ورزش جهان / شناسه خبر: 90267 / تاریخ انتشار : 1397/9/12 15:10
|
تعادل در کشتی رئال

سولاری را باور کنید

سولاری را باور کنید

ریک شارما /  باید باور کرد، پروژه سانتیاگو سولاری در رئال مادرید به خوبی و خوشی پیش می‌رود. با پیروزی 2 بر صفر برابر والنسیا، این مربی از هفت بازی در رقابت‌های مختلف شش برد به دست آورده است. این آرژانتینی کشتی را به تعادل رسانده که زیر نظر خولن لوپتگی در حال غرق شدن بود و قهرمان اروپا در دوران او 19 گل زده و تنها پنج گل خورده.

به استثنای یک وقفه، باخت عجیب 3 بر صفر هفته قبل برابر ایبار، دوران مربیگری سولاری با در نظر گرفتن آمار و اعداد، موفق و درخشان بوده. مادرید به‌عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته و اگرچه در لالیگا پنجم است اما با صدرنشین پنج امتیاز فاصله دارد.

سانتیاگو برنابئو در جریان پیروزی برابر والنسیا نشانه‌های امیدوارکننده‌ای را مشاهده کرد و به طور خاص دنی کارواخال فوق‌العاده بود. این مدافع راست به تازگی از مصدومیت برگشته و به نظر می‌رسد شرایط ایده‌آلی داشته باشد. او در طول مسابقه سمت چپ والنسیا را آزار داد و میهمان راه حلی برایش پیدا نکرد. سانتر کارواخال با اشتباه دانیل واس به گل اول رئال مبدل شد و او حرکتی را شروع کرد که با لوکاس واسکس به سرانجام رسید و خیال رئال با زدن گل دوم راحت شد. بال تیم ملی اسپانیا هم که چهارشنبه به رم گل زده بود با این گل انرژی و توانش را ثابت کرد.

درخشش کورتوا، هشدار به سولاری

---

همچنین تیبو کورتوا که در پایتخت ایتالیا درخشیده بود، یک بازی عالی دیگر را پشت سر گذاشت و هر چه به سمتش آمد را دفع کرد اما اینکه کورتوآ باید در بهترین شرایط باشد نشان‌دهنده یک مشکل بزرگ برای رئال است یعنی دفاع آسیب‌پذیرش.

تیم سولاری در نیمه اول مسلط بود هرچند تا حدی به خاطر عقب کشیدن والنسیا نتوانست گل دیگری بزند و وقتی والنسیا جرات حمله پیدا کرد، ناگهان مادرید به دردسر افتاد. میهمان فرصت‌های زیادی به دست آورد و اگر ناکارآمدی‌اش در زدن ضربه آخر و کورتوا نبود، نه تنها می‌توانست به گل تساوی برسد بلکه گل برتری را هم می‌زد. سانتی مینا و گابریل دو موقعیت خوب را خراب کردند و کورتوآ با یک ابرواکنش، هموطنش میشی باتشوای را ناکام کرد.

شاخه زیتون سولاری به ایسکو

---

با زدن گل دوم توسط واسکس، دقایق پایانی با آرامش بیشتری سپری شد اما در شرایط مشابه در یک مسابقه دیگر رئال ممکن است به راحتی بازنده شود. رئال از زمان آمدن سولاری ضرباهنگ خوبی پیدا کرده و شرایط ایده‌آلی به دست آورده اما نباید غافل شد از اینکه تیم بر اسب شانس سوار است و راهی طولانی در پیش دارد.

سولاری همچنین شاخه زیتونی به ایسکو داد و این بازیکن را در 13 دقیقه آخر به بازی آورد تا شایعات درگیری این دو نفر از بین برود. ایسکو که مقابل رم روی نیمکت هم نبود، در فرصت اندکش نشان داد توانایی‌های غیرقابل انکاری دارد اگرچه با مربی تیم اختلاف نظر داشته باشد. با توجه به شکنندگی دفاع رئال، مربی باید هوشمندانه این بازیساز را کنار خودش حفظ کند تا بتواند همزمان با سامان دادن به اوضاع دفاعی به گلزنی و گل‌سازی ایسکو متکی باشد برابر رقبایی که بهتر از والنسیا از فرصت‌های‌شان استفاده می‌کنند.

منبع: سایت گل

بیشتر بخوانید:

 

captcha
تازه ها
بیشتر