فوتبال ایران / شناسه خبر: 90324 / تاریخ انتشار : 1397/9/13 10:24
|
یک مسوول فدراسیون ادعا می‌کند پاداش جام جهانی به تیم ملی پرداخت شده

بدهی سنگین فدراسیون فوتبال به ۴ تیم ملی / پاداش‌های ما کجاست آقایان رییس؟

یکی از مسوولان فدراسیون تایید کرد پاداش‌های جام جهانی به بازیکنان پرداخت شده اما اینکه چطور این خبر رسانه‌ای نشده یا فدراسیون فوتبال اعلامش نکرده است، مشخص نیست.

پاداش های پرداخت نشده چهار تیم ملی

محمد قراگزلو/فدراسیون فوتبال به شکل وحشتناکی به تیم‌های زیرمجموعه خود بدهکار است. این بدهی بیشتر شامل پاداش‌هایی می‌شود که قرار بوده در پی افتخار آفرینی تیم‌های مختلف به آنها داده شود اما مدت‌هاست از موعد پرداخت آن گذشته و خبری هم نیست. چهار تیم فوتسال بانوان و آقایان و تیم فوتبال ساحلی و تیم ملی فوتبال بعد از نتایج فوق‌العاده‌ای که در مسابقات خود گرفتند از فدراسیون فوتبال قول پاداش گرفته‌اند اما خبری از پاداش‌ها نیست. در این میان بعضا صدای اعضای تیم ملی فوتبال هم در آمده و آنها با پشتوانه قدرتمندی به نام کارلوس کی‌روش اعتراض‌شان را از طریق بازیکنان بزرگتر تیم رسانه‌ای کرده‌اند. اخیرا اعضای تیم فوتسال مردان هم چنین رویه‌ای در پیش گرفته‌اند. در مصاحبه‌های بازیکنان تیم ساحلی هم می‌توانید رد این ماجرا را بگیرید اما اعضای تیم فوتسال بانوان از همه مظلوم‌ترند و آنها هم طلب سنگینی از فدراسیون فوتبال دارند

 

 تیم فوتسال بانوان ؛ 22 ‌‌میلیون+ 5 ‌سکه + 500‌ دلار

 

تیم فوتسال بانوان اردیبهشت ماه امسال دست به کار بزرگی زد و به‌عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا دست یافت. در آن مقطع این قهرمانی سر و صدای زیادی کرد و به تبع این افتخار پاداشی همسنگ کار بزرگ بانوان فوتسالیست باید به آنها پرداخت می‌شد. اعضای این تیم بعد از بازگشت به ایران نفری 10 سکه طلا از ریاست جمهوری گرفتند اما فدراسیون تا الان به قولش درباره پاداش‌ها عمل نکرده است. یکی از بازیکنان این تیم می‌گوید: «قرار بود فدراسیون پاداشی 22 میلیون تومانی به ما پرداخت کند به علاوه اینکه بعد از اینکه در حین رقابت‌ها در تایلند نفری هزار دلار به ما دادند اعلام کردند 500 دلار دیگر را در بازگشت خواهند داد. همچنین قرار بود بعد از عنوان سومی ما در ترکمنستان نفری 5-4 سکه به ما بدهند اما کمیته فوتسال و آقای کفاشیان بدقولی کرده‌اند.»

این بازیکن تیم فوتسال بانوان می‌گوید: «قرار شده بود ما اعتراض‌مان به این مساله را رسانه‌ای کنیم چون هر بار تماس می‌گیریم می‌گویند یک هفته بعد پرداخت می‌شود اما مدام ما را سر می‌دوانند و بدقولی می‌کنند.»

 تیم فوتبال ساحلی: نفری 15 میلیون + پاداش قهرمانی جام بین قاره‌ای

 

تیم فوتبال ساحلی که اخیرا به رنک دوم جهان رسیده و البته قهرمان جام بین قاره‌ای شناخته می‌شود باید تا چند وقت دیگر در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند اما اعضای این تیم هم با وجود نتایج درخشانی که می‌گیرند بابت نگرفتن پاداش‌ها دلخورند. یکی از بازیکنان این تیم می‌گوید: «ما نفری 10 میلیون تومان بابت جام جهانی قبل طلب داریم. به خاطر مسابقات جام بین قاره‌ای قبل که سوم شدیم هم باید نفری 5 میلیون تومان پرداخت می‌کردند‌. امسال هم که در مسابقات جام بین‌ قاره‌ای قهرمان شدیم باید مبلغ پاداش خیلی بیشتر باشد که هنوز رقم پاداش پرداخت نشده است.»

این بازیکن می‌گوید: «کل اعضای تیم فوتبال ساحلی 20 نفر هم نمی‌شوند و البته نگفته‌اند که پاداش‌ها فقط برای بازیکنان است یا کل اعضای تیم اما هنوز معلوم نیست این پاداش‌ها را کی پرداخت می‌کنند.»

