فوتبال ایران / شناسه خبر: 90203 / تاریخ انتشار : 1397/9/11 15:48
|

اعتراف دیرهنگام برانکو: اشتباه کردم سیدجلال را خط زدم

من بیش از 10 سال پیش این بازیکن را یک بار به تیم‌ملی دعوت نکردم اما الان متوجه شده‌ام که اشتباه کرده‌ بودم.

ایران ورزشی آنلاین / بخشی از کنفرانسی که به مناسبت خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم‌ملی برگزار شد، به پرسش و پاسخ برانکو با خبرنگاران گذشت اما آنها جز سیدجلال و خداحافظی‌اش موضوع دیگری برای صحبت نداشتند و آقای سرمربی از همان ابتدا شروع کرد به تعریف و تحسین از کاپیتانش: «واقعاً لذت بردم از حضور این همه عکاس و خبرنگار. شما با این کار احترام ویژه‌ای از جانب خودتان به سیدجلال حسینی نشان دادید. سیدجلال حسینی جزئی از تیم و خانواده ماست اما می‌خواهم بابت همه فداکاری‌ها و همکاری‌هایش با تیم‌ملی از او تشکر کنم. جلال حسینی با 115 بازی ملی افتخار خانواده، تیم‌ملی و پرسپولیس شده است.»

جالب‌تر وقتی بود که پروفسور، سیدجلال را در رده‌ی ستاره‌هایی همچون لوکا مودریچ قرار داد: «من مربی باتجربه‌ای هستم. تیم‌ها و بازیکنان زیادی را پرورش داده‌ام. ستاره‌های جهان را هم تمرین داده‌ام، بازیکنانی که آقای گل جام جهانی شده‌اند و در تیم‌های بزرگی بازی کرده و می‌کنند. به عنوان مثال بازیکنی مانند لوکا مودریچ شاگرد من بوده و اکنون شانس کسب توپ طلای جهان را دارد. به نظرم سیدجلال حسینی هم در طبقه چنین بازیکنانی قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین بازیکنانی است که من تمرینش داده‌ام. این افتخاری است برای من که کنار چنین بازیکنی کار کرده‌ام.»

اگر فکر می‌کنید برانکو تمجیدهایش از سیدجلال حسینی را در همان چند جمله‌ی بالا خلاصه کرده، سخت در اشتباهید چرا که آقای سرمربی همچنان حرف دارد برای گفتن: «از سیدجلال تشکر می‌کنم که در دو سه سال گذشته دست راست من در تمرینات بوده. بر همین اساس نتایج درخشانی در چند وقت اخیر کسب کردیم و این هم به دست نمی‌آمد جز با همکاری و تلاش همه. متأسفانه امروز فضا به اندازه کافی در سالن کنفرانس نبود تا همه همبازیان او حضور داشته باشند. البته ما یک گردهمایی خصوصی هم بعد از این مراسم داریم. جا دارد از طرف خودم، بازیکنانم و همکارانم یک یادگاری هم به جلال حسینی بدهم. این هدیه کوچکی است به پاس تمام تلاش‌هایی که برای تیم ملی انجام داد.»

ایوانکوویچ در مورد سیدجلال حسینی یک حسرت هم دارد: «بسیار زیبا بود که سیدجلال بسیار از همه مربیانش تشکر کرد، اما نگفت که من وقتی سرمربی تیم‌ملی بودم، او را خط زدم. من بیش از 10 سال پیش این بازیکن را یک بار به تیم‌ملی دعوت نکردم اما الان متوجه شده‌ام که اشتباه کرده‌ بودم. الان اگر مربی تیم‌ملی بودم قطعاً او را دعوت می‌کردم. البته من علیه هیچ‌کس صحبت نمی‌کنم. جلال حسینی به عنوان بهترین دفاع ایران از نظر همه کارشناسان انتخاب شده و همچنین بهترین بازیکن ایران هم شد که استحقاقش را داشت. این بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا و فشار مسابقات هم فرم خوب بدنی خود را نشان داد و من یک بار دیگر از او تشکر می‌کنم.»

پرسش بعدی که خبرنگاران پیش‌روی برانکو گذاشتند، درباره‌ی تیم‌ملی بود و انگار به زبان بی‌زبانی می‌خواستند به او بگویند هوای تیم‌ملی را داشته باشد. پس پرسیدند: «آیا اکنون و در فاصله نزدیک به یک ماه مانده تا شروع جام ملت‌های آسیا نباید همه با تیم‌ملی همکاری داشته باشند و اتحاد ملی صورت بگیرد؟» و برانکو ایوانکوویچ در پاسخ گفت: «من بارها در این مورد صحبت کرده‌ام و الان هم باید بگویم که حمایت از تیم‌ملی موضع مشترک ماست. نه به صورت رسمی، بلکه از صمیم قلب پرسپولیس، بازیکنان، مدیریت و هواداران این باشگاه همیشه هواداران تیم‌ملی خواهند بود.»

سپس برای اینکه خیال همه را راحت کند، ادامه داد: «در این مدت هم خودتان می‌توانید شهادت دهید که هیچ زمانی با هیچ تصمیم تیم‌ملی مخالفت نکرده‌ایم و در تمام اردوها هم ملی‌پوشان ما به موقع سر تمرینات رفته‌اند. همان‌طور که سیدجلال حسینی گفت ما بزرگ‌ترین هواداران تیم ملی خواهیم بود. مهم نیست چه کسی بازی کند، چه کسی مدیر باشد و چه کسی مربی تیم‌ملی باشد. نمی‌دانم چرا همیشه به درگیری و اختلافات پرسپولیس و تیم ملی اشاره می‌شود! آیا تا به حال کسی دیده که ما علیه تیم‌ملی صحبت کنیم؟ این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد  و ما همیشه حامی و هوادار تیم‌ملی هستیم.»

 

2 – 670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر