فوتبال ایران / شناسه خبر: 90195 / تاریخ انتشار : 1397/9/11 15:16
|

جلال حسینی: حتی با برانکو هم به تیم‌ملی برنمی‌گردم

من با مشورت با برانکو و گرشاسبی این تصمیم را گرفتم و از بازی‌های ملی خداحافظی کرده‌م. قرار هم نیست برگردم.

نشست خبری به بهانه خداحافظی جلال حسینی

نشست خبری سیدجلال حسینی پس از خداحافظی‌اش با تیم‌ملی با این چند جمله آغاز شد: «خیلی هیجان‌زده هستم و از همه شما تشکر می‌کنم که اینجا حضور دارید. واقعاً خودم هم فکر نمی‌کردم این نشست خبری اینقدر شلوغ شود. از شما به خاطر حضورتان تشکر می‌کنم. همین‌طور از آقای گرشاسبی و برانکو. آنها همیشه کنارم بودند. در مورد خداحافظی‌امن از تیم‌ملی هم باید بگویم این تصمیم را چند ماه پیش گرفته بودم و می‌خواستم خداحافظی کنم اما هر بار دودل می‌شدم و تصمیم سختی برای من بود. در نهایت با آقایان برانکو و گرشاسبی صحبت کرد و تصمیم را گرفتم.»

درباره جلال حسینی بیشتر بخوانید:

به بهانه‌ی خداحافظی جلال حسینی / صخره‌ای که هرگز ترک برنداشت

چیزهای زیادی از کی‌روش یاد گرفتم

جا دارد از مربیانم تشکر کنم. از برانکو که مرا برای اولین بار به تیم‌ملی دعوت کرد. از امیر قلعه‌نویی که در تیم‌ملی به من بازی داد و همیشه در ترکیب تیمش بازی کردم. از علی دایی که در سایپا و تیم‌ملی کنار من بود و همواره کمکم کرد. همچنین از افشین قطبی که بسیار مرا یاری کرد. از کارلوس کی‌روش هم تشکر می‌کنم. من هفت سال در تیم‌ملی شاگردش بودم و خیلی چیزها از او یاد گرفتم. همچنین باید تشکر کنم از مردم شهرم، انزلی که مرا ساختند. سه سال در تیم سایپا بازی کردم و از سایپایی‌ها هم بابت آن دوران تشکر می‌کنم. مهم‌تر از همه هواداران بی‌نظیرمان هستند که همیشه حمایت‌مان کرده‌اند و نهایت تشکر را از آنها دارم. امیدواریم به عنوان کاپیتان پرسپولیس بتوانم دل آنها را شاد کنم. به خاطر شکست در فینال آسیا شرمنده هواداران هستم، اما مطمئن باشند با قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم تا دل‌شان را شاد کنیم.

خیلی‌ها مثل من از تیم‌ملی خداحافظی کردند

کاپیتان سپس گفت از اینکه برایش بازی خداحافظی نگرفته‌اند، ناراحت نیست: «فکر می‌کنم برای همه کسانی که از بازی‌های ملی خداحافظی کردند، چنین شرایطی وجود داشته است. این موضوع هم هیچ‌وقت درست نشده. من اول از همه در این خصوص با همسرم صحبت کردم و سپس با گرشاسبی و برانکو مشورت کردم. فکر می‌کنم همه بازیکنانی که در تیم ملی حضور داشتند چه آنهایی که خداحافظی کردند و چه آنهایی که همچنان برای تیم ملی بازی می‌کنند، تلاش‌شان برای خوشحال کردن مردم است. من خودم کسی نیستم که دنبال بازی خداحافظی باشم.»

با استقلال قرارداد نبستم

یکی از ادعاهای کی‌روش این بود که سیدجلال حسینی و وحید امیری با استقلال قرارداد بسته بودند، اما هدایتی شبانه به اردوی تیم‌ملی رفت و آنها را پرسپولیسی کرد. کاپیتان اما این ادعای او را نادرست خوانده: «اصلاً چنین چیزی امکان ندارد! اگر جایی دیده‌اید که من با باشگاهی قرارداد ببندم یا حتی با آنها صحبت کنم و بعد به تیم دیگری بروم، من هم این حرف را می‌پذیرم اما چیزی که گفته‌اند، واقعیت ندارد. من بعد از حضورم در پرسپولیس به قطر رفتم، بعد یک سال برای نفت بازی کردم و دوباره به پرسپولیس برگشتم که باشگاه خودم بود. امکان ندارد چنین اتفاقی که گفتید رخ داده باشد.

از حمایت‌های مردم هیجان‌زده‌ام

حتما مربیان تیم‌ملی هم در این یکی دو روز خبر خداحافظی سیدجلال را خوانده و شنیده‌اند اما عجیب اینکه هیچکدام واکنشی به آن نشان نداند. موضوعی که کاپیتان سعی دارد آن را بی‌اهمیت نشان دهد: «تمام آنهایی که اینجا حضور دارند، برای من بسیار باارزش هستند و از حضورشان بسیار خوشحالم. همان‌طور که گفتم مهمترین چیز برای من مردم کشورم هستند و اینجا می‌خواهم از علی پروین و علی کریمی و همه دوستانی که در این مدت و از دیروز تا به حال از من حمایت کردند، تشکر کنم. تمام آنهایی که به عنوان بازیکن کنارشان بودم و مردمی که همیشه برای خوشحالی آنها بازی کردم. وقتی این حمایت‌ها را بعد از اعلام خداحافظی‌ام دیدم، هیجان‌زده شده‌ام.