 تیم فوتسال مردان: نفری 22 میلیون

 

 

تیم فوتسال ایران دو سال و دو ماه قبل در جام جهانی این رشته درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و به‌عنوان سومی رسید. اتفاقی که در بهترین دوران تیم فوتسال هم آرزو شده بود. با این حال مشخص نشد چرا پاداش این افتخار برای فوتسالیست‌ها کم شد. در آن مقطع و بعد از بازگشت تیم فوتسال از رقابت‌های جام جهانی صحبت از پرداخت پاداش 30 تا 50 میلیونی به هر بازیکن از این تیم شد اما این پاداش به نفری 12 میلیون تومان تقلیل یافت! در آن مقطع البته وزارت ورزش به روال معمول خود نفری 6 سکه به بازیکنان این تیم پرداخت کرد اما فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسالش صدای بازیکنان افتخار‌آفرین ناظم‌الشریعه را در‌آورد

حالا اما بازیکنان تیم فوتسال بی‌خیال آن جفایی شده‌اند که دو سال قبل در حق‌شان شد و دنبال پاداش قهرمانی آسیا می‌گردند. 22 بهمن سال گذشته بود که تیم فوتسال با غلبه بر ژاپن قهرمان آسیا شد اما بعد از 11 ماه پاداش این قهرمانی به بازیکنان آن تیم پرداخت نشده و صدای آنها را در آورده است.

دو سال قبل با فرمول هر برد در بازی گروهی مسابقات قهرمانی آسیا 100 دلار، بازی حذفی 200 دلار و قهرمانی 300 دلار کلا بازیکنان تیم فوتسال بعد از قهرمانی‌شان در مسابقات سال 2016 هزار دلار پاداش گرفتند. امسال(میلادی) هم گفته شد نفری 1600 دلار پاداش قهرمانی آسیا برای هر بازیکن تیم فوتسال است که تا الان پرداخت نشده اما قیمت هر دلار از بهمن سال قبل تا الان سه برابر شده و رقم این پاداش با در نظر گرفتن هر دلار 11 هزار تومان چیزی بالغ بر 17.6 میلیون می‌شود.در عین حال یکی از بازیکنان این تیم که در حال حاضر در اسلواکی بسر می برد، می گوید:« بعد از مسابقات آقای تاج به ما قول دادند پاداش قهرمانی نفری 22 میلیون تومان باشد و بحث دلار و چیز دیگری مطرح نبود.البته الان حدود یک سال از آن قهرمانی می گذرد و ما هم دیگر پیگیری نکردیم.»

تیم ملی فوتبال ؛ پاداش جام جهانی پرداخت شده!

 

بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی 2018  گفته شد فیفا 10 میلیون دلار بابت صعود برای تیم ایران پاداش داد. حضور در سه بازی مرحله گروهی جام جهانی هم 8 میلیون دلار برای فدراسیون فوتبال ایران پاداش به همراه داشت. اینها علاوه بر 2 میلیون دلاری بود که فیفا برای آماده‌سازی تیم ملی به فدراسیون فوتبال پرداخت کرد.

هر چند این پول‌ها به خاطر تحریم‌های بانکی آمریکا علیه ایران بلوکه شده و فدراسیون فوتبال نتوانسته بود حقوق کارلوس کی‌روش را هم پرداخت کند اما بازیکنان تیم ملی به خاطر عدم دریافت پاداش‌های جام‌جهانی مدام مصاحبه می‌کنند و در آستانه جام ملت‌های آسیا یکی از دغدغه‌های تیم ملی همین پاداش‌های معوقه جام جهانی است. دیروز در همین رابطه با یکی از مسوولان فدراسیون و افراد نزدیک به کی‌روش و تیم ملی صحبت کردیم که ایشان تایید کرد پاداش‌های جام جهانی به بازیکنان پرداخت شده اما اینکه چطور این خبر رسانه‌ای نشده یا فدراسیون فوتبال اعلامش نکرده است، مشخص نیست.

یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال که اتفاقا در جام جهانی اخیر جزو نفرات اصلی بود می گوید:«باور کنید هیچ خبری از پاداش ها ندارم.اصلا نمی دانم پولی به حساب فدراسیون فوتبال آمده یا نه و مبلغ پاداش ها چقدر بوده است.باید این را از مسوولان فدراسیون فوتبال بپرسید.»

یکی دیگر از مسوولان فدراسیون فوتبال هم اعلام می کند خبری از پرداخت پاداش ها ندارد اما بعید است پولی که فیفا قولش را داده بود به دست فدراسیون رسیده باشد. از طرفی با توجه به مشکلات مالی فدراسیون فوتبال مشخص نیست چطور مسوولی که پیش از این به صحبت هایش اشاره کردیم خبر از پرداخت پاداش ها داده است.

گفتنی است بعد از برد تیم ملی مقابل مراکش وزیر ورزش در اردوی تیم ملی حاضر شد و پاداش این برد را پرداخت کرد اما فدراسیون به وعده هایش در این زمینه عمل نکرده است.این اتفاق در حالی می افتد که اخیرا سرمربی تیم ملی به وزارت ورزش تاخته که هیچ حمایتی از تیم ملی نمی کند و در ظاهر ماجرا فدراسیون فوتبال هم منتظر کمک وزارتخانه است!

 

captcha
تازه ها
بیشتر