فوتبال ایران / شناسه خبر: 90307 / تاریخ انتشار : 1397/9/12 18:47
|
رجوع به مصاحبه ۱۰ سال پیش و ابهام‌های بسیار

قطبی چرا رفت، چرا برگشت؟

افشین قطبی حالا که دوباره به فوتبال ایران بازگشته بهتر است درباره دلایل جدایی‌اش شفاف سازی کند. از یادمان نمی‌رود که این مربی میانه راه لیگ هشتم پرسپولیس را با انبوهی از مشکلات تنها گذاشت.

چه چیزی عوض شد که قطبی برگشت؟

ایران ورزشی آنلاین / آخرین مصاحبه افشین قطبی پیش از ترک پرسپولیس و نیمه کاره گذاشتن فصل هشتم را به یادمان هست. آن روز که آقای امپراطور ترجیح داد با پرسپولیس قطع همکاری کند ودرمیانه های راه لیگ هشتم این تیم  را با گزینه های بی تجربه سرمربیگری مواجه کند و روزهای پرتلاطمی دراین باشگاه رقم بخورد. افشین قطبی آن روزها درباره دلیل جدایی اش از پرسپولیس این جملات را به زبان آورده بود:« حرف‌های زیادی در دلم بود که نمی‌توانستم بازگو کنم اما وقتی هوادارن پرسپولیس را می‌دیدم که با چه عشق و علاقه‌ای در محل تمرینات و بازی‌ها حضور پیدا می‌کردند، دوست داشتم بیشتر به پرسپولیس خدمت کنم. ‌یکی از سخت‌ترین و عذاب‌آورترین تصمیم‌های زندگی ام را گرفتم و همه هواداران و مردم بدانند که این تصمیم من فقط به خاطر پرسپولیس بود و هیچ جنبه دیگری نداشت. امیدوارم با رفتن من خیلی از مسائل با این باشگاه بزرگ حل شود و مسئولین بیشتر به فکر این تیم مردمی باشند.»

قطبی جای دیگری وقتی با این پرسش مواجه شد که چرا پرسپولیس را ترک می‌کنی به مشکلات ساحتاری و کمبود امکانات دراین باشگاه اشاره کرده بود. فحوای کلام او این بود که چون باشگاه پرسپولیس با استانداردهایی که او درذهن دارد، مطابق نیست درنتیجه باشگاه را ترک می‌کند. حالا پس از 10 سال افشین قطبی به ایران بازگشته و دوباره سکان هدایت یک تیم باشگاهی را به عهده گرفته است؛ جایی که از لحاظ ساختاری و امکانات تفاوت آن چنانی با باشگاه پرسپولیس ندارد. فولاد حتی به لحاظ مالی نیز درسال های اخیر شرایط ضعیف تری درقیاس با پرسپولیس را تجربه کرده و توجهی که به این باشگاه می‌شود نسبت به تیم های پایتخت بسیار کم تر است.

حال سوال این است که دروضعیت ساختاری تیم های باشگاهی فوتبال ایران چه تحولاتی ایجاد شده که افشین قطبی پس از سال ها دوری دوباره لیگ ایران را برای مربیگری برگزیده است؟ باشگاه فولاد خوزستان چه ویژگی هایی داشته که قطبی را مجاب به بازگشت کرده است؟ آیا اساسا ویژگی ها یا تغییراتی درباشگه های فوتبال ایران بوده یا اینکه بازگشت قطبی صرفا یک بازگشت روبه عقب است برای اینکه از قاب رسانه ها جا نماند وشاید با اندک موفقیت هایی درفولاد خوزستان دوباره با پیشنهادهای مربیگری مواجه شود؟ آیا قراراست فوتبال ایران دوباره سکوی پرتاب افشین به سمت فوتبال شرق آسیا باشد؟

---

افشین قطبی یک پاسخ شفاف به هواداران پرسپولیس بدهکار است. پاسخی روشن، محکمه پسند و البته صادقانه. هرچند که برای هواداران ملی نیز هنوز روشن نشده که قطبی چرا با آن همه سرمایه ای که درفوتبال ایران وجود داشت درتیم ملی ایران نیز ناکام بود و نه در انتخابی جام جهانی به توفیقی رسید و نه درجام ملت های آسیا. شاید این بار فولاد برای قطبی سکوی پرتاب دوباره ای باشد.

1

captcha
تازه ها
بیشتر