‌گوید:«این موضوع مرسوم است و برای تمام کشورها دعوتنامه ارسال می‌شود و طبق عرف از آنها برای شرکت دعوت می‌شود، اما سال قبل در عمل برای انجام مصاحبه مشکلات زیادی را تحمل کردیم!»(سوال ما از دبیر فدراسیون که با توجیه جالب توجه خود سعی در فرافکنی موضوع اعزام نشدن نوجوانان به مسابقات جهانی دارد هم همین است، که چرا وقتی شما و رییس فدراسیون از این موضوع مطلع بودید، به دروغ اصل قضیه را کتمان کرده و ماجرا را به دشواری پروسه ویزا و همزمانی با مسابقات فجر ربط دادید؟! آیا این نوع حرف‌های ضدو نقیض بیانگر ضعف و ناهماهنگی میان سیستم مدیریتی وزنه‌برداری و پنهان کاری مکرر این مجموعه در موضوعات مشابه اینچنینی نیست؟)

بازی با افکار عمومی

بیرانوند ادامه می‌دهد:«ما سال گذشته استرس زیادی برای اعزام شدن یا نشدن تیم داشتیم و در نهایت هم یک ورزشکار و ماساژور تیم را ریجکت کردند، البته برای موسوی و رستمی هم مشکلات زیادی در صدور ویزا به وجود آمد که با پیگیری‌های مرادی و وزارت امور خارجه در لحظات آخرکار این دو وزنه‌بردار هم درست شد، هرچند که زمان زیادی را از دست دادیم و 2 - 3 روز مانده به مسابقات به آمریکا رسیدیم و عملا جلسه مربیان و کنگره فنی را از دست دادیم و مجبور شدیم فرد دیگری را به نمایندگی از خودمان به کنگره بفرستیم.»( قطعا دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در این خصوص یا حافظه‌اش با او یاری نمی‌کند و یا اینکه مثل بقیه موارد اینچنینی سعی دارد با توجیه و پاک کردن صورت مسئله افکار عمومی را بدنبال پرتقال فروش بفرستد. زیرا سال قبل هم مشکلاتی که برای اخذ ویزای آمریکا برای تیم ایجاد شد، مقصر اول و آخرش خود سیستم مدیریتی وزنه‌برداری و تغییرات مکرر و عجیب و غریبی بود که ابتدا در کادرفنی و سپس در مجموعه تیم ملی ایجاد شده بود. بنابراین صحبت‌های دبیر فدراسیون در این خصوص بجای اینکه ادله‌ای محکمه پسند باشد، بیش از گذشته بیانگر ضعف مدیریتی این مجموعه است.)

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در پایان نیز بجای عذرخواهی از اهالی وزنه‌برداری و نوجوانانی که این فرصت طلایی را بخاطر ضعف مدیریتی وزنه‌برداری از دست دادند توجیه جالب‌تری ارایه می‌دهد:«امسال هم می‌دانستیم شرایط بهتر از سال قبل نیست! بنابراین با توجه به تجربه قبلی قید حضور در این مسابقات را زدیم، البته برنامه‌های ما برای تیم نوجوانان طبق تقویم انجام می‌شود و صرفا حضور در مسابقات جهانی ملاک نیست! ۵ تا ۷ سال دیگر این نفرات باید به تیم ملی بزرگسالان اضافه شوند. در ۴ سال گذشته به تمام مسابقات اعزام داشتیم، اما این دوره تشخیص دادیم شرکت نکنیم! متأسفانه برخی دوستان فکر می‌کنند مچ‌گیری کرده‌اند و درباره عدم اعزام وزنه‌برداران نوجوان بزرگنمایی می‌کنند، درحالی‌که تمام بچه‌ها زحمت می‌کشند و ما هم به دنبال اجرای برنامه‌های فدراسیون هستیم.»

5/ 670

captcha
تازه ها
بیشتر