ورزش جهان / شناسه خبر: 90306 / تاریخ انتشار : 1397/9/12 18:32
|

انگلیس - هلند، اوج هیجان در نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا

مرحله نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا قرعه‌کشی شد و حساس‌ترین بازی مصاف هلند و انگلیس خواهد بود. هلند موفق شد فرانسه و آلمان، دو قهرمان اخیر جام جهانی را کنار بزند و انگلیس هم بالاتر از اسپانیا، فینالیست جام جهانی 2010 و کرواسی، فینالیست جام جهانی روسیه به این مرحله رسید. در دیگر بازی این مرحله پرتغال و سوئیس با هم بازی می‌کنند.

مرحله نهایی به طور مجتمع در پرتغال برگزار می‌شود. پرتغال و سوئیس پنجم ژوئن در شهر پورتو بازی می‌کنند و یک روز بعد انگلیس و هلند در شهر گیمارش با هم روبرو می‌شوند.

بازی فینال نهم ژوئن در شهر پورتو و بازی رده‌بندی همان روز در شهر گیمارش خواهد بود.

---

شباهت انگلیس و هلند از نگاه ساوت‌گیت

گرت ساوت‌گیت معتقد است که انگلیس و هلند، هر دو تیم‌هایی در مرحله گذار هستند و این تورنمنت فرصت خوبی برای پیشرفت آنهاست.

سرمربی انگلیس گفت: «از حضور در این مسابقات لذت بردیم. لیگ ملت‌های اروپا موفقیت بزرگی برای ما بود. کیفیت این مسابقات کمک خوبی برای ما در مسیر توسعه است. حالا منتظر نیمه‌نهایی هستیم که چهار تیم خوب در آن حضور دارند. هلند هم مثل ما در مسیر توسعه است. هر دو تیم بازیکنان جوان فوق‌العاده‌ای دارند و شما می‌توانید نقش رونالد کومن در پیشرفت این تیم را ببینید.»

ساوت‌گیت اضافه کرد: «این دومین نیمه‌نهایی امسال ماست و بازی جذابی خواهد بود. این بار زمان بیشتری برای آماده‌سازی داریم.»

کومن در مقدماتی جام جهانی 1994 توانست دروازه انگلیس را باز کند و مانع صعود تیم گراهام تیلور به این مسابقات شد. حالا او امیدوار است که با شکست انگلیس تیمش را به فینال برساند.

کومن گفت: «همه ما می‌دانیم که بین انگلیس و هلند همیشه نبردهای جذابی وجود داشته. احترام زیادی برای انگلیس قائلم و ما بازیکنان زیادی داریم که در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنند. گرت به بازیکنان جوان تیمش اعتماد به نفس و فرصت نشان دادن توانایی‌شان را داده و ما هم در هلند تلاش می‌کنیم همین کار را تکرار کنیم.»

1

captcha
تازه ها
بیشتر