از این به بعد فقط پرسپولیس

شاید برای شما هم این پرسش پیش بیاید که آیا اگر سرمربی بعدی تیم‌‌ملی سیدجلال را دعوت کند او می‌پذیرد یا نه. او گفته که هرگز از تصمیمش برنمی‌گردد: «نه، این تصمیمی است که با مشورت آقای برانکو و گرشاسبی گرفته‌ام و نظرم عوض نمی‌شود. همیشه سعی کردم به تیم‌ملی کمک کنم و اگر جایی نتوانستم، از توانم خارج بوده. از این به بعد هم تمام توان خود را برای باشگاه پرسپولیس خواهم گذاشت چرا که کادر فنی و بازیکنان به من نیاز دارند و می‌خواهم با تمام توان و تمرکزم در خدمت پرسپولیس باشم.»

به تصمیم کی‌روش احترام می‌گذارم

آمارها سیدجلال حسینی را بهترین بازیکن چند سال اخیر فوتبال ایران معرفی کرده‌اند اما او به یکباره از جام جهانی کنار گذاشته شد. اشاره به این موضوع و یادآوری اینکه صادق محرمی بعد از جدایی از پرسپولیس پیراهن تیم‌ملی را به دست آورد، این شائبه را به وجود آورد که آنها قربانی پرسپولیس شده‌اند. کاپیتان اما میلی به تکرار این ادعا ندارد: «همه من را می‌شناسند. هر جا بودم، تلاش کردم برای تیمم بهترین باشم. کنار گذاشتن من هم تصمیم سرمربی تیم‌ملی بوده و باید به آن احترام بگذاریم.

اشتباهات مسئولان ربطی به تیم‌ملی ندارد

من همیشه هوادار تیم‌ملی هستم و فکر می‌کنم نباید بعضی تصمیمات اشتباه از سوی مسئولان را به تیم‌ملی ربط بدهیم. الان در آستانه جام ملت‌ها فکر می‌کنم همه باید یکرنگ و یکدل باشیم و همان‌طور که دیدید در روسیه و برزیل مردم تیم‌ملی را تنها نگذاشتند، این بار هم تیم‌ملی را تنها نخواهند گذاشت.

دوست داشتم دومین جام جهانی را هم تجربه کنم

تیم‌ملی تنها یک حسرت را برای کاپیتان باقی گذاشته: «رویای من همیشه حضور در جام جهانی بود. خوشحالم که در یک جام جهانی بازی کردم و خیلی زحمت کشیدم برای حضور در جام جهانی. دوست داشتم جام جهانی دوم را هم تجربه کنم اما نشد.»

فعلاً‌ روی بازی با ذوب‌آهن تمرکز کرده‌ام

حالا پرسش این است که آیا خداحافظی از بازی‌های ملی، کاپیتان پرسپولیس را به مربیگری نزدیک خواهد کرد؟ خودش می‌گفت: «می‌بینید که ما حتی از برنامه لیگ‌مان نیز خبر نداریم! الان تمام تمرکز من روی بازی ذوب‌آهن است و نمی‌توانم به مسائل دیگری فکر کنم. متأسفانه لیگ ما شرایطش بسیار سخت است اما استعدادهای زیادی در فوتبال‌مان حضور دارند. من هم مثل بسیاری از بازیکنان باید تلاش و تمرین بیشتری داشته باشم.»

امیدوارم تنش هواداران با تیم‌ملی کمتر شود

از واکنش هواداران انتقاد‌های آنها معلوم است که خداحافظی سیدجلال از تیم‌ملی را هنوز نپذیرفته‌اند. کاپیتان هم البته واکنش مشابهی به حمایت آنها دارد: «هواداران ما بی‌نظیرند و را در آسیا به صورت ویژه‌تر نشان دادند. آنها همیشه از ما حمایت کردند و بارها شرمنده‌شان شدیم. در این یکی دو روز هم لطف آنها بسیار زیاده بوده. از این پس تلاش‌مان را بیشتر می‌کنیم تا کنار هم بتوانیم خوشحالی برای هواداران را بیشتر کنیم. من از همه مهمتر این هواداران را می‌دانم و متوجه ناراحتی آنها هستم اما همانطور که گفتم باید برای خوشحالی آنها تلاش کنیم. هواداران ما همیشه تیم‌ملی را حمایت کرده‌اند و امیدوارم تنش آنها با تیم‌ملی هم کمتر شود.»

خداحافظی‌ از پرسپولیس؟

خداحافظی از بازی‌های ملی این شائبه را به وجود آورد که آیا کاپیتان در پایان فصل از پرسپولیس هم خداحافظی خواهد کرد؟ خودش پاسخ روشنی ندارد: «بهتر است این سؤال را از آقای گرشاسبی بپرسید!»

حتی با برانکو هم به تیم‌ملی برنمی‌گردم

با توجه به موفقیت‌های برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس، احتمال بازگشت او به تیم‌ملی پس از جدایی کی‌روش وجود دارد اما آیا این اتفاق و دعوت برانکو از سیدجلال او را هم برمی‌گرداند؟ پاسخ منفی است: «من با مشورت با برانکو و گرشاسبی این تصمیم را گرفتم و از بازی‌های ملی خداحافظی کرده‌م. قرار هم نیست برگردم.»

هیچ طلبی از تیم‌ملی ندارم

آخرین پرسش از کاپیتان پرسپولیس این بود که آیا از زمان حضورش در تیم‌ملی و بابت پاداش‌ پیروزی‌ها طلبی از فدراسیون فوتبال دارد که پاسخ داد: «خیر، من هیچ طلبی ندارم.»

 

2 – یک

captcha
تازه ها
بیشتر