فوتبال ایران / شناسه خبر: 90143 / تاریخ انتشار : 1397/9/10 16:04
|

پیروانی فعلا به پرسپولیس برنمی‌گردد

محرومیتی که افشین پیروانی را از پرسپولیس دور کرد، لغو شد اما باشگاه فعلا تصمیمی برای بازگرداندن او ندارد.

ایران ورزشی آنلاین / محرومیتی که افشین پیروانی را از پرسپولیس دور کرد، لغو شد اما باشگاه فعلا تصمیمی برای بازگرداندن او ندارد. مهم‌تر از بازگشت پیروانی هم تبرئه شدن اوست که رئیس کمیته استیناف دلایلش را مفصل توضیح داده است.

علیرضا صالحی با رد شائبه‌ی توصیه‌پذیری کمیته استیناف، درباره پروسه صدور رای تبرئه پیروانی و اینکه گفته ‌می‌شد سرنوشت ۴۰۰ میلیون تومان از پول شرکت حامی مالی مشخص نیست، گفته: «وقتی رای از کمیته اخلاق به استیناف آمد، از آقای پیروانی دعوت کردیم و او مدارک و اسنادش را ارائه کرد. لازم بود مدیران شرکت حامی مالی تیم‌ملی هم دعوت شوند. زمانی که پیروانی مدیر تیم‌ملی بود، این شرکت دو مدیرعامل عوض کرده و در پرونده آمده بود پیروانی زمانی که در تیم‌ملی حضور داشته، از ۴۰۰ میلیون تومان سوء‌استفاده مالی کرده است. حال آنکه ۲۰۰ میلیون تومان از این ۴۰۰ میلیون کارت هدیه بوده که شرکت حامی تیم‌ملی تحویل آقای پیروانی داده بود تا او هم در اختیار بازیکنان و کادر فنی قرار بدهد که این مسئله منافاتی با اقدامات پیروانی نداشته. پیروانی هم دلایل و عکس‌هایی از جلسه‌اش با حامی مالی آورده بود که کارت‌ها را بین بازیکنان و اعضای تیم‌ملی تقسیم کرده است.»  

رئیس کمیته استیناف درباره سرنوشت ۲۰۰ میلیون تومان دیگر هم تاکید کرده: «در قرارداد پیروانی با فدراسیون فوتبال ذکر نشده بود که همزمان با کار در تیم‌ملی، فعالیت‌های دیگر از ایشان سلب شود. پیروانی سابقه فعالیت‌های اقتصادی و تبلیغاتی و کارهایی از این دست را از جمله برای همین شرکت مالی در گذشته داشته است. مثلا نمایشگاهی تشکیل می‌دادند و آقای افشین پیروانی در آن صحبت می‌کرد و پولی هم که به ایشان داده شده، در این راستا بوده است. این فعالیت خارج از چارچوب همکاری با تیم‌ملی بوده است.»

کمیته اخلاق افشین پیروانی را به سوءاستفاده‌ از بیلبوردهای تبلیغاتی متهم کرده بود که رئیس کمیته استیناف دلایل پیروانی برای این اتهام را این‌طور مطرح کرده: «اصلا قراردادی برای بیلبوردها امضا نشده بود. نه از سمت آن شرکت و نه از سمت آقای پیروانی. حتی این شرکت تاکید داشت نیازی به بیلبورد نداشتیم. در واقعیت قراردادی درباره بیلبوردها وجود نداشت. در قسمتی از رای از بیلبورد صحبت شده بود ولی چنین چیزی وجود نداشت. در واقع چکی که حامی مالی تیم‌ملی داده بود، به خاطر خدمات ارائه شده از سوی افشین پیروانی خارج از فعالیت تیم‌ملی بود.

 

2 – 390

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